Kategorie

Kilka sposobów na przełamanie nudnego oświetlenia w łazience

Kilka sposobów na przełamanie nudnego oświetlenia w łazience

Łazienka jest szczególnym pomieszczeniem w każdym domu. Odpowiednio urządzona może być domowym azylem i miejscem relaksacji po ciężkim dniu. Jednak aby w łazience można było się odprężyć, potrzebne jest właściwie dobrane oświetlenie. Dla naszego samopoczucia wszystko ma znaczenie – barwa, intensywność, a nawet rozmieszczenie światła.

Producenci oświetlenia do łazienki stawiają na nowoczesne, wygodne i funkcjonalne rozwiązania. Dzięki temu klienci nie mogą narzekać na szablonowe i nudne urządzenia oświetleniowe. W gąszczu najróżniejszych rozwiązań, warto jednak pamiętać o funkcjonalności. W łazience nie zaleca się stosowania pojedynczego, ostrego źródła światła. Jeśli jesteśmy zwolennikami tradycyjnych rozwiązań to najlepiej wybrać oświetlenie sufitowe – oprawy łazienkowe IP65 lub plafony. Jest to dość klasyczne oświetlenie, ale może mieć nowoczesną, a nawet artystyczną formę. Plafon łazienkowy AQFORM BLOS jest połączeniem elegancji z nowoczesną bryłą. Osoby nieprzekonane do plafonów i opraw sufitowych mogą wybrać unikatowe kinkiety lub oprawy ścienne. Prosty kinkiet łazienkowy będzie doskonale współgrał z minimalistycznym wystrojem łazienki. Do nowoczesnej łazienki świetnie wyglądać będzie lina światła, czyli wbudowana lampa, która zapewnia jednolitą linię w suficie, a w tradycyjnej łazience wdzięczna seria AURORA SATINA GOLD będzie piękną ozdobą.

Dla osób bardziej otwartych na nietuzinkowe rozwiązania oświetleniowe ciekawą propozycją są zestawy oświetleniowe profil LED HR-ALU z osłonką mleczną. Ich uniwersalne właściwości pozwalają na montaż nawet w kabinie prysznicowej. Łatwość montażu i wysoka wytrzymałość oraz wodoszczelność sprawiają, że łazienka może być oświetlona według naszego pomysłu, nie tracąc przy tym na funkcjonalności. Profil umieszczony w fudze czy szczelinie międzypłytkowej nie utrudnia czyszczenia czy użytkowania powierzchni. Podobnie sprawować się będą diody LED przeznaczone do montowania w fugach płytkowych. Takie oświetlenie nadaje łazience niepowtarzalnego klimatu i z pewnością robi wrażenie.

Łazienka musi być nie tylko klimatyczna, ale także funkcjonalna. Wykonanie makijażu, depilacji czy zabiegów pielęgnacyjnych w źle oświetlonej łazience jest znacznie utrudnione. Dla ułatwienia sobie życia i przełamania mało wyrazistego wystroju łazienki warto zainwestować w oświetlenie lustra. Lustro LED można dobrać do swoich potrzeb i oczekiwań. W ofercie producentów znaleźć można ogromny wachlarz modeli, różniących się wielkością, kształtem i sposobem oświetlenia. Komfort korzystania z łazienki znacząco podniosą także podświetlane półki RGB. Oświetlenie LED może stać się prawdziwą ozdobą łazienki. Producenci tacy jak Philips i Schuller posiadają w swoich ofertach przepiękne świece i lampki LED. Można także dać się ponieść fantazji i zafundować sobie gwiezdne niebo LED. Bo wystrój łazienki nie musi być nudny!

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (ukryty)
   WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz: