Kategorie

Promocje

Aranżacja pomieszczeń oświetleniem LED

Aranżacja pomieszczeń oświetleniem LED

Nowoczesny, stylowy bądź retro wygląd pomieszczeń można osiągnąć na wiele sposobów. Dzisiejsze możliwości aranżacyjne są nieograniczone. Niemniej jednak warto pamiętać, iż nie samo precyzyjne rozmieszczenie mebli wpływa na ogólny wygląd danego pomieszczenia. Kluczowym elementem w projektowaniu wnętrz jest oświetlenie. To właśnie światło w połączeniu z kolorem może całkowicie odmienić charakter pokoju dziecięcego, sypialni czy nawet zwykłego przedpokoju.

Na rynku oferowane są rozmaite rodzaje oświetlenia LED. Od kinkietów LED, przez lampy sufitowe LED, oczka sufitowe LED, aż po lampy podłogowe LED. Światło w aranżacji pozwala bowiem podkreślić najważniejsze walory pomieszczenia, wzmocnić kolor czy też zwrócić uwagę na konkretne elementy dekoracyjne. Bez względu na rodzaj pomieszczenia dużą popularnością cieszy się punktowe oświetlenie wnętrza. To doskonałe rozwiązanie może być zastosowane zarówno w podłodze, ścianie jak i w suficie (sufity podwieszane). Nowoczesna technologia LED cieszy się również dużą popularnością ze względu na rozbieżność kolorów. Do dyspozycji są trzy podstawowe barwy: czerwony, zielony i niebieski, które dzięki kombinacji mogą stworzyć nawet do 16 milionów kolorów. I to wszystko bez użycia tradycyjnych filtrów. Taka mnogość barw pozwala na proste modelowanie światłem, w zależności od potrzeb- rozjaśnianie i przyciemnianie danych kolorów.

Pokój dzienny jest miejscem, w którym domownicy spędzają najwięcej czasu. Z reguły jasny nie wymaga instalowania dużej liczby lamp. Jest to jednak idealne pole do popisu, na którym można pobawić się światłem i kolorami. Oprawy typu kinkiet podświetlające obrazy czy designerskie lampy LED rozmieszczone w zakamarkach pokoju pozwalają na lekkie stonowanie pomieszczenia. Przy oświetlaniu sypialni doskonale sprawdza się oświetlenie dekoracyjne. Lampy LED, kinkiety czy punktowe lampki w sypialni mogą całkowicie odmienić jej charakter.

W łazience prócz standardowego oświetlenia LED montowanego często z lustrem, ciekawym rozwiązaniem są oczka sufitowe LED. Zamontowane specjalne w suficie bądź też na bocznych ścianach łazienki emanują delikatnym światłem. Kuchnia to miejsce, które samo w sobie powinno być schludne i czyste. Dzięki specjalnym oprawom LED rozmieszczonym między innymi nad blatem, przy krawędziach mebli, efekt białego światła może jeszcze bardziej zwiększyć obszar kuchni, tym samym sprawić, iż pomieszczenie stanie się większe i bardziej przejrzyste.

Aranżacja oświetlenia LED w przedpokoju, korytarzu bądź na schodach jest niezwykle prosta. Stające się obecnie już dość typowym, punktowe oświetlenie LED po bokach schodów, jest niezwykle trafnym pomysłem, które nie wyjdzie z mody zapewne jeszcze przez długie lata. Podobnie jest z regularnym rozmieszczeniem lampek LED na ścianach, tuż na wysokości pasa. Tak ciekawe rozwiązania aranżacyjne to zaledwie początek. Liczba możliwych do osiągnięcia efektów światła stale się zwiększa. Podobnie jak liczba użytkowników oświetlenia LED.

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (ukryty)
   WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz: