Kategorie

Promocje

Oświetlenie elewacji kinkietami zewnętrznymi LED - praktyczny poradnik

Oświetlenie elewacji kinkietami zewnętrznymi LED - praktyczny poradnik

Dobór odpowiedniego oświetlania na zewnątrz nie musi być trudny – jeśli szukamy pomysłu na oświetlenie wejścia lub elewacji budynku, należy pomyśleć o kinkietach zewnętrznych LED. Jak wybrać oświetlenie elewacji? Co warto wiedzieć o zewnętrznych źródłach światła? 

Kinkiety bardzo często kojarzone są tylko jako oświetlenie wewnętrzne, ale warto wiedzieć, że mogą być one stosowane także na zewnątrz. W tym przypadku rekomenduje się specjalne rodzaje kinkietów, które nadają się do montażu zewnętrznego, aby zapewnić im skuteczną ochronę przed niszczącymi czynnikami atmosferycznymi.

Czym dokładnie są kinkiety? Czym charakteryzują się kinkiety LED? Jak dobrać odpowiednie kinkiety ledowe na zewnątrz? W końcu, gdzie można je zamontować? Źródła światła idealne jako oświetlenie zewnętrzne domu. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszym poradnikiem!

Kinkiety – co to jest?

Kinkiety to rodzaj lamp, które przeznaczone są do montażu ściennego. Samo słowo „kinkiet” pochodzi z francuskiego „quinquet”. Pierwotnie była to lampa olejowa, która była połączona z umieszczonym obok zbiornikiem paliwa. Aktualnie jest to elektryczna lampa ścienna, która może mieć różnorodne kształty i wymiary. W sprzedaży można znaleźć pełną gamę różnych kinkietów, które można dopasować indywidualnie do różnych przestrzeni, w tym także na zewnątrz. Takie zewnętrzne oświetlenie zapewni efektowne i nastrojowe doświetlenie wybranego przez nas obszaru. Wybierz je na taras, ścianę domu czy w okolice drzwi a dzięki temu zapewnisz odpowiednie oświetlenie wieczorową porą.

Nowoczesne kinkiety LED

Dzisiaj największym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się nowoczesne kinkiety LED, czyli działające na bazie technologii ledowej. Nowoczesna, wydajna i energooszczędna technologia jest również dość tania, o czym świadczy ich ciągle rosnąca popularność na rynku. Stosowane w kinkietach diody LED mogą być wbudowane na stałe lub też mogą być one wyposażone w gniazda przeznaczone do wkręcania żarówek ledowych. W tym drugim przypadku żarówki LED można wymieniać na nowe, jeśli żarówka przestanie już działać. Za popularnością lamp ściennych LED stoi przede wszystkim szeroka gama zalet, którymi cechuje się nowoczesne oświetlenie ledowe.

Zalety oświetlenia LED:

  • energooszczędność – zużycie energii mniejsze nawet o 90 proc. w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami
  • żywotność – nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin pracy
  • pełna moc od razu po włączeniu
  • odporność na czynniki zewnętrzne
  • ekologia – przyjazne dla środowiska naturalnego

Jakie kinkiety LED na zewnątrz?

Dobór właściwego kinkietu do miejsca montażu jest przy tym bardzo ważny, ponieważ tylko ta lampa będzie mogła zapewnić odpowiednie światło oraz niezawodne działanie – także wtedy, gdy będzie wystawiona na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Przy wyborze takiego oświetlenia warto więc zwrócić uwagę na szczelność obudowy, która wyrażona jest stopniem ochrony IP. W przypadku oświetlenia zewnętrznego najczęściej spotyka się normy od min IP44, do wyższych: IP54, IP65, IP67. Standardowa, zalecana wysokość montażu wynosi 1,8m-2m, uzależniona jest jednak od wielkości budynku, typu lampy i jej przeznaczenia.

Kinkiety LED mogą pełnić wiele funkcji, w zależności od modelu i mocy lampy oraz generowanego strumienia światła. Będą mogły być użytkowane jako oświetlenie dekoracyjne, na przykład na tarasie, balkonie lub wzdłuż elewacji domu. Takie oświetlenie sprawi, że również ogród nabierze nowego blasku. Dom oświetlony jest najczęściej lampami o mocy kilku watów, które mogą tworzyć na ścianach różne efekty dekoracyjne, wszystko uzależnione od budowy kinkietu i kąta świecenia. Niewielki kąt świecenia to smukłe, wąskie linie światła, duże kąty to mocno rozproszone, szerokie światło. Takie zewnętrzne lampy ścienne mogą nadać elewacji budynku naprawdę ciekawego wyglądu. W zależności od projektu stosuje się także lampy np. o dużej mocy i wąskim kącie świecenia, co pozwala uzyskać cienką linię światła na wysokości kilku metrów. Takie oświetlenie dobrze sprawdzi się na wysokich budynkach typu firmy, kamienice, hotele czy zabytkowe budowle.

Kinkiety można zamontować przy drzwiach wejściowych, zapewniając dodatkowe oświetlenie dla domowników i ich gości. Dobrze sprawdzą się tutaj zwłaszcza kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu, które zaświecą się po wykryciu obecności osób. Wysokiej jakości kinkiety zewnętrzne np. niektóre lampy firmy Steinel z inteligentnymi czujnikami ruchu potrafią odróżnić człowieka, wszystkie inne ruchy jak padający deszcz, liście na wietrze czy ruch małych zwierząt są ignorowane. Co ciekawe, firma ta wyposażyła niektóre lampy w moduł Bluetooth, co umożliwia sterowanie nimi za pomocą aplikacji, a najnowszy produkt lampę Camlight dodatkowo w kamerę, kartę pamięci, WI-FI i czujnik, który zapala lampę. Tak zaawansowane rozwiązania w połączeniu z oszczędnym światłem LED są doskonałym pomysłem na każdą posesję i niewątpliwie podnoszą poziom bezpieczeństwa mieszkańców domu.lampa zewnętrzna z kamerą Steinel CamlightKinkiet zewnętrzny z kamerą Camlight

W sprzedaży można znaleźć także kinkiety LED solarne, które nie wymagają podłączania do sieci – wyposażone w panele solarne pobierają energię promieniowania słonecznego w ciągu dnia i przekształcają ją w energię elektryczną do zasilania diod LED. Występują pod różnymi formami, także jako lampy solarne z czujnikiem ruchu, czy podświetlany numer domu.

Do uzyskania jasnego oświetlenia przestrzeni przed domem można również wybrać naświetlacz LED, który będzie służył jako reflektor. Naświetlacze ledowe dostępne są w różnych wariantach mocy do wyboru, mogą być wyposażone również w czujniki ruchu i zmierzchu, które aktywują oświetlenie wtedy, gdy w polu czujnika pojawi się ruch. Należy jednak pamiętać, że mimo instalacji na ścianie budynku naświetlacz nie będzie nam oświetlał elewacji, ale przestrzeń przed budynkiem! 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z pełną gamą zewnętrznych kinkietów LED dostępnych w naszym asortymencie!

Oświetlenie zewnętrzne led na ściany budynku

Kinkiety led do oświetlenia wejściaOświetlenie wejścia do domuKinkiety zewnętrzne ledLampy led na elewację

Lampa ścienna zewnętrzna ledLampa zewnętrzna numer domu

Kinkiet zewnętrzy LED z długą, wąską linią światła

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (ukryty)
   WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz: