Kategorie

Promocje

Jak stworzyć idealne oświetlenie do makijażu w swojej łazience?

Jak stworzyć idealne oświetlenie do makijażu w swojej łazience?

Przygotowanie perfekcyjnego makijażu wymaga nie tylko odpowiednio dobranych kosmetyków – równie ważne jest właściwe oświetlenie, które ułatwi ich nałożenie dla uzyskania perfekcyjnego rezultatu. Jakie oświetlenie łazienkowe sprawdzi się najlepiej do make-upu?

Makijaż najlepiej nakładać przy świetle dziennym. Jednak nie zawsze mamy możliwość skorzystania z tego typu światła – czasami malujemy się wieczorem lub w łazience po prostu nie ma okna. Wtedy kluczowe jest stworzenie oświetlenia łazienkowego, które będzie równomiernie oświetlało twarz, a tym samym ułatwiało przygotowanie makijażu. Najczęstsze problemy z makijażem takie jak nierównomiernie rozprowadzenie podkładu czy rozmazany tusz, to efekt najczęściej źle dobranego oświetlenia. Dowiedz się jak w kilku prostych krokach uniknąć największych błędów oraz czym kierować się w urządzaniu miejsca do makijażu.

Oświetlenie łazienkowe do makijażu – nie tylko lampa główna

W łazienkach najczęściej stosuje się oświetlenie główne, sufitowe. To jednak za mało, aby przygotować udany makijaż z użyciem kolorowych kosmetyków. Warto zadbać o jak najlepsze oświetlenie nad lustrem, które wykorzystywane będzie do podkreślenia urody.

Najlepiej, aby w projekcie łazienki uwzględnić także lampy dodatkowe umieszczone po brzegach lustra albo nad nim. Często są to źródła światła wykorzystujące technologię LED zapewniające doskonałe oddanie barw. Duża część luster oraz toaletek wyposażona jest fabrycznie w tak zaprojektowane światło, by komfortowo wykonać make-up.

Światło rozproszone – najlepsze do make-up

Gdy światło jest nadmiernie skupione, wtedy będzie rzucało mocniejsze cienie, a tym samym może bardziej podkreślać niedoskonałości cery i utrudniać precyzyjne nałożenie makijażu. Do przygotowywania make-upu najlepiej nadaje się światło rozproszone, które będzie równomiernie oświetlało całą twarz, a przy tym zminimalizuje cienie.

Aby uzyskać taki efekt w łazience, najlepiej wybrać lampy wyposażone w mleczne klosze albo listwy oświetleniowe z podobnymi przesłonami. Ważną rolę gra również miejsce, gdzie źródło światła zostanie umieszczone. Doświadczone makijażystki zalecają, żeby znajdowało się ono w niewielkiej odległości od górnej części lustra w przypadku lamp pojedynczych czy podwójnych.

Ciepło czy zimno – najlepsza barwa światła

Przy przygotowywaniu make-upu w łazience znaczenie ma także temperatura barwowa światła, czyli w skrócie barwa światła. To dzięki odpowiednio dobranej barwie, podczas nakładania makijażu skóra posiada naturalny koloryt, dzięki czemu dobranie odpowiedniego odcienia kosmetyków do makijażu nie sprawi żadnego problemu.

Najlepszym światłem do makijażu będzie to neutralne, które znajduje się pomiędzy ciepłym a zimnym. Najlepiej, aby źródło światła użyte w łazience posiadało współczynnik odwzorowania barw CRI>90. Zarówno w zastosowaniu domowym, jak i wśród profesjonalnych makijażystek najczęściej wybieranymi żarówkami są te wykorzystujące technolgię LED. Nie jest to związane wyłącznie z oszczędnością energii, ale również z długą żywotnością tej technologii. Bo czy może zdarzyć się coś gorszego niż nagła utrata części oświetlenia podczas wykonywania make-up przed ważnym wyjściem?

Moc źródła światła – bez nadmiernego olśnienia

Idealną mocą źródła światła do oświetlenia twarzy przy przygotowywaniu make-upu będzie od 500 do 1000 luksów. Wybierz odpowiednie natężenie światła, aby zapewnić sobie maksymalny komfort. Dobrze dobrane światło sprawi, że twój makijaż będzie dokładniejszy, bez przykrych niedoskonałości psujących efekt końcowy. Dodatkowo wykonasz go zdecydowanie szybciej, bez konieczności poprawiania.

Zatem wtedy, gdy chcesz zaprojektować łazienkę idealną do malowania się przed lustrem, z naszymi poradami na pewno uzyskasz pożądany efekt! Zapraszamy do zapoznania się również z kolekcjami lamp przeznaczonymi do łazienek. Znajdziesz tam lampy, których poszukujesz. Zachęcamy także do zapoznania się ofertą podświetlanych luster i lusterek, które będą stanowić doskonałe uzupełnienie w łazience!

Oświetlenie boczne lustraOświetlenie lustra w łazience

Lampa nad lustro w łazienceLampy ścienne do oświetlenia lustra

Mała lampa nad lustroDługi kinkiet łazienkowy

Lustro LED do łazienkiKinkiet mocowany na lustrze

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (ukryty)
   WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz: