Kategorie

Niebanalne pomysły na oświetlenie - donice LED

Niebanalne pomysły na oświetlenie - donice LED

Wnętrze i ogród można oświetlić na multum sposobów. Poza kinkietami, plafonami, regulowanymi reflektorami czy oczkami montowanymi w podłożu możemy zdecydować się także na niebanalne rozwiązania – donice LED. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym oświetleniu ogrodowym.

Donice to jeden z najczęstszych elementów dekoracji kwietnych. Dzięki nim możemy tworzyć efektowne kompozycje z kwiatów, ziół czy krzewów nie tylko w domach i ogrodach, a także na balkonach, tarasach, wejściach czy gankach. Wszystkie osoby, które uwielbiają spędzać czas z rodziną czy przyjaciółmi w ogrodzie, starają się stworzyć tam przyjemną, bezpieczną i wyjątkową atmosferę. Jeszcze większe wrażenie donice robią oświetlając stoiska na targach, wystawach, konferencjach, a także w hotelach, sklepach czy restauracjach. Połączenie nowoczesnej technologii LED z żywymi roślinami jest czymś, co zdecydowanie przyciąga wzrok i sprawia, że ogród staje się miejscem wypoczynku.

W sprzedaży znaleźć można różnorodne donice, które wykonane są z materiałów takich, jak: ceramika, stal, beton, tworzywa sztuczne czy wiklina. Materiał, z jakiego wykonana jest donica, musi sprawdzać się także w zmiennych warunkach atmosferycznych, jeśli zachodzi taka potrzeba. Dodatkowo dopasowana stylistycznie do kolorystyki małej architektury ogrodowej i dodatków znajdujących się w ogrodzie. Do dyspozycji mamy także oryginalne propozycje, które wyróżniają się na tle ogrodowej klasyki – to donice LED, czyli donice podświetlane żarówkami ledowymi. Podświetlane donice ozdobią nie tylko ścieżki, chodniki, ale również elementy małej architektury ogrodowej.

Donice LED – natychmiast przyciągają wzrok

Donice wykorzystujące oświetlenie LED nie tylko mogą służyć jako miejsce do posadzenia rozmaitych gatunków roślin, ale również same w sobie stanowią wyjątkowy element dekoracyjny. Do wyboru są wersje do wnętrz i na zewnątrz, jest wiele rozmiarów, wzorów i kształtów donic ledowych. Ta wyjątkowa technologia posiada możliwości ustawienia niemal dowolnego koloru (wersja RGB), dlatego w ciągu roku można zmieniać kompozycje i nastrój zmieniając kolor. Łącząc oświetlenie takie jak reflektory, lampy ścienne i doniczki można stworzyć wyjątkową kompozycję dekoracyjną. Tylko od twoich pomysłów zależy, jak może wyglądać twój ogród czy wnętrze.

Donice produkowane są z wytrzymałych tworzyw sztucznych odpornych na czynniki zewnętrzne. Obudowa donicy LED stanowi jednocześnie swoisty abażur dla znajdujących się wewnątrz diod LED, najczęściej w postaci żarówki. Źródła światła stosowane w donicach najczęściej są wymienne, dlatego też można dokonać ich łatwej wymiany wtedy, gdy obecnie używane żarówki przestaną już działać. Zasilanie ma miejsce z użyciem standardowych przewodów podłączanych do gniazdka.

Dzięki temu, że donice LED posiadają wysokie klasy szczelności na poziomie IP67 (wersje na zewnątrz), są odporne na czynniki pogodowe, w tym zanieczyszczenia oraz wilgoć. Można zatem bez obaw ustawić je na zewnątrz bez obawy o ich funkcjonowanie.

Różnorodne barwy światła donic LED

Światło donicy LED może posiadać różne barwy – białą ciepłą, białą zimną, a także barwy RGB (czerwony, zielony, niebieski oraz inny, wynikający z mieszania tych 3 kolorów) z opcją zmiany kolorów pilotem. Każdy z kolorów dostępnych w donicy ledowej można dopasować indywidualnie do aranżacji przestrzeni, w której ma się pojawić. Donica LED to zatem interesujący wybór do ogrodu, a także do wielu innych przestrzeni, na przykład na balkon, taras czy też na patio. Wersje wewnętrzne świetnie sprawdzą się podczas różnych imprez, targów, przyjęć, spotkań itp. Wspaniale może prezentować się również w domach i mieszkaniach, łatwo je przenosić i przestawiać.

Sprawdź modele donic ogrodowych LED dostępnych w naszym sklepie internetowych!

donica led

donica ledowa

donica podświetlanaświecąca donica led

podświetlane donice ledowepodświetlana donica na zewnątrz

Donica na targi, wystawy, konferencje

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (ukryty)
   WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz: