Kategorie

Promocje

Magnetyczne szynoprzewody oświetleniowe - lampy na magnes

Magnetyczne szynoprzewody oświetleniowe - lampy na magnes

Szynoprzewody oświetleniowe z mocowaniem lamp na magnes to kapitalny pomysł na stworzenie oryginalnej aranżacji świetlnej w wielu wnętrzach – domu, mieszkaniu, biurze czy w restauracji. Wykonanie systemu oświetleniowego tego typu jest w dodatku bardzo proste. Doskonałym przykładem są magnetyczne szynoprzewody oświetleniowe MULTITRACK AQForm!

Czym jednak właściwie są szynoprzewody magnesowe? To rodzaj oświetlenia liniowego, które tworzy bardzo elastyczne rozwiązanie. Dzięki niemu możliwe jest tworzenie indywidualnych kompozycji świetlnych bazujących na szynoprzewodzie montowanym w suficie lub ścianie, na którym umieszcza się punkty świetlne w dowolnej konfiguracji. Jest to szczególnie ważne w przypadku kiedy pomieszczenie zmienia swoją funkcję. Podczas zmiany aranżacji wnętrza czy remontu możliwa jest niemal dowolna zmiana położenia lampy na całej długości szynoprzewodu. Daje to ogromne możliwości ustawienia źródeł światła, tak aby dalej spełniały swoje funkcje. Bezpieczne napięcie 48V pozwala na wymyślne wzory i kombinacje także w zasięgu ręki, bez obaw o bezpieczeństwo użytkowników co jest niewątpliwie dużym atutem tego systemu.

W rezultacie można uzyskać stylowe, a także funkcjonalne oświetlenie wnętrza, które będzie także łatwe do dopasowania do zmieniających się potrzeb użytkowników.

Szynoprzewody MULTITRACK

Jednym z kilku producentów oferujących takie rozwiązania jest firma AQForm, która specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości artykułów oświetleniowych o szerokim zastosowaniu. Ich nowoczesne kolekcje od lat doceniane są przez klientów i projektantów za doskonały design, jakość oraz przystępną cenę. Wyróżniające się na tle konkurencyjnych firm kolekcje zdobywają nagrody na targach i konkursach w całej Europie. Ich najnowszą propozycją są szynoprzewody magnetyczne MULTITRACK, które składają się z estetycznych, aluminiowych profili zasilanych napięciem 48V oraz magnetycznych opraw oświetleniowych. Minimalistyczny i elegancki wygląd systemu świetnie komponuje się z wieloma przestrzeniami.

Lampy szynowe na magnes

System MULTITRACK dostępny jest w trzech wariantach:

 • wpuszczany
 • natynkowy
 • zwieszany

Szyny oraz oprawy w systemie MULTITRACK dostępne są w dwóch uniwersalnych kolorach – czarnym lub białym matowym. Klasyczna kolorystyka dostępnych wersji produktu podkreśli wystrój zarówno nowoczesnego, jak i klasycznie urządzonego pomieszczenia. Szyny magnetyczne są mniejsze i węższe oraz bardziej subtelne od klasycznych szyn 1 czy 3-fazowych, a tym samym bardziej elegancko wygląda oświetlane wnętrze.

W ramach systemu MULTITRACK dostępna jest szeroka gama dopasowanych akcesoriów, w tym między innymi łączniki proste i kątowe, akcesoria montażowe – linki, mocowania linek, łapy montażowe, końcówki, puszki, a także różne rodzaje punktów świetlnych – nowoczesnych opraw, które można dopasować do niemal każdego wnętrza.

Szyny na magnes wpuszczane i natynkowe

MULTITRACK – łatwe przemieszczanie lamp na szynie

Dużym atutem systemu szynoprzewodów oświetleniowych MULTITRACK jest bardzo łatwy montaż opraw w obrębie szyn. Oprawy dedykowane do prezentowanego systemu wyposażone są w adaptery z magnesami, które łączą się ze specjalnymi stalowymi płaskownikami w szynach. Dzięki temu do montażu punktów świetlnych nie potrzeba żadnych narzędzi! Wystarczy tylko umieścić je w szynie, która natychmiast połączy się z magnesem w oprawie. Również zmiana położenia źródła nie sprawia żadnego problemu. Możemy dokonywać ją, ilekroć potrzebujemy zmiany rozmieszczenia światła w pomieszczeniu. Jest to swoistego rodzaju rewolucja w projektowaniu wnętrz, która już teraz doceniana jest przy urządzaniu wnętrz komercyjnych. Coraz większe jest również zainteresowanie klientów aranżujących prywatne wnętrza.

Warto także wskazać, że korzystanie z systemu MULTITRACK jest bardzo bezpieczne. Napięcie w szynoprzewodzie wynosi 48 V, dlatego nie stanowi ono niebezpieczeństwa dla człowieka. Systemy często więc z sufitów przechodzą również na ściany, co jest ciekawym rozwiązaniem, pozwalającym jeszcze lepiej pokreślić światłem efekty aranżacji.

Magnetyczne szynoprzewody MULTITRACK dają zatem dużą swobodę w projektowaniu oświetlenia we wnętrzach. Dzięki nim można błyskawicznie zmienić pozycje opraw oświetleniowych, zdejmować je lub dodawać nowe, aby przygotować układ spełniający wszystkie nasze wymagania.

Reflektory na magnes do szyn

Jak przygotować oświetlenie z systemem szynoprzewodów magnetycznych Multitrack i innych producentów?

Systemy na lampy magnesowe charakteryzują się prostym i szybkim montażem, wymagają jednak dobrania odpowiednich akcesoriów w zależności od sposobu montażu.

Montaż może być przeprowadzony zarówno w ścianach i sufitach podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych (G-K), a także w sufitach jako system natynkowy lub zwieszany. W zależności od wybranego sposobu montażu wybieramy odpowiednią szynę, do szyn wpuszczanych należy dokupić dodatkowo łapy montażowe (na 1m - 2 komplety, na odcinek 2m - 3komplety), a do szyn zwieszanych linki z mocowaniem i puszka z przewodem. W każdym przypadku system wymaga wykorzystania zasilacza 48V, który może być schowany w suficie podwieszanym, zamontowany w zewnętrznej puszce na suficie, może być też umieszczony w innym miejscu, a do szyn doprowadzone są tylko przewody. Należy przy tym pamiętać, żeby do zasilacza był dostęp, ponieważ może kiedyś zajść potrzeba jego wymiany. Drugim niezbędnym elementem jest końcówka zasilająca, która wymagana jest w każdej wersji, to do niej doprowadzamy przewody od zasilacza. Z dostępnych akcesoriów można przygotować dowolną konfigurację w pomieszczeniu. Instalacja może mieć postać linii prostej lub może tworzyć bardziej złożony układ, jest to wielki atut, jeśli zależy nam na unikatowej aranżacji. Należy pamiętać o zasadzie: łącznik elektryczny + odpowiadający mu łącznik mechaniczny oraz odpowiednie końcówki na początek i koniec układu.

System szyn wpuszczanych na magnes - przykładowe rozwiązanie i potrzebny osprzęt.

System szyn wpuszczanych na magnes

System szyn natynkowych lub zwieszanych na magnes - przykładowe rozwiązanie i potrzebny osprzęt

System szyn natynkowych na magnes - przykładowe rozwiązanie i potrzebny osprzęt

Po zamontowaniu szynoprzewodów można podłączyć do nich oprawy oświetleniowe. Dzięki zastosowaniu magnesów w adapterze wpinanie, przesuwanie i wypinanie lamp jest bardzo łatwe i zajmuje zaledwie parę sekund. Wszystkie produkty w systemie tworzą elegancką i designerską całość. Olbrzymią zaletą systemu magnetycznego jest możliwość łatwego przejścia z sufitu na ścianę. Coś, co nie było możliwe w systemie 1 lub 3-fazowym zostało wdrożone w tej propozycji oświetlenia, w taki sposób, że nie ma znaczenia materiał z którego został wykonany sufit i ściana, ponieważ łącznik giętki elektryczny poradzi sobie w każdych warunkach, co ilustruje poniższa grafika

Sposób łączenia szyn magnetycznych sufit-ściana

Sterowanie szynoprzewodami MULTITRACK odbywa się przez system On-Off, czyli włącz-wyłącz albo też przez system DALI (Digital Addressable Lightning Interface), który daje większe możliwości sterowania, także w ramach instalacji inteligentnych. Decydując się na wersję Dali należy pamiętać o wyborze lamp działających w tym systemie.

Podsumowanie

Nowe magnetyczne szynoprzewody MULTITRACK to bardzo dobry wybór do wielu wnętrz – do domów i mieszkań, a także do przestrzeni użytkowych. Dzięki niemu można przygotować wyjątkowo eleganckie, a przy tym także funkcjonalne aranżacje świetlne w każdym miejscu, które przez wiele lat zachwycać będą swoją estetyką i możliwościami!

Oświetlenie LED na magnesyOświetlenie szynowe magnetyczne do kuchni

Lampa wisząca na magnes BPM

2 Comments

  • Avatar
   Joanna
   Jun 20, 2020

   Dzień dobry, jestem zainteresowana oświetleniem Multitrack. Czy robią Państwo wyceny ? Pozdrawiam Joanna

  • Avatar
   Salon LED sp. z o.o.
   Jun 22, 2020

   Pani Joanno, w sprawie wyceny prosze o kontakt email sklep@salonled.pl lub telefonicznie. Do wyceny multitracka potrzeba sporo informacji dodatkowych

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (ukryty)
   WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz: