Kategorie

Lampy sufitowe AQFORM - pomysły, inspiracje, realizacje

Lampy sufitowe AQFORM - pomysły, inspiracje, realizacje

AQFORM (dawniej AQUAFORM) od wielu lat zachwyca swoimi lampami we wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych. Starannie wykonane i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach oświetlenie jest doceniane nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach Europy, gdzie regularnie zdobywa branżowe nagrody w kategorii designu, w tym te najbardziej prestiżowe: reddot award, Design Award, German Design Award Special, must have, Dobry wzór czy GOOD Design. 

Światło to niezwykle istotny element potrzebny nam do prawidłowego funkcjonowania, tym ważniejsze staje się więc sztuczne oświetlenie, które wpływa na naszą aktywność. Odpowiednio dobrane oświetlenie we wnętrzach wpływa na komfort naszego życia zarówno w dzień jak i w nocy, pozwala efektywnie pracować lub odpowiednio wypoczywać. Światło podkreśla trójwymiarowość form i nadaje blask otoczeniu, eksponuje przedmioty, spełnia wiele funkcji i zapewnia różnorodny efekt. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma modelami lamp sufitowych, które łączą użyteczność i estetykę nowoczesnego oświetlenia zamkniętego w wyjątkowych formach.

AQFORM MODERN BALL WP x4 LED asymmetry natynkowy 46999

Lampy z tej kolekcji, dostępnej w różnych wariantach cechuje minimalizm, ale nietuzinkowy design, które są ponadczasowym trendem w projektowaniu wnętrz. Geometryczne krągłości lamp z serii MODERN BALL będą modną ozdobą każdej aranżacji, szklane klosze emitują miękkie, przyjemne światło, dlatego świetnie sprawdzą się jako oświetlenie ogólne, również dużych przestrzeni. Z powodzeniem taka lampa posłuży jako oświetlenie salonu, kuchni, sypialni czy ciągu komunikacyjnego lub efektowne oświetlenie stołu czy recepcji. Mleczne szkło zapewnia komfort wizualny, chroniąc wzrok przed olśnieniem. MODERN BALL to także dobre rozwiązanie uzupełniające – oprawy zamontowane na ścianie tworzą nastrojowy klimat.

AQFORM MODERN BALL natynkowy lampa

AQFORM PET natynkowy

Wyważona forma opraw PET to zgrabne połączenie subtelności oraz elegancji. Minimalistyczny design oraz znakomite parametry opraw LED tworzą wyjątkowo zgrany duet. Dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań dostępna jest wersja na wymienne źródła światła. Oprawa PET zamocowana solo akcentuje istotne detale aranżacji, tworzy nastrojową atmosferę lub podkreśla szczególny charakter ekspozycji. W grupie – stanowi skuteczne oświetlenie zadaniowe, rozświetla strefy komunikacyjne, a przy odpowiednio dobranych parametrach, posłuży jako oświetlenie ogólne. PET to ponadczasowość i użyteczność zamknięte w zgrabnej bryle, lampa dostępna w wielu wariantach.

tuba sufitowa aqform pet natynkowy

oprawa sufitowa aqform petlampa natynkowa tuba aqform pet

AQFORM TUBA 111 230V natynkowa

Oświetlenie o zgrabnej, walcowatej formie to rozwiązanie, które docenią wszyscy wielbiciele ponadczasowych rozwiązań. Obły kształt oprawy w wykończeniu białym lub czarnym sprawdzi się zawsze, niezależnie od okoliczności. Bardziej ekstrawaganckie kolory, takie jak miedź czy złoty, pozwolą zaakcentować kompozycję projektu. Wymienne źródła światła AR111 lub ES111 są zamocowane w wychylnym pierścieniu, który można skierować na wybrany obiekt czy powierzchnię. Szykowne i wygodne rozwiązanie dostępne w wersji 230V, 12V lub TUBA QRLED, które zawiera zintegrowane źródło światła.

aqform tuba 111 duża, natynkowa

AQFORM MODERN GLASS natynkowa

Kolekcja MODERN GLASS to cała seria opraw ze szkła, którą tworzy kilkanaście różnych produktów o różnej formie i strukturze klosza. To historia poszukiwania archetypowej formy oświetlenia i kształtu, który pozostając przyjaźnie znajomym wnosi świeże spojrzenie. Podczas obserwacji gry światła i szkła okazało się, że najpiękniejsze efekty dają proste formy tuby czy stożka. Jeżeli szkło ma odpowiednią grubość, światło delikatnie opływa jego powierzchnię. Dlatego szklane lampy pozwalają zgrabnie połączyć funkcję ozdobną z komfortowym światłem i dzięki temu stają się coraz popularniejszym dodatkiem wielu wnętrz.

AQFORM MODERN GLASS lampy natynkoweaqform modern glass tube natynkowa

AQFORM MAXI RING LED natynkowy

Już pierwsza odsłona MAXI RING została doceniona za wzornictwo przez jury konkursu Dobry Wzór. Kolekcja bez kompromisów łącząca estetykę i funkcjonalność została poszerzona o mniejsze oprawy REVEL i bardziej domową serię dot, która kilka lat później też zdobyła uznanie kapituły konkursu Dobry Wzór. MAXI RING i REVEL rozświetlą ogromne foyer lub delikatnie przełamią półmrok w domowym zaciszu. Umożliwiają sterowanie AQsmart, a w wersji Tunable-White pozwalają naśladować temperaturę barwową światła słonecznego. Wersja MAXI RING dot, która świeci światłem odbitym daje możliwość stworzenia niezwykłego klimatu, niezależnie czy oprawa będzie zamocowana na suficie czy na ścianie.

plafon aqform maxi ringOkrągły plafon sufotowy maxi ring

aqform maxi ring dot

AQFORM QUPET natynkowy

Każda kompozycja zaczyna się od prostych elementów. Bezpretensjonalność formy kolekcji QUPET świetnie sprawdza się w minimalistycznych aranżacjach. Z kolei połączenie opraw w grupę lub zestawienie różnych długości pozwala uzyskać imponujące kompozycje. Pojedyncze oprawy QUPET wyśmienicie radzą sobie z oświetleniem przestrzeni komunikacyjnych. Pozwalają na grę światła i cienia w mieszkaniach i pomieszczeniach przeznaczonych do wypoczynku. W większych grupach radzą sobie nawet z dużymi przestrzeniami, a ich parametry pozwalają tworzyć konstelacje lamp bez obaw o energooszczędność. Lampy Qupet występują w wersji na żarówki jak i w wersji ze zintegrowanym światłem LED.

kwadratowa oprawa sufitowa LED aqform qupetOprawa natynkowa aqfor qupet

AQFORM SLEEK distance 111x1 natynkowy

Dzięki wysokości poniżej 7cm lampy SLEEK idealnie wpasują się do niskich wnętrz, podczas gdy wersje o rozmiarze x2 i x3 poradzą sobie również z wyższymi i większymi przestrzeniami. Oprawy występują w wersji na żarówki AR111 lub ze zintegrowanym źródłem światła w wersji QRLED, które pozwalają na zastosowanie zasilaczy zgodnych z DALI i korzystanie z zaawansowanych możliwości sterowania. Towarzyszące natynkowym oprawom SLEEK kinkiety i wersje wpuszczane, ułatwiają utrzymanie spójności stylu między wnętrzami o różnych konstrukcjach sufitu i funkcjonalnościach.

AQFORM SLEEK distanceAQFORM SLEEK distance 111x1 QRLED natynkowy 40210

AQFORM SLEEK distance 111x2 natynkowy 46613AQFORM SLEEK distance 111x2 QRLED natynkowy 40212

AQFORM BIG SIZE ROUND

Zaprojektowany dla rozległych powierzchni BIG SIZE round, potrafi bez trudu rozświetlić nawet kilkanaście m² pojedynczą oprawą. W wersji PRO zapewni miękkie i delikatne światło pomimo osiąganych wysokich mocy i pozwoli uzyskać UGR<19 wszędzie, gdzie to niezbędne. Prosta regulacja mocy jest dostępna już w wersjach podstawowych, a te najbardziej zaawansowane umożliwiają też sterowanie temperatury barwowej poprzez DALI lub AQsmart. Możliwe konfiguracje BIG SIZE i rozmiary od 45cm do przeszło 120cm, pozwalają dostosować oświetlenie do każdego zadania

Big size round led natynkowy okrągłaDużą okrągła lampa natynkowa LED 60cm, 90cm, 120cm

AQFORM EQUILIBRA DIRECT LED natynkowa

Dopieszczony w każdym calu kształt kolekcji equilibra to prawdziwa uczta dla wzroku. Wyważone proporcje i dopracowane zaokrąglenia, szczególnie pięknie prezentujące się w połyskliwych wykończeniach, dodadzą uroku każdej przestrzeni. Dzięki zróżnicowanym gabarytom i mocom, equilibra równie dobrze sprawdzi się jako estetyczne oświetlenie ogólne domowego salonu jak i dużych, przestronnych pomieszczeń. Z powodzeniem rozświetla ciągi komunikacyjne, jadalnie, kuchnie czy miejsca odpoczynku. Prawdziwie funkcjonalna ozdoba dla każdego wnętrza

AQFORM EQUILIBRA lampa natynkowa LEDNowoczesna lampa natynkowa equilibra led

AQFORM LENS LINE section natynkowy

Proste linie lamp LENS LINE z punktowym światłem mają w sobie coś hipnotyzującego. Dzięki optyce o zredukowanym olśnieniu niewielkie soczewki, rytmicznie rozmieszczone wzdłuż oprawy, emitują komfortowe dla oka światło. To im LENS LINE zawdzięcza swój hipnotyzujący urok. Ta kolekcja znakomicie sprawdza się zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i tych o charakterze komercyjnym. Warto pamiętać, że wyraziste, liniowe elementy dodadzą charakteru każdej przestrzeni. Trzy długości lampy pozwalają dobrać odpowiedni wariant do każdego wnętrza.

lampa led z diodami aqform lens line

AQFORM LENS LINE 89x89 SQ LED natynkowy

To wariacja lampy LENS LINE zamknięta w kwadratowej formie o wymiarach 89cm x 89cm.

Designerska lampa led natynkowa kwadrat

AQFORM MIXLINE LED natynkowy

W zgrabnej linii o przekroju zaledwie 32x42mm MIXLINE łączy dwa rodzaje optyki: światło rozproszone i punktowe. Dzięki temu stanowi idealną propozycję wszędzie tam, gdzie jest potrzebne połączenie oświetlenia ogólnego i zadaniowego. Ze względu na swą elegancką formę i komfortowe światło, MIXLINE często gości w przestrzeniach wypoczynku takich jak salon czy jadalnia. Dzięki liniowej dyspozycji sprawdza się też jako oświetlenie prostopadłościennych powierzchni, jak choćby biurka, stoły czy ciągi komunikacyjne. Komfort idący w parze z minimalistyczną estetyką odnajduje się w wielu miejscach. Lampa występuje w kilku wariantach i długościach.

Lampa aqfom mixlinePodłużna lampa sufitowa LED aqform mixline

lampy sufitowe aqform mixlineAQFORM MIXLILNE SQ natynkowy

AQFORM SET RAW MINI LED natynkowy

Zgrabny, a przy tym niezwykle wydajny – tak w skrócie można opisać SET RAW mini. To jedna z opraw, których zdecydowanie nie należy oceniać tylko na podstawie niewielkich wymiarów. Pojedynczą oprawą o przekroju 32x42mm (to mniej niż rozmiar pudełka zapałek) i długości min 153cm można efektywnie oświetlić duży stół lub ladę recepcji. Połączenie efektywności z minimalistyczną estetyką otwiera szeroki wachlarz możliwości dla kolekcji SET RAW mini. Dzięki temu oprawy z tej rodziny łatwo odnajdą się zarówno we wnętrzach domowych, jak i komercyjnych, takich jak biura, sale konferencyjne czy restauracje.

Plafon Set Raw mini LED Aqform

AQFORM RAFTER POINTS LED section natynkowy

Kto lubi wytężać wzrok podczas pracy przy niewystarczającym lub zbyt jaskrawym świetle? Raczej nikt. Dlatego warto zadbać o komfort wizualny. Nieprzyjemne odczucia powoduje olśnienie, a jednym ze skutecznych sposobów radzenia sobie z nim jest powiększenie kąta ochrony przez zagłębienie źródła światła w oprawie – jak w RAFTER points. Precyzyjna optyka i duży kąt ochrony gwarantują wysokie natężenie światła przy niezwykle niskim olśnieniu. Odpowiednia optyka połączona z dobrą jakością światła (wysokie CRI, niskie tętnienie) zagwarantuje właściwy komfort wizualny. Lampa występuje w 4 wariantach o różnych rozwiązaniach m.in: soczewki, soczewki + reflektorki lub wersja z mleczną przesłoną w formie linii światła.

Lampa natynkowa AQFORM rafterAQFORM RAFTER SECTION LED natynkowy

AQFORM RAFTER LED natynkowy linia światła

AQFORM SET TRU LED natynkowy

Oszczędna w formie rodzina TRU daje szerokie możliwości konfiguracji parametrów światła. Do wyboru mamy: siedem długości, dwie wersje mocy, trzy warianty sterowania (w tym bezprzewodowy AQsmart) i trzy temperatury barwowe. To daje ponad 110 standardowych konfiguracji lamp TRU i to jeszcze bez wzięcia pod uwagę 7 wariantów kolorystycznych. Jak zatem widać, oprawy te można łatwo dobrać do konkretnych potrzeb. Niezależnie czy chodzi o oświetlenie biura, korytarza, salonu, jadalni czy wielkogabarytowego wnętrza – oprawa SET TRU zawsze się dopasuje.

aqform set tru led natynkowypodłużna lampa natynkowa aqform set tru led

Przedstawione tutaj lampy to tylko część opraw sufitowych od AQFormu. Firma oferuje prawie 100 różnych modeli i co kilka miesięcy ulega ona modyfikacji wraz ze zmianą trendów na rynku oświetleniowym. Podkreślić należy 5-letnią gwarancję na wszystkie produkty LED jakie oferuje producent. Całą ofertę polskiego producenta mogą Państwo znaleźć w naszym sklepie!

Zapraszamy także do zapoznania się z bogatą ofertą plafonów i lamp natynkowych pozostałych producentów!

1 Comments

  • Avatar
   Kinga
   Oct 3, 2020

   Diody LED pobierają znacznie mniej energii niż tradycyjne źródła światła, ponieważ nie emitują ciepła. Dzięki temu są bardzo wydajne, okazują się być też znacznie tańsze w eksploatacji.

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (ukryty)
   WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz: