Kategorie

Nowoczesne lustra łazienkowe podświetlane z funkcją zmiany barwy światła

Nowoczesne lustra łazienkowe podświetlane z funkcją zmiany barwy światła

Lustra do łazienki

Lustra z podświetleniem ledami to rozwiązania znane od wielu lat na rynku i powszechnie przez dużą część użytkowników stosowane. Niewątpliwie odniosły sukces i stały się elementem wyposażenia w wielu łazienkach i toaletkach, znaczna część klientów nie wyobraża sobie własnej łazienki bez takiego rozwiązania. Jest elegancką ozdobą i dużą pomocą przy zabiegach pielęgnacyjnych, makijażu czy goleniu doświetlając twarz. Najpopularniejsze, choć nie najtańsze rozwiązania nie zawsze są jednak najlepsze, ponieważ nie posiadają wielu praktycznych rozwiązań, które oferuje już technologia LED i kilka produktów dostępnych już na polskim rynku.

Okrągłe lustro podświetlane led

Cztery nowoczesne funkcje w podświetlanych lustrach

Wg opinii producentów, ekspertów i firm z branży oświetleniowej następne lata zdominują rozwiązania, które umożliwiają zmianę barwy światła w lampie w zależności od pory dnia, funkcji i preferencji użytkowników. Jest to zwłaszcza przydatne w łazience, gdzie zimne światło rano pobudzi nas do działania i szybkiego wejścia w rytm dnia, światło neutralne 4000K doskonale sprawdzi się przy robieniu makijażu nie przekłamując kolorów, a światło ciepłe będzie najlepszym pomysłem na wieczór podczas relaksującej kąpieli po całym dniu.

barwy światła w lustrach LED

Opcja zmiany koloru światła to tylko jedno z kilku praktycznych rozwiązań, jakie proponuje niemiecki producent oświetlenia firma Paulmann w swoich nowych lustrach łazienkowych. Lustra Mirra, bo to im poświęcony jest niniejszy wpis dostępne są jako lustra okrągłe LED o średnicy 60cm, pionowe lustra ledowe o wymiarach 60cm x 80cm lub poziome lustro, którego wymiar wynosi 80cm x 60cm. Innym niezwykle ważnym argumentem za wyborem tego lustra jest funkcja Antifog, która zapobiega parowaniu szkła. Wszyscy znamy to uczucie, kiedy po kąpieli lub prysznicu nasze lustro nie nadaje się do użytku bez jego przetarcia. Właśnie dlatego nowa seria posiada wbudowany na lustrze włącznik, by wyeliminować taki efekt. Nawet jeśli sami zapomnimy wyłączyć podgrzewanie po 30 min od jego uruchomienia wyłączy się ono automatycznie.

Lustro LED z funkcją podgrzewania

Kolejnym przyjaznym dla użytkowników rozwiązaniem jest funkcja ściemniania/rozjaśniania światła jakie emituje lustro. Odbywa się to za pomocą tego samego włącznika co włącz/wyłącz i odbywa się za poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku ON/OFF. Lustra Paulmanna oferują ściemnianie skokowe tzn. świecą z mocą 100%, 50% lub 10% realnego strumienia światła co pozwala stworzyć w łazience także dyskretne oświetlenie. Całe sterowanie i ustawianie funkcji odbywa się za pomocą perfekcyjnych włączników dotykowych wbudowanych w taflę szkła, wszystkie 3 warianty luster posiadają takie rozwiązania.

Lustro z włącznikami dotykowymi

Lusterko kosmetyczne LED z powiększeniem x3

Nieco uboższe w możliwości jest lusterko kosmetyczne Paulmann Jora, ale też pełni ono inną funkcję i stanowi najczęściej uzupełnienie dużego lustra. Montowane w łazience, sypialni czy przy toaletce dzięki regulacji ramienia umożliwia rozłożenie, a potem ponowne złożenie na ścianie. Funkcja powiększania ułatwia wykonanie zabiegu pielęgnacyjnego, a podświetlenie pozwala być bardziej precyzyjnym. Dzięki dotykowemu włącznikowi na podstawie mocującej można zmienić barwę światła pomiędzy białą ciepłą, białą naturalną i białą zimną. Lusterko Jora nie posiada funkcji ogrzewania tafli szkła, ani ściemniania, gdyż do takich kosmetycznych zastosowań nie są one potrzebne.

Lusterko kosmetyczne LED

kwadratowe lusterko kosmetyczne z oświetleniem

Biorąc pod uwagę wszystkie możliwości jakie oferują nowe lustra łazienkowe wydają się być one pierwszym wyborem w urządzaniu łazienki, niezależnie od tego czy jest to dom, mieszkanie czy pokój hotelowy. Mnogość praktycznych rozwiązań pozwoli każdemu cieszyć się z zakupu przez wiele lat użytkowania, nawet po zmianie kolorystki czy remoncie łazienki.

Jeśli preferują jednak Państwo inne rozwiązania lub wymiary zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą podświetlanych luster w naszym sklepie, gdzie znajdują się również inne modele lusterek kosmetycznych!

Poziome lustro świecące do łazienki

Pionowe lustro świecące łazienkowe

1 Comments

  • Avatar
   PawełT
   Oct 14, 2020

   Jednym z głównych atutów oświetlenia LED jest energooszczędność. Straty powstałe podczas przetwarzania prądu w światło są bardzo niewielkie, dzięki czemu udaje się zużyć do 90% mniej energii przy zachowaniu pełnej intensywności świecenia.

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (ukryty)
   WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz: