Kategorie

Oprawy łazienkowe natynkowe IP44, IP65 - TOP10 propozycji lamp 2021

Oprawy łazienkowe natynkowe IP44, IP65 - TOP10 propozycji lamp 2021

Najpopularniejsze wodoszczelne oprawy natynkowe do łazienki IP44, IP65

Jeśli urządzasz lub remontujesz łazienkę i szukasz opraw sufitowych w wersji natynkowej, które posiadają wysoki stopień ochrony IP44 lub IP65 to powinno zainteresować Cię poniższe zestawienie, w którym poznasz najlepsze hermetyczne oprawy natynkowe. Tutaj znajdziesz zróżnicowane cenowo ciekawe propozycje lamp mocowanych na suficie, zarówno w wersji na żarówki LED, jak i posiadające zintegrowane źródła, które zapewnią Ci kompleksowe oświetlenie w łazience. Wszystkie prezentowane poniżej modele są dostępne w naszym sklepie internetowym.

Wybierając oprawy sufitowe musimy się przede wszystkim zastanowić, jakiego rodzaju oświetlenia potrzebujemy. Oprawy natynkowe mogą stanowić główne źródła światła lub pełnić funkcję ozdobną doświetlając wybrany fragment. Należy przede wszystkim pamiętać, aby ilość opraw była odpowiednio dobrana do wielkości łazienki. Ich losowe rozmieszczenie może skutkować złym oświetleniem, zbyt słabym lub prześwietlonym pomieszczeniem oraz słabą estetyką psując ogólne wrażenie i wygląd łazienki.

Czym się różni wersja IP44 od IP65?

Klasa szczelności IP44 - charakterystyka

  • ochrona przed obcymi ciałami stałymi o średnicy 1 mm i większej
  • ochrona przed bryzgami wody z dowolnego kierunku

Klasa szczelności IP65 - charakterystyka

  • ochrona pyłoszczelna
  • ochrona przed strugą wody (12,5 l/min) laną na obudowę z dowolnej strony

Łatwo zauważyć, że im wyższa klasa szczelności tym oprawa bardziej i lepiej chroni źródło światła. Obie wersje nadają się jednak do stosowania w strefach mokrych, pod prysznicem i nad wanną warto jednak zastosować oprawy w klasie IP65 lub (X5)

Strefy mokre w łazience

Oprawa wodoszczelna IP65 okrągła czy kwadratowa? Którą wybrać?

Najprościej rzecz ujmując to kwestia gustu lub projektu. Trochę większy wybór jest wśród hermetycznych tub niż sześcianów, choć tych drugich też kilka modeli znajduje się w ofercie producentów. Dominującym kolorem jest biały oraz czarny, dostępne są też jednak oprawy w innych wersjach kolorystycznych jak chrom, złoty, szary czy miedziany, a także mosiądz czy beton. Bardzo łatwo zatem dopasować kolor lampy do konkretnego wnętrza.

Który model lampy hermetycznej wybrać do łazienki?

Na chwilę obecną oferty producentów można podzielić na 2 rodzaje: na wymienne żarówki oraz ze zintegrowanym źródłem światła LED wbudowanym w oprawę. Te pierwsze są tańsze, wymagają dokupienia odpowiedniej żarówki ledowej. Barwa światła i moc lampy będzie uzależniona od konkretnego źródła światła jakie zostanie zamontowane w oprawie, w przypadku chęci zmiany wystarczy wymienić żarówkę. Te drugie z wbudowaną diodą są bardzo trwałe, ich żywotność sięga nawet do 50000 godzin, ale moc, barwę światła i kąt świecenia mają uzależnione od oferty producenta i nie ma możliwości ich zmiany. Oba warianty mają swoich zwolenników i przeciwników, oferta producentów zmierza ku lampom zintegrowanym, my przedstawiamy poniżej jedne i drugie rozwiązania, by decyzję podjąć samodzielnie

1. OXYLED CROSTI LUCE IP65 - smukła, wąska tuba o średnicy 6cm i wysokości 10,5cm; zasilanie 230V na wymienne żarówki GU10. Lampa hermetyczna z wysokim stopniem ochrony IP65, dzięki czemu może być montowana w każdej strefie w łazience i na zewnątrz. Obudowę wykonano z aluminium, tworzywa sztucznego oraz przeźroczystego szkła.

Tuba hermetyczna łazienkowa IP65

2. KOBI AQUARIUS OPRAWA NATYNKOWA IP44 230V -  wysoka na 9,5cm okrągła (średnica 8cm) lub kwadratowa (8cm x 8cm) lampa sufitowa 230V z klasą szczelności IP44, co umożliwia montaż w łazienkach i innych miejsca o podwyższonej wilgotności. Przystosowana do żarówek LED GU10, wykonana z aluminium w 3 kolorach: biały połysk, czarny szczotkowany lub aluminium szczotkowane. Podobnie jak inne tego typu oprawy nie posiada możliwości regulacji, przesłona chroniąca żarówkę wykonana z mrożonego szkła.

Tuba łazienkowa natynkowa IP44

3. ELKIM LEJA 183L oraz LEJA 183 XL - elegancka forma walca, wersja ze zintegrowanym źródłem LED i klasą szczelności IP65. Dostępna w 2 wariantach mocy i wielkości tuby, wyposażona w diodę  COB LED o mocy 5W lub 12W, występuje w 2 barwach światła: biała ciepła 3000K lub biała naturalna 4000K. Lampa wykonana z aluminium malowanego w kolorze białym lub czarnym, elegancki odbłyśnik, kąt świecenia 38º, doskonale nadaje się do zastosowania w łazienkach oraz na zewnątrz.

Czarna lub biała tuba sufitowa IP65Tuba wodoszczelna IP65

4. Astro Kos ROUND IP65 - to jedna z najpopularniejszych opraw tego typu na rynku. Dostępna w 5 różnych kolorach do wyboru: biała, czarna, srebrna malowana, chromowana i mosiądz antyczny, niewielkie rozmiary: średnica 8,5cm i wysokość 8,5cm. Źródłem światła jest żarówka LED GU10 o max mocy 6W, lekko cofnięta w głąb oprawy by ograniczyć efekt olśnienia. Lampa posiada wysoką klasę szczelności IP65 (kolor mosiądz wyjątkowo IP44), może być stosowana w każdej strefie w łazience oraz na zewnątrz! Solidna konstrukcja oraz przeźroczyste szkło chroniące żarówkę przed strumieniem wody, dobrze sprawdzi się w każdych warunkach!

Astro Kos oprawa IP65Astro KOS round chrom

Astro Oprawa łazienkowa IP65Biała oprawa wodoszczelna IP65

5. OXYLED BASARO IP65 wysoka na 12,6cm, ale smukła lampa wodoodporna LED o dużej mocy 8,9W - dostępna w formie walca lub sześcianu. Wykonana z aluminium, wykończona w 2 kolorach: biały lub czarny z wbudowanym wysokiej jakości modułem LED BRIDGELUX z białą ciepłą barwą światła 3000K i strumieniem 946lm. Oprawę można wykorzystać do oświetlenia ogólnego we wszystkich wilgotnych strefach, a 2 zawsze modne kolory sprawiają, że pasuje do każdej łazienki.

Oprawa hermetyczna łazienkowa LED IP65Łazienka z białymi tubami LED IP65

6. SPOTLINE ROX CEILING 1000332 duża oprawa sufitowa w kolorze aluminium szczotkowanego i klasie szczelności IP44 do montażu wewnątrz i na zewnątrz budynku. Lampa w kształcie walca o średnicy i wysokości 12,5cm, wykonana z aluminium i przeźroczystego szkła. Lampa nie tylko do łazienki, ale też do każdego wnętrza: salonu, kuchni, jadalni, sypialni czy gabinetu, świetnie sprawdzi się jako oświetlenie w ciągach komunikacyjnych, a także na zewnątrz jako oświetlenie wejść, tarasów, zadaszeń itp. Rekomendowane przez producenta jest stosowanie żarówek LED ES111.

Duża tuba sufitowa IP44 srebrnaTuba sufitowa na taras

7. ASTRO KOS SQUARE kwadratowa lampa sufitowa montowana w łazienkach i toaletach. Minimalistyczna, geometryczna forma klasycznego sześcianu o wymiarach 8,5cm x 8,5cm x 8,5cm, wykończona aż w 5 kolorach: czarny, biały, chrom, szary i nowość mosiądz antyczny. Źródłem światła mogą być wyłącznie żarówki LED GU10 o mocy max 6W. Wysoki poziom szczelności IP65 (kolor mosiądz IP44) pozwala, by oprawa mogła być bezpiecznie stosowana w każdej strefie w łazienkach, nadaje się pod prysznic, nad wannę, umywalkę, a także na zewnątrz.

kwadratowa lampa do łazienki IP65Lampa natynkowa łazienkowa chrom IP65

8. AQFORM ONLY round mini LED 230V hermetic natynkowy 40438, 40422 lampa polskiej firmy AQFORM w formie nowoczesnej tuby LED o wysokości 6cm lub 10cm. Wykonana jest z aluminium malowanego na 1 z 5 kolorów do wyboru: biały, czarny, szary, złoty lub miedziany. Posiada wbudowane źródło światła LED o mocy zależnej od wysokości 6cm-6W lub 10cm-8W i oferuje 3 barwy światła do wyboru: biała ciepła 2700K lub 3000K lub biała neutralna 4000K. Dzięki wysokiej klasie szczelności IP65 oprawa ta doskonale sprawdzi się w każdym wilgotnym pomieszczeniu, w tym pod prysznicem. Dodatkowym atutem lampy jest możliwość ściemniania w systemie Phase-Control.

niska oprawa sufitowa łazienkowa IPTuba led hermetycza, wodoodporna do łazienki

Oświetlenie łazienkowe LED aqform

9. AQFORM PET LED 230V hermetic natynkowy 40420 tuba sufitowa LED IP65 o wysokości 12cm i średnicy 6cm oraz mocy 8W. Wykonana z aluminium malowanego w 8 kolorach, spośród kolorów oferowanych przez producenta. Lampa PET LED jest wodoszczelna, posiada zintegrowane źródło światła o 3 barwach do wyboru: biała ciepła 2700K lub 3000K oraz biała naturalna 4000K. Lampa jest ściemniana w systemie phase-control, można ją wykorzystać do oświetlenia ogólnego łazienki, a także takich miejsc jak prysznic, wanna itp.

Ledowa tuba wodoodporna do łazienkiczarne tuby hermetyczne IP do łazienki

10. Aqform Only Round 6 LED 230V hermetic natynkowy 40017 niska, tylko 6cm, ale o dużej średnicy 14cm hermetyczna w klasie IP65 oprawa LED polskiej firmy Aqform. Jak wszystkie produkty wykonana z malowanego aluminium, dostępna w 5 kolorach, świeci w dół dając mocne, rozproszone światło w 3 barwach do wyboru: białej ciepłej (2700K lub 3000K) i białej naturalnej 4000K. Jako źródło światła zastosowano ściemniany Phase-Control moduł LED o mocy 8W lub 12W. Elegancki i nowoczesny design oraz klasa odporności IP65 sprawiają, że ta wodoodporna oprawa sufitowa LED doskonale sprawdzi się zarówno jako oświetlenie łazienkowe, w tym pod prysznicem, jak również jako oświetlenie zewnętrzne.

Niska tuba łazienkowa IP wodoszczelnaTuba łazienkowa IP biała, czarna, złota, miedziana, szara

Prezentowane w tym artykule rozwiązania to najczęściej wybierane lampy w przypadku chęci posiadania opraw sufitowych natynkowych z wysoką klasą szczelności IP. Tuby wodoszczelne to tylko jeden z pomysłów na oświetlenie łazienki, równie popularne, a może nawet bardziej są oprawy wpuszczane, ale warunkiem ich posiadania jest sufit podwieszany. Trzecim pomysłem jest montaż plafonu, czyli większej, najczęściej centralnie umieszczonej lampy, której zadaniem jest oświetlenie całego pomieszczenia jednym punktem. Wszystkie wymienione rozwiązania, w tym kinkiety łazienkowe, bez których ciężko wyobrazić sobie dobrze oświetlone lustro w łazience znajdują się w zakładce oświetlenie łazienkowe LED

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (ukryty)
   WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz: