Kategorie

Promocje

Oświetlenie LED RGB – terapia kolorami

Oświetlenie LED RGB – terapia kolorami

Oświetlenie LED może pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. To udowodnione!

Poza swoją podstawową funkcjonalnością, oświetlenie LED w domu może być z powodzeniem stosowane także w terapii kolorami. Odpowiednia barwa uzyskiwana z taśm RGB pozwala bowiem nie tylko na nadanie wybranemu pomieszczeniu unikalnego charakteru, ale bywa kojące na napięcie oraz wiele innych dolegliwości zdrowotnych.

Polska branża oświetleniowa coraz chętniej sięga po dedykowane rozwiązania techniczne, ułatwiające proces tzw. chromoterapii w domu. Na rynku dostępne są m.in. profesjonalne wanny do hydromasażu wyposażone w odpowiednie diody LED, które w zależności od swojej barwy, w nieco inny sposób wpływają na zdrowie człowieka. Eksperci przekonują, że terapia kolorami stanowi optymalne dopełnienie codziennej pielęgnacji skóry i ciała.

Tego typu rozwiązania są jednak znacznie bardziej kosztowne od standardowych, stąd coraz większą popularnością cieszą się proste we wdrożeniach taśmy LED RGB, dostępne w dwóch standardach: tradycyjnej IP20 oraz wodoodpornej IP64, które mogą być doskonałym uzupełnieniem w pomieszczeniach wypoczynkowych oraz łazience.

Taśmy LED RGB z powodzeniem stosuje się bowiem do sufitów podwieszanych, ale ze względu na swoje niewielkie rozmiary, mogą być uzupełnieniem oświetlenia ścian, łóżka w sypialni, a także wanny bądź jacuzzi. Wielokolorową paletą można dowolnie sterować zdalnie za pomocą pilota, w tym także w zakresie intensywności kolorów.

Wybierz swój kolor do oświetlenia LED łazienki i sypialni

Każdy z dostępnych kolorów emitowanych przez diody w taśmach RGB w odmienny sposób wpływa na nasze samopoczucie. Terapia barwami została potwierdzona i dziś chętnie wykorzystywana jest m.in. przez profesjonalne gabinety medycyny energetycznej. Nawet kilkuminutowa ekspozycja na wybrane światło pozwala na znaczne poprawienie samopoczucia, ale odpowiednie LED’y mogą także pozytywnie wpływać na walkę z problemami emocjonalnymi, zmęczeniem , a także stanami depresyjnymi oraz wieloma innymi dolegliwościami.

Taśmy LED RGB pozwalają na wybór emisji spośród kilkunastu zróżnicowanych odcieni barw, z których to główne kolory bazowe mają decydujący wpływ na nasze wrażenia estetyczne i emocje:

  • barwa zielona: zielony kolor diod LED likwiduje napięcie, odświeża i uspokaja umysł. Poza tym zielone światło powoduje obniżenie ciśnienia krwi, a przywraca harmonię i ma pozytywny wpływ na układy: hormonalny oraz odpornościowy.
  • barwa czerwona: kolor czerwony stymuluje organizm, dobrze sprawdzi się w programach na dobry początek dnia; przez specjalistów uważany jest za barwę stymulującą produkcję czerwonych krwinek i pobudzającą przemianę materii.
  • barwa niebieska: barwa niebieska jest całkowitym przeciwieństwem wpływu czerwieni na ciało. Odcienie głębokiego błękitu wpływają relaksująco, odprężająco, dlatego doskonale sprawdzą się w sypialni. Udowodniono, że niebieski ma delikatne właściwości nasenne, jest polecany także dla osób, które borykają się z nawracającymi bólami głowy oraz migrenami.
  • barwa żółta: żółty kolor diod znacznie ułatwia koncentrację, a przy długotrwałym działaniu może pozytywnie oddziaływać na skórę.

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (ukryty)
   WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz: