Blog

Oprawy sufitowe gipsowe

Oprawy sufitowe z gipsu to elegancki sposób na oświetlenie wnętrz. Dzięki możliwości pomalowania na dowolny kolor sprawdzają się w szczególności w domach i mieszkaniach, wybierane są również do biur, firm, hoteli, sklepów i restauracji czy innych przestrzeni, gdzie ważne jest zintegrowanie oprawy z sufitem. Ich montaż w sufitach z płyt kartonowo-gipsowych powoduje całkowitą integrację z powierzchnią, oraz brak widocznych metalowych elementów jak w przypadku opraw aluminiowych. Wszystkie oprawy z naszej oferty pozwalają na zastosowanie żarówek LED.

Jest 82 produktów.

Pokazano 1-12 z 82 pozycji

Aktywne filtry

Montaż lamp gipsowych w sufitach podwieszanych

W naszej ofercie znajdują się oprawy gipsowe hiszpańskiej marki BPM Lighting, polskiej firmy Kobi, brytyjskiej Astro Lighting i niemieckiej marki SLV (Spotline). Mogą być montowane w każdym pomieszczeniu, najczęściej jest to salon, sypialnia, kuchnia czy gabinet, ale także pokój dziecka, a także łazienka dzięki oprawom o podwyższonym IP. Ich montaż polega na dosyć precyzyjnym wycięciu odpowiedniego otworu, uzależnionego od wielkości oprawy, zamocowania jej w suficie podwieszanym z G-K za pomocą wkrętów i zaszpachlowania gipsem miejsca łączenia. Po montażu i obróbce całość gotowa jest do pomalowania. Oprawy sufitowe gipsowe BPM wykonane są z jasnej masy Crismosil (mieszanka gipsu, żywicy, akrylu i włókna szklanego), pozostałe oprawy wykonane są z gipsu, wszystkie mogą być malowane na dowolny kolor, w zależności od wnętrza. Mogą być zintegrowane z kolorem sufitu, bądź przeciwnie, dość mocno odcinać sie od niego.  Dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach, między innymi jako okrągłe i kwadratowe, z jednym lub kilkoma źródłami światła. Po wykończeniu są zintegrowane z sufitem, co powoduje, że tworzą z nim elegancką całość. Szczególnie zwracamy i polecamy głęboko cofnięte oprawy. Po ich zamontowaniu i pomalowaniu uzyskamy ciekawy efekt głębi i pełnego zintegrowania z sufitem, widzimy tylko efekt wydobywającego się światła, co sprawia, że takie rozwiązanie jest bardzo atrakcyjne wizualnie dla większości osób. Lampy są sprzedawane w wersjach LED (wbudowane lub dołączone moduły LED), MR16, GU10 i na świetlówkę TL.

Ponieważ lampy gipsowe to ciekawa i atrakcyjna forma wykończenia wnętrz zwracamy Państwa uwagę na inne kategorie, gdzie znajdują się oprawy schodowe LED z gipsu, kinkiety z gipsu do malowania czy nawet lampy wiszące.

Tradycyjne oprawy halogenowe wpuszczane w sufity G-K

Oprawy wpuszczane 12V, 230V i ledowe wykonane z aluminium to klasyczne rozwiązanie do salonu, sypialni, kuchni, łazienki, korytarza, a także biura i budynków komercyjnych. O ile opraw gipsowych nie wymienimy bez poważnej ingerencji w sufit, to oprawy aluminiowe można wymienić w dowolnej chwili. Dostępne w pełnej palecie kolorów, rozmiarów i kształtów zapewniają atrakcyjny wygląd i oświetlenie odpowiednie do każdego wnętrza. Najpopularniejsze okrągłe i kwadratowe oprawy dostępne są w kolorach biały, czarny, aluminium szczotkowane, chrom, złoty, miedź i odcienie srebrnego, także z regulowanym kątem świecenia. Klientom oczekującym najwyższej jakości polecamy hiszpańskie oprawy BPM oraz modne i popularne polskie oprawy Aqform oraz użytkowanie wydajnych i energooszczędnych żarówek LED, znacznie trwalszych od żarówek halogenowych.

Montaż opraw gipsowych