Lampy LED

Promocje

Nowoczesne oświetlenie ledowe i lampy LED

LED lampy - największy w Polsce wybór oświetlenia ledowego, w postaci lamp sufitowych, wiszących, kinkietów, plafonów i innych produktów, które stanowią atrakcyjną propozycję począwszy od salonu, sypialni, poprzez łazienkę, kuchnię, biuro, a skończywszy na zewnątrz i w ogrodzie. Oferujemy nowoczesne oświetlenie od najlepszych firm z Polski, Hiszpanii, Włoch, Anglii i Niemiec doskonale nadające się do wszelkiego typu wnętrz i na zewnątrz – wśród wielu wzorów na pewno znajdą Państwo coś dopasowanego w każdym detalu do swojego wnętrza!

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 5125 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 5125 elementów

Lampy ledowe - inwestycja w przyszłość czy obowiązujący trend?

Spadające ceny ledów, rozwój technologii i nowe przepisy w UE spowodowały zmiany na rynku oświetlenia ledowego i wymusiły inne nastawienie do lamp LED diodowych. Stale podnoszona skuteczność świetlna diody i coraz wyższy współczynnik oddawania barw sprawił, że dzisiejsze lampy ze zintegrowanym źródłem światła zapewniają nie tylko niższe zużycie prądu, są też znacznie trwalsze i emitują światło dużo lepszej jakości niż klasyczne lampy żarowe czy świetlówki. Przy rosnących cenach prądu zamiana halogenów, tradycyjnych żarówek czy opraw świetlówkowych jest dziś koniecznością uwarunkowaną ekonomicznym interesem, który może zapewnić niższe zużycie prądu do 90%. Szeroka paleta wzorów i kolorów powoduje, że ich dopasowanie zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych jest jeszcze łatwiejsze, a staranne wykonanie oraz wykorzystanie najlepszych i najnowszych materiałów do ich produkcji sprawia, że można z łatwością dopasować je do każdego i na zewnątrz.

Najpopularniejsze rozwiązania z wbudowanymi modułami LED

W ostatnim czasie największy postęp zauważamy w lampach wiszących. O ile do tej pory nie było problemów z oświetleniem punktowym, to już długie lampy wiszące nie były dostatecznie mocne. Sytuacja w ostatnim okresie uległa jednak zmianie, nowe moduły LED są bardzo wydajne i potrafią zapewnić bardzo duży strumień światła oraz wysoki komfort pracy. Powszechnie obowiązującym trendem jest stosowanie takich lamp nad stołami, biurkami, wyspami nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale także w biurach, hotelach, restauracjach itp. Do oświetlenia ogólnego oprócz podłużnych lamp stworzono całą gamę produktów właściwie w dowolnym kształcie, począwszy od ringów, kół, kwadratów i różnych innych figur geometrycznych po designerskie rozwiązania o nieregularnych kształtach i formach. Dzięki współpracy najlepszych designerów i projektantów z całego świata z firmami produkującymi oświetlenie każdego dnia powstają nowe sufitowe lampy, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów łącząc w sobie wyjątkowy design z możliwościami jakie daje oświetlenie diodowe. Taka lampa wisząca jest już nie tylko źródłem światła, ale też wyjątkową dekoracją, która stale będzie przykuwać wzrok i czarować swoim pięknem.

Innym atrakcyjnym i popularnym rozwiązaniem są plafony LED. Łatwe w montażu, nadają się do zamocowania na każdym suficie, czy to betonowym czy wykonanym z płyt G-K. Zdecydowana większość z nich przeznaczona jest do oświetlenia ogólnego co spowodowane jest szerokim kątem świecenia i rozproszeniem światła. Z powodzeniem stosowane w domach, mieszkaniach czy hotelach, rzadziej wybierane do biur, gdzie lepiej sprawdzą się inne rozwiązania. Bogate wzornictwo i kolorystyka, różne wielkości od małych plafonier po naprawdę duże lampy natynkowe powyżej 100cm i większe, 3 barwy światła do wyboru pozwalają dobrać odpowiedni plafon LED do każdego wnętrza, w tym do łazienki z klasą ochrony IP44. Oddzielnie możemy wyróżnić reflektory LED, znacznie mniejsze, dostępne zarówno na źródła światła jak i zintegrowane, pozwalające skierować światło w dowolny punkt czy miejsce

Od wielu już lat najpopularniejszym rozwiązaniem są kinkiety ledowe. Ich niewielkie rozmiary oraz brak wymagań związanych z uzyskaniem silnego strumienia światła nigdy nie sprawiały producentom oświetlenia problemu, więc ich powszechność jest bardzo znacząca. Stosowane są właściwie w każdym pomieszczeniu jako oświetlenie dekoracyjne czy lampy doświetlające, swoje miejsce znajdują w salonie, sypialni, gabinecie czy korytarzu. Z powodzeniem stosowane także w budynkach biurowych, hotelowych i komercyjnych, a także w muzeach i galeriach. Znaczącą rolę odgrywają jako oświetlenie obrazów oraz w łazienkach, gdzie są podstawowym wyborem do doświetlenia twarzy, mocowane zarówno nad lustrem, po jego bokach lub na lustrze. Brak ograniczeń technicznych sprawił, że dziś wykonanie lampy ściennej o dowolnej długości przekraczającej 200cm nie jest już dużym wyzwaniem dla producentów.

Oprócz kilku wymienionych wyżej kategorii oświetlenia ledowego na rynku dostępna jest cała gama innych produktów do stosowania jako wewnętrzne lampy. Powszechnie stosowane w biurach, firmach i sklepach, aptekach czy hotelach są panele LED zastępujące stary oprawy rastrowe na świetlówki. To także stojące lampy, downlighty czy stołowe lampy na biurka.

Oświetlenie zewnętrzne LED: bogaty wybór produktów do stosowania w ogrodach

Podobnie jak w przypadku lamp wewnętrznych bardzo popularną kategorię stanowią kinkiety zewnętrzne. Ich zastosowanie to oświetlenie elewacji domu, siedziby firmy, lokalu użytkowego i każdego innego budynku, którego charakter chcemy podkreślić i ozdobić światłem. Dobrze sprawdzają się także jako oświetlenie wejścia, a dzięki podwyższonej klasie szczelności IP są bezpieczne i trwałe w użytkowaniu. Zewnętrzne lampy, to jednak nie tylko kinkiety. Cała gama produktów obejmuje również lampy stojące zewnętrzne, reflektory do oświetlenia roślin i drzew w ogrodzie, lampy najazdowe czy naświetlacze LED i lampy solarne, z których część wyposażona jest w dodatkowy czujnik ruchu.