Filtruj według

Marka

Marka

Blog

Taśmy LED

Profesjonalne taśmy i paski LED doskonałym sposobem na oświetlenie każdego wnętrza. Ich uniwersalność, łatwość montażu oraz stosunkowo niewielka cena sprawiają, że jest to coraz częstszy wybór jako źródło oświetlenia. Taśmy LED możemy w łatwy sposób podzielić ze względu na napięcie zasilania taśmy. Wyróżniamy taśmy led 12V jak i taśmy led 24V. Pierwsze z nich wykorzystywane są w prostych projektach, najczęściej dla klientów indywidualnych. W przypadku większych i bardziej skomplikowanych instalacji elektrycy zdecydowanie częściej wybierają taśmy wykorzystujące napięcie zasilania 24V. Kolejnym z podziałem taśm jest ich przeznaczenie. Mogą one z łatwością być wykorzystywane zarówno jako oświetlenie wewnętrzne jak i oświetlenie zewnętrzne. Taśmy LED posiadające odpowiednią normę odporności IP, mogą być wystawione na zmienne warunki atmosferyczne, jak również będą odporne na wilgoć. Taśmy LED wodoodporne, świetnie sprawdzają się jako oświetlenie łazienki, lub jako źródło światła w strefach roboczych kuchni.

Jest 34 produktów.

Pokazano 1-24 z 34 pozycji

Aktywne filtry

Taśmy LED - Jaką barwę światła dla taśmy LED wybrać?

Wybierając taśmę LED mamy do wyboru szereg parametrów. Pierwszym z nich to barwa światła, którą wybieramy w zależności od pomieszczenia, w którym będzie wykorzystywana. Do wyboru barwa biała ciepła, naturalna oraz zimna. Barwy ciepłe i neutralne wykorzystywane w takich pomieszczeniach jak sypialnia, salon czy pokój dziennego sprawi, że w pomieszczeniu pojawi się przyjemna atmosfera. W pokojach gdzie szukamy relaksu i odprężenia, doskonale sprawdza się właśnie ciepła barwa. W przypadku gabinetów, kuchni czy oświetlenia łazienkowego przy lustrach lepiej sprawdzi się barwa światła zimna. Wspomaga ona skupienie i wpływa na efektywność naszej pracy.

Taśmy LED - Ilość diod

Kolejnym elementem, który wpływa na wybór taśmy LED jest ilość diod led, która została umieszczona na jednym metrze taśmy LED. Najczęstsza ilość diod w przypadku taśm jednokolorowych wynosi 60 diod/metr. W przypadku wyboru modeli wielokolorowych ilość ta najczęściej wynosi 30 diod/metr. Na rynku oczywiście dostępne są taśmy ledowe o większym zagęszczeniu ilości diod. W liniach światłach LED wykorzystywane są taśmy, które posiadają 120 diod/metr, a najlepsze typu Delux 160.

Dostępne kolory taśm LED

Taśmy LED są wyjątkowe z wielu powodów, jednym z nich jest ich różnorodność pod względem emitowanego koloru. Taśmy mogą generować wyłącznie jeden kolor lub kilka kolorów (RGB, RGBW), jak również całą paletę barw. Przy wyborze profesjonalnego sterownika do taśm ledowych możliwe jest uzyskanie ich pełnego spektrum. Dzięki wykorzystaniu technologii LED można nie tylko rozświetlić sypialnię, salon czy podświetlić meble i sufity podwieszane. Dostępne są zarówno taśmy do wnętrz IP20, jak i taśmy wodoodporne do łazienek i na zewnątrz, zarówno delikatnie świecące, jak i te z dużym strumieniem światła. Objęte 2-letnią gwarancją zapewniają komfort użytkowania i ciekawe aranżacje każdego pomieszczenia i przestrzeni. Wybór taśmy LED to jedno, konieczne jest również wykorzystanie odpowiedniego profilu LED, w którym taśma zostanie zamontowana. Na rynku dostępne jest wiele typów profili ledowych, w zależności od sposobu montażu jak i ich przeznaczenia. Wyróżniamy między innymi profile LED:

Profile Liniowe, Profile LED Nawierzchniowe,

  • Profile Narożne,
  • Profile Wpuszczane,
  • Profile Meblowe,
  • Profile Podłogowe,
  • Profile Architektoniczne,
  • Profile Dekoracyjne

Wykorzystaj pasek LED do stworzenia wyjątkowego nastroju w twoim wnętrzu.

Dekoracyjne oświetlenie ledami

Dekoracja wnętrza światłem jeszcze nigdy nie była tak łatwa – taśmy LED i paski ledowe to doskonały pomysł wtedy, gdy szuka się efektownego sposobu na ozdobę domu lub firmy. Dostępne w naszym sklepie taśmy LED mają wszechstronne zastosowanie i szeroką gamę kolorów (biała ciepłe, białe zimne oraz taśmy LED RGB, RGBW i BI-COLOR z możliwością zmiany koloru). Modele wodoodporne polecamy do łazienek i na zewnątrz – można ozdobić nimi dom, firmę, restaurację czy sklep, tworząc dowolne kształty, ponieważ taśmy są elastyczne i mogą być dowolnie formowane. Można zamontować je bardzo łatwo dzięki wykorzystaniu taśmy dwustronnie klejącej i być przycięta w wyznaczonych miejscach. Na życzenie dostępna jest również taśma LED 24V, które wyróżniają się wytrzymałością, mocniejszym świeceniem oraz szerokim zakresem poboru prądu. W naszym sklepie zakupią Państwo także niezbędne zasilacze do taśm, LED sterowniki oraz profile aluminiowe i meblowe MDF.

Taśma LED - Taśmy LEDowe w najlepszej cenie

Taśmy ledowe mogą być wykorzystywane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz dzięki specjalnej wodoodpornej powłoce, dostępne są w różnych mocach poboru energii: 2,4W/mb - 14,4W/mb, w wariancie niewodoodpornym IP20 lub wodoodpornym IP64, a także w pełnej palecie nasyconych kolorów, z regulacją kolorów RGB przy pomocy specjalnych sterowników. Małe diody LED o dużej mocy są umieszczone na pasku w jednakowych odległościach, tworząc niezwykłe iluminacje, można je dowolnie uformować w pożądany kształt, opleść nią przedmioty, przymocować do balustrady, zastosować w kuchni, łazience, salonie, żeby oświetlić ściany lub meble. Taśmę można łatwo przyciąć do pożądanej długości. Zestawy oświetleniowe LED RGB wymagają sterowników i pilota, ale mogą być zaprogramowane tak, aby w zależności od potrzeby chwili miały odpowiedni kolor i natężenie światła.

Zachęcamy do bliższego sprawdzenia oferowanych przez nas taśm i pasków LED. W swojej ofercie posiadamy profesjonalne taśmy LED, które zbudowane są na segregowanych diodach zapewniających jednolitą barwę światła na całej długości. Oferujemy paski o różnych diodach oraz skuteczności świetlnej, posiadamy taśmy LED z najpopularniejszymi diodami 3528 oraz 5050, a także nowsze rozwiązania oparte na diodach 2835 oraz 5630. Oznaczenia diody, na jakich zbudowane są moduły, przedstawiają po prostu ich rozmiar. Z powodzeniem mogą być stosowane do domów, biur i mieszkań, jak również do profesjonalnych wykończeń. Na przemysłowe wykorzystanie taśmy LED są za mało wydajne, sugerujemy profesjonalne moduły ledowe. Jednocześnie zwracamy Państwa uwagę na poprawne zasilanie taśm, używanie profili aluminiowych, profesjonalnych zasilaczy oraz przewodów o odpowiednim przekroju!

Liniowe oświetlenie LED w suficie podwieszanym lub ścianie

Najnowszym trendem w oświetleniu są linie światła, czyli gotowe lampy lub zestawy (odpowiednio dobrany profil aluminiowy i taśma LED). O ile lampy takich firm jak AQFORM, BPM Lighting czy Elkim są gotowymi produktami i wymagają tylko podłączenia do zasilania, to już próba samodzielnego stworzenia takiego rozwiązania do naszego wnętrza wymaga wyjaśnienia. Po pierwsze, aby uzyskać efekt liniowego oświetlenia , wymagany jest odpowiedni profil aluminiowy, który jest na tyle głęboki i wyposażony w odpowiednią przesłonę, by światło miało miejsce na rozproszenie. Po drugie odpowiednio gęsta musi być taśma ledowa, zalecane jest minimum 70 diod na 1mb, najlepiej 120 lub więcej. Tak dobrane produkty pozwolą cieszyć się nam jednolitym świeceniem na całej długości, bez widocznych punktów świetlnych. W zależności od wybranego profilu w jego środku można zamontować 1 lub 2 paski, a w przypadku profilu Sekodu nawet 4 taśmy LED, co pozwala stworzyć różne warianty oświetlenia w zależności od potrzeb. W przypadku montażu 2 lub więcej pasków w środku profilu sugerowane jest ich układanie na zakładkę. Tego typu rozwiązania mogą być montowane zarówno w sufitach podwieszanych jak i w ścianach.