Filtruj według

Marka

Marka

Blog

Taśmy LED

Profesjonalne taśmy i paski LED są doskonałym sposobem na oświetlenie każdego wnętrza. Łatwy montaż taśmy LED, ich uniwersalność oraz stosunkowo niewielka cena sprawiają, że jest to coraz częstszy wybór jako źródło oświetlenia.

Taśmy LED możemy w łatwy sposób podzielić ze względu na napięcie zasilania taśmy. Wyróżniamy taśmy LED 12V jak i taśmy LED 24V. Pierwsze z nich wykorzystywane są w prostych projektach, najczęściej dla klientów indywidualnych. W przypadku większych i bardziej skomplikowanych instalacji elektrycy zdecydowanie częściej wybierają taśmy wykorzystujące napięcie zasilania 24V.

Kolejnym z podziałem taśm jest ich przeznaczenie. Taśmy LED mają szerokie zastosowanie. Mogą one z łatwością być wykorzystywane zarówno jako oświetlenie wewnętrzne jak i oświetlenie zewnętrzne. Taśmy LED posiadające odpowiednią normę odporności IP, mogą być wystawione na zmienne warunki atmosferyczne, jak również będą odporne na wilgoć. Taśmy LED wodoodporne, świetnie sprawdzają się jako oświetlenie łazienki, lub jako oświetlenie wielu innych powierzchni roboczych.

Główną zaletą taśm LED jest jej niskie zużycie prądu, co znacznie wydłuża jej żywotność. Mogą służyć do oświetlania rzeczy bądź przestrzeni w dowolnym miejscu. Wprowadzają również walory estetyczne do wnętrz. Mogą posłużyć do dekoracyjnego oświetlenia gablotek, szafek czy innych elementów wartych podkreślenia. Diody LED emitujące światło mogą mieć różne kolory. Jednokolorowe białe światło świetnie sprawdzi się do klasycznych wnętrz, natomiast różnokolorowe taśmy nadadzą rozrywkowego charakteru. Wybór taśm LED jest duży zatem każdy znajdzie coś dla siebie!

Jest 33 produktów.

Pokazano 1-12 z 33 pozycji

Aktywne filtry

Taśmy LED - Jaką barwę światła dla diody LED wybrać?

Wybierając taśmę LED mamy do wyboru szereg parametrów. Pierwszym z nich to barwa światła, którą wybieramy w zależności od pomieszczenia, w którym będzie wykorzystywana. Paski LED emitują światło w barwie białej ciepłej, naturalnej oraz zimnej.

Ciepła i naturalna barwa światła wykorzystywana jest w takich pomieszczeniach jak sypialnia, salon czy pokój dzienny. Wykorzystanie takiego rodzaju światła powoduje, że w pomieszczeniu pojawia się przyjemna, przytulna atmosfera. W pokojach gdzie szukamy relaksu i odprężenia, doskonale sprawdza się właśnie ciepła barwa diody LED.

W przypadku gabinetów, kuchni czy oświetlenia łazienkowego przy lustrach lepiej sprawdzi się barwa światła zimna. Wspomaga ona skupienie i wpływa na efektywność naszej pracy. Światło zimne ma lepszą wartość oddawania barw i nie przekłamuje kolorów.

Taśmy LED - Ilość diod LED

Kolejnym elementem, który wpływa na wybór taśmy LED jest ilość diod led, która została umieszczona na jednym metrze taśmy LED. Najczęstsza ilość diod w przypadku taśm, które są jednokolorowe - wynosi 60 diod/metr. W przypadku wyboru modeli wielokolorowych ilość ta najczęściej wynosi 30 diod/metr. Na rynku oczywiście dostępne są taśmy LED o większym zagęszczeniu ilości diod. W liniach światłach LED wykorzystywane są taśmy, które posiadają 120 diod/metr, a najlepsze typu Delux 160. Wybór jest duży zatem można dobrać oświetlenie LED do swoich potrzeb zwracając uwagę na ilość światła, którą potrzebujemy. Im więcej diod tym więcej światła.

Dostępne kolory taśm LED

Taśmy LED są wyjątkowe z wielu powodów, jednym z nich jest ich różnorodność pod względem emitowanego koloru. Taśmy mogą generować wyłącznie jeden kolor lub różne kolory światła (taśmy LED RGBW i RGB), jak również całą paletę barw. Przy wyborze profesjonalnego sterownika do taśm ledowych możliwe jest uzyskanie ich pełnego spektrum. Dzięki wykorzystaniu technologii LED można nie tylko rozświetlić sypialnię, salon czy podświetlić meble i sufity podwieszane. Dostępne są zarówno taśmy do wnętrz IP20, jak i taśmy wodoodporne do łazienek i na zewnątrz, zarówno delikatnie świecące, jak i te z dużym strumieniem światła. Objęte 2-letnią gwarancją zapewniają komfort użytkowania i ciekawe aranżacje każdego pomieszczenia i przestrzeni. Wybór taśmy LED to jedno, konieczne jest również wykorzystanie odpowiedniego profilu LED, w którym taśma zostanie zamontowana. Na rynku dostępne jest wiele typów profili ledowych, w zależności od sposobu montażu jak i ich przeznaczenia. Wyróżniamy między innymi profile LED:

  • Profile Liniowe, Profile LED Nawierzchniowe,
  • Profile Narożne,
  • Profile Wpuszczane,
  • Profile Meblowe,
  • Profile Podłogowe,
  • Profile Architektoniczne,
  • Profile Dekoracyjne

Wykorzystaj pasek LED do stworzenia wyjątkowego nastroju w twoim wnętrzu.

Taśmy LED a listwy LED

Taśmy LED wykonane są z diod oraz z elastycznego materiału umożliwiającego zwinięcie ich w rulon. Najczęściej materiał ten to silikon z uwagi na jego elastyczność. Występują w różnej długości i zajmują mało miejsca. Cecha ta sprawia, że mogą być użyte w dowolnym miejscu. Listwy LED są natomiast sztywne, zatem mogą być wykorzystane tylko na równych powierzchniach. Nie można im nadać abstrakcyjnego kształtu. Natomiast ich zaletą jest na pewno funkcja radiatora, czyli funkcja odpowiedzialna za odprowadzanie ciepła wytwarzanego podczas emitowania światła. Listwa LED sprawdzi się do oświetlania ścian, sufitów czy podłóg. Taśmy LED są bardziej uniwersalne i dają możliwości podświetlenia również innych powierzchni o nieregularnych kształtach.

Dekoracyjne oświetlenie LED

Dekoracja wnętrza światłem jeszcze nigdy nie była tak łatwa – taśmy LED i paski ledowe to doskonały pomysł wtedy, gdy szuka się efektownego sposobu na ozdobę domu lub firmy. Dostępne w naszym sklepie taśmy LED mają wszechstronne zastosowanie i szeroką gamę kolorów (biała ciepłe, białe zimne oraz taśmy LED RGB, RGBW i BI-COLOR z możliwością zmiany koloru). Diodami LED można oświetlać niemal wszystko. Modele wodoodporne polecamy do łazienek i na zewnątrz – można ozdobić nimi dom, firmę, restaurację czy sklep, tworząc dowolne kształty, ponieważ taśmy są elastyczne i mogą być dowolnie formowane. Do montażu taśmy nie potrzebujemy specjalnego sprzętu. Pasek LED wystarczy przyciąć w odpowiednich miejscach tak, aby dopasować jego długość do powierzchni, w której ma się znaleźć. Następnie przy wykorzystaniu taśmy dwustronnej należy przykleić pasek na miejsce docelowe bądź do profilu aluminiowego. Samoprzylepna powłoka łatwo przytwierdza się do listwy LED. Na życzenie dostępna jest również taśma LED 24V, które wyróżniają się wytrzymałością, mocniejszym świeceniem oraz szerokim zakresem poboru prądu. W naszym sklepie zakupią Państwo także niezbędne zasilacze do taśm, LED sterowniki oraz profile aluminiowe i meblowe MDF.

Dlaczego warto wybrać taśmy LED?

Dlaczego zatem warto zdecydować się na oświetlenie LED. Taśmy są bardzo uniwersalne. Mogą być wykorzystywane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz dzięki specjalnej wodoodpornej powłoce, dostępne są w różnych mocach poboru energii: 2,4W/mb - 14,4W/mb, w wariancie niewodoodpornym IP20 lub wodoodpornym IP64, a także w pełnej palecie nasyconych kolorów, z regulacją kolorów RGB przy pomocy specjalnych sterowników. Małe diody LED o dużej mocy są umieszczone na pasku w jednakowych odległościach, tworząc niezwykłe iluminacje, można je dowolnie uformować w pożądany kształt, opleść nią przedmioty, przymocować do balustrady, zastosować w kuchni, łazience, salonie, żeby oświetlić ściany lub meble. Długość taśmy LED można łatwo regulować i dopasować do swoich potrzeb. Przycięcie jej jest bardzo łatwe, wystarczą Ci jedynie nożyczki!

Zestawy oświetleniowe LED RGB wymagają sterowników i pilota, ale mogą być zaprogramowane tak, aby w zależności od potrzeby chwili miały odpowiedni kolor i natężenie światła.

Diody LED szybko stają się dominującym źródłem światła na rynku oświetleniowym. Zapewniają duże oszczędności energii i kosztów oświetlenia. Stale rosnące rachunki za energię sprawiają, że ludzie zaczynają szukać tańszych alternatyw metod oświetlania domu. Przy zastosowaniu oświetlenia LED można zaoszczędzić nawet 85% na rachunkach za energię. Z uwagi na te czynniki coraz bardziej kuszące staje się przejście na diody LED. Barwa światła emitowana przez diody LED może przybrać różne kolory światła przyciągające wzrok. Możliwości kolorystyczne diod LED są niemal nieograniczone. Obecnie światła LED są dostępne w szerokiej gamie temperatur barwowych, dając użytkownikowi wybór różnych efektów oświetlenia otoczenia, które pasują do wszystkich wnętrz. Diody RGB stają się również popularne w wielu instalacjach, ponieważ pozwalają użytkownikowi końcowemu dodać odrobinę koloru do pożądanych stref. W połączeniu z odpowiednimi elementami sterującymi efekty, które można osiągnąć, naprawdę zapierają dech w piersiach i mogą bardzo pozytywnie zaskoczyć.

W przeciwieństwie do większości ogólnych form oświetlenia, diody LED mają tendencję do pracy w średniej temperaturze około 45°, podczas gdy, powiedzmy, 50-watowe halogenowe światło punktowe działa w temperaturze 300°. Może to prowadzić do tego, że pomieszczenia z dużą ilością reflektorów stają się bardzo gorące w miesiącach letnich z uwagi na ilość wykorzystywanej mocy.

Liniowe oświetlenie LED w suficie podwieszanym lub ścianie

Najnowszym trendem w oświetleniu są linie światła, czyli gotowe lampy lub zestawy (odpowiednio dobrany profil aluminiowy i taśma LED). O ile lampy takich firm jak AQFORM, BPM Lighting czy Elkim są gotowymi produktami i wymagają tylko podłączenia do zasilacza, to już próba samodzielnego stworzenia takiego rozwiązania do naszego wnętrza wymaga wyjaśnienia. Po pierwsze, aby uzyskać efekt liniowego oświetlenia , wymagany jest odpowiedni profil z aluminium, który jest na tyle głęboki i wyposażony w odpowiednią przesłonę, by światło miało miejsce na rozproszenie. Po drugie taśmy LED powinny być wyposażone w odpowiednią ilość diod, zalecane jest minimum 70 diod na 1mb, najlepiej 120 lub więcej. Tak dobrane produkty pozwolą cieszyć się nam jednolitym świeceniem na całej długości, bez widocznych punktów świetlnych. W zależności od wybranego profilu w jego środku można zamontować 1 lub 2 paski, a w przypadku profilu Sekodu nawet 4 taśmy LED, co pozwala stworzyć różne warianty oświetlenia w zależności od potrzeb. W przypadku montażu 2 lub więcej pasków w środku profilu sugerowane jest ich układanie na zakładkę. Tego typu rozwiązania mogą być montowane zarówno w sufitach podwieszanych jak i w ścianach. Taka konstrukcja stworzy piękne i nowoczesne światło dekoracyjne.

Taśma LED - Taśmy LEDowe w najlepszej cenie

Zachęcamy do bliższego sprawdzenia oferowanych przez nas taśm i pasków LED. W swojej ofercie posiadamy profesjonalne taśmy LED, które zbudowane są na segregowanych diodach, których barwa światła jest jednolita na całej długości. Oferujemy paski o różnych diodach oraz skuteczności świetlnej, posiadamy taśmy LED z najpopularniejszymi diodami 3528 oraz 5050, a także nowsze rozwiązania oparte na diodach 2835 oraz 5630. Oznaczenia diody, na jakich zbudowane są moduły, przedstawiają po prostu ich rozmiar. Z powodzeniem mogą być stosowane do domów, biur i mieszkań, jak również do profesjonalnych wykończeń. Na przemysłowe wykorzystanie taśmy LED są za mało wydajne, sugerujemy profesjonalne moduły ledowe. Jednocześnie zwracamy Państwa uwagę na poprawne zasilanie taśm, używanie profili z aluminium , profesjonalnych zasilaczy oraz przewodów o odpowiednim przekroju!

W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami. Pomożemy dobrać zasilacz, źródło światła LED, przekażemy informację o montażu, wskażemy różnice między diodami oraz postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pozostałe pytania.