Oświetlenie szynowe

Promocje

Systemy i lampy szynowe LED, oświetlenie szynowe 3 fazowe i 1 fazowe

Lampy na szynach zdobywają ogromną popularność w nowocześnie urządzanych wnętrzach: domach, mieszkaniach, sklepach, biurach, restauracjach. Poniżej przedstawiamy Państwu ofertę firm Aqform, Spotline, BPM Lighting, Cleoni i Astro do szyn 3 i 1 fazowych, dostępną zarówno dla tradycyjnych źródeł światła jak i ze zintegrowanym oświetleniem LED. Dostępne są reflektory szynowe pojedyncze lub podwójne, tuby, a także lampy wiszące do szynoprzewodów w najpopularniejszych kolorach tj. czarny, biały i inne. Pomożemy skompletować i dobrać wszystkie niezbędne akcesoria i żarówki ledowe do lamp.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 113 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 113 elementów

Dlaczego warto zamontować oświetlenie szynowe i lamp w systemie track?

Systemy szynowe i lampy na szynach jakie oferujemy w naszym sklepie są nie tylko proste w montażu, ale umożliwiają także indywidualną konfigurację i całkowite dopasowanie do oświetlanego wnętrza w zależności od potrzeb użytkownika czy wykonanego projektu. Pełnią przede wszystkim rolę funkcjonalnego oświetlenia wnętrza, zarówno ogólnego jak i akcentującego, ale w wielu przypadkach także są ozdobnym dodatkiem w każdym pomieszczeniu: mieszkalnym, biurowym czy komercyjnym. Lampy na szynie niemalże jednym ruchem pozwalają zmienić ich ilość, miejsce, a nawet rodzaj zamontowanych we wnętrzu opraw. Powoduje to, że dopasowanie oświetlenia do ewoluującej funkcji wnętrza jest łatwiejsze niż kiedykolwiek i nie wymaga wprowadzania dodatkowych zmian w strukturę pomieszczenia oraz instalację elektryczną. Prosty sposób montażu i demontażu lampy w szynie oświetleniowej pozwala na zastosowani różnych wariantów w zależności od sytuacji, zmiany w układzie stołu, biurek czy miejsca na wypoczynek. Przedstawiamy Państwu ofertę uznanych na rynku oświetleniowym firm oferujących atrakcyjne oświetlenie na szynie, niektóre produkty objęte są aż 5-cio letnią gwarancją producenta, w tym mocne reflektory o mocy 30-40W wykorzystywane do oświetlenia sklepowego, w galeriach, muzeach i innych miejscach, gdzie wymagane jest duże natężenie światła.

Szyny wpuszczane, natynkowe lub zwieszane - 3 sposoby montażu

W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie najpopularniejsze rozwiązanie montażu szynoprzewodów. W wysokich pomieszczeniach, galeriach, sklepach, biurach, firmach itp szyny mogą być zwieszane za pomocą linek, których długość wynosi do 150cm. W domach i mieszkaniach oraz pomieszczaniach o standardowej wysokości najczęściej wykorzystuje się wersje wpuszczane lub jeszcze częściej natynkowe dzięki czemu można je dopasować do wielu zróżnicowanych przestrzeni, wykorzystuje się je do oświetlenia salonu, kuchni, korytarza, biura. Unowocześniony design oraz zupełnie nowe reflektory na szynę to krok w przyszłość, którą już dzisiaj możemy Państwu zaproponować. Kompletny system obejmuje wszelkie akcesoria niezbędne do prawidłowego świecenia całego zestawu i wyceniany jest na podstawie przesłanych zapytań z wyszczególnieniem długości, koloru i rodzaju opraw na nasz adres email. Systemy szynowe LED zawierają oprawy i źródła światła, w pozostałych przypadkach oprawy nie zawierają źródeł światła i należy żarówki ledowe dokupić je oddzielnie. W 99,9% przypadków lampy na szynach różnych producentów pasują do większości szyn dostępnych na rynku i powinny działać bez zarzutu, radzimy jednak używać produktów markowych, a unikać bardzo taniego oświetlenia niewiadomego pochodzenia.

Różnice w systemie 3 fazowym a 1 fazowym

System 3F (3 fazowy) jest z pewnością nowocześniejszym rozwiązaniem, może być wykorzystany zarówno jako szyna 1 fazowa, czyli wszystkie lampy na szynie są zawsze włączane lub wyłączane razem bez możliwości podziału na sekcje, ale też daje możliwość stworzenia 3 różnych obwodów na szynoprzewodzie, co pozwala sterować oddzielnie każdym obwodem i świecić tylko to, co jest potrzebne w danym momencie. Niewątpliwie jest to bardziej optymalne rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się przy większej ilości lamp na szynie i dłuższych układach. Należy przy tym pamiętać, że taka opcja załączania światła wymaga podłączenia kabla z 5 żyłami, co należy przewidzieć znacznie wcześniej, czyli już na etapie projektowania lub najpóźniej podczas wykonywania instalacji elektrycznej. Zdecydowana większość lamp dostępna na rynku, a pochodząca od renomowanych producentów wykonana jest w systemie 3-fazowym, a tylko niektóre produkty w ofercie naszego sklepu działają w systemie 1F. Ważną kwestią jest też długość szyn, szyny 3F dostępne są też w dłuższych odcinkach: 1m, 2m i 3m co pozwala łatwiej zbudować dowolny wzór lub dłuższy system z wykorzystaniem odpowiednich łączników. Szyna 3F wytrzymuje także 3 razy większe obciążenie niż szyna 1F, co będzie miało znaczenie przy większej ilości opraw lub długim systemie, a użyte lampy mogą być też mocniejsze i pracują bardzo stabilnie. Z powyższego wynika, że nawet jeśli nasz system szynowy, będzie prosty, krótki, kabel jest tylko 3 żyłowy, a wszystkie lampy będą świecić razem to i tak warto stosować oświetlenie szynowe 3-fazowe! Pamiętać należy, by dobierać oświetlenie z tego samego systemu, czyli szyny 3 fazowe i lampy 3 fazowe, szyny 1 fazowe i lampy 1 fazowe! W innych przypadkach montaż takiego oświetlenia nie będzie możliwy!

Kolorystyka szyn i opraw do szynoprzewodów

Szyny 3 fazowe dostępne są zawsze w 3 kolorach do wyboru: czarne, białe lub srebrne, w takich samych kolorach występują też wszystkie akcesoria, łączniki i końcówki zasilające. Oprawy do systemu szynowego występują w znacznie bogatszej kolorystyce, nie zmienia to jednak faktu, że najpopularniejsze kolory opraw to czarny i biały, przy okazji najmodniejsze i najczęściej wybierane kolory w przypadku oświetlenia sufitowego.