Blog

Oświetlenie szynowe

Lampy na szynach zdobywają ogromną popularność w nowocześnie urządzanych wnętrzach: domu, mieszkaniach, sklepach, biurach, restauracjach. Poniżej przedstawiamy Państwu ofertę oświetlenia szynowego firm Aqform, Spotline, BPM Lighting, Oxyled i Elkim, do szyn 3 i 1 fazowych, dostępną zarówno dla tradycyjnych źródeł światła jak i ze zintegrowanym oświetleniem LED. Dostępne są reflektory szynowe pojedyncze lub podwójne, tuby, a także lampy wiszące do szynoprzewodów w najpopularniejszych kolorach tj. czarny, biały i inne. Pomożemy skompletować i dobrać wszystkie niezbędne akcesoria i żarówki ledowe do lamp.

Jest 255 produktów.

Pokazano 1-12 z 255 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego warto korzystać systemów szynowych i lamp w systemie track? 

Systemy szynowe i lampy na szynach jakie oferujemy w naszym sklepie są nie tylko proste w montażu, ale umożliwiają także indywidualną konfigurację i całkowite dopasowanie do oświetlanego wnętrza w zależności od potrzeb użytkownika czy wykonanego projektu. Oświetlenie szynowe całkowicie zastąpiło systemy linkowe, jest bardzo nowoczesne i choć pełni przede wszystkim rolę funkcjonalnego oświetlenia wnętrza, zarówno ogólnego jak i dodatkowe akcentujące, to w wielu przypadkach jest także ozdobnym dodatkiem w danym pomieszczeniu: mieszkalnym, biurowym czy komercyjnym. Lampy szynowe niemalże jednym ruchem i w każdej chwili pozwalają w dowolny sposób zmienić ich ilość, miejsce, a nawet rodzaj zamontowanych we wnętrzu opraw. Powoduje to, że dopasowanie oświetlenia do ewoluującej funkcji wnętrza jest łatwiejsze niż kiedykolwiek i nie wymaga wprowadzania dodatkowych zmian w strukturę pomieszczenia oraz instalację elektryczną. Łatwość montażu i demontażu lampy w szynie oświetleniowej pozwala na zastosowanie różnych wariantów w zależności od sytuacji, zmiany w układzie stołu, biurek czy miejsca na wypoczynek.

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo systemy szynowe uznanych na rynku oświetleniowym producentów oferujących atrakcyjne oświetlenie na szynie: reflektory, tuby i lampy wiszące. Niektóre z nich (Aqform, BPM Lighting, Spotline w wersji LED) producent objął aż 5-cio letnią gwarancją, w tym mocne reflektory o mocy 30-40W wykorzystywane do oświetlenia sklepowego, w galeriach, muzeach i i w miejscach, gdzie wymagane jest duże natężenie światła.

Szyny wpuszczane, natynkowe lub zwieszane - 3 sposoby montażu źródeł światła

W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie najpopularniejsze rozwiązania montażu szynoprzewodów. W wysokich pomieszczeniach takich jak: galerie, sklepy, biura, firmy itp. szyny mogą być zwieszane z sufitu za pomocą linek, których długość wynosi do 150cm. Nie jest to jednak używany kiedyś system linkowy, tylko dodatkowa forma montażu oświetlenia. W domach i mieszkaniach oraz pomieszczeniach o standardowej wysokości najczęściej wykorzystuje się wersje wpuszczane lub jeszcze częściej natynkowe, dzięki czemu można je dopasować do wielu zróżnicowanych przestrzeni. Wykorzystuje się je jako wewnętrzne oświetlenie kuchni, jadalni, salonu, korytarza, biura.

Unowocześniony design oraz zupełnie nowe oświetlenie szynowe typu: spoty, reflektorki na szynę czy wiszące lampy to krok w przyszłość, którą już dzisiaj możemy Państwu zaproponować. Systemy szynowe LED zawierają oprawy i źródła światła, w pozostałych przypadkach oprawy nie zawierają źródeł światła i należy żarówki ledowe dokupić je oddzielnie. W 99,9% przypadków lampy na szynach różnych producentów pasują do większości szyn dostępnych na rynku i powinny działać bez zarzutu, radzimy jednak używać produktów markowych, a unikać bardzo taniego oświetlenia szynowego niewiadomego pochodzenia. Dzięki temu otrzymamy najbardziej zadowalający efekt, a systemy szynowe posłużą nam przez długie lata.

Różnice w systemie 3 fazowym a 1 fazowym - instalacja elektryczna

System 3F (3 fazowy) jest z pewnością nowocześniejszym rozwiązaniem, może być wykorzystany zarówno jako szyna 1 fazowa, czyli wszystkie lampy na szynie są zawsze włączane lub wyłączane razem bez możliwości podziału na sekcje, ale też daje możliwość stworzenia 3 różnych obwodów na szynoprzewodzie, co pozwala sterować oddzielnie każdym obwodem i świecić tylko to, co jest potrzebne w danym momencie. Niewątpliwie jest to bardziej optymalne rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się przy większej ilości lamp na szynie i dłuższych układach. Należy przy tym pamiętać, że taka opcja załączania światła wymaga podłączenia kabla z 5 żyłami, co należy przewidzieć znacznie wcześniej, czyli już na etapie projektowania lub najpóźniej podczas wykonywania instalacji elektrycznej.

Zdecydowana większość lamp dostępna na rynku, a pochodząca od renomowanych producentów wykonana jest w systemie 3-fazowym, a tylko niektóre produkty w ofercie naszego sklepu działają w systemie 1F. Ważną kwestią jest też długość szyn, szyny 3F dostępne są też w dłuższych odcinkach: 1m, 2m i 3m co pozwala łatwiej zbudować dowolny wzór lub dłuższy system z wykorzystaniem odpowiednich łączników. Szyna 3F wytrzymuje także 3 razy większe obciążenie niż szyna 1F, co będzie miało znaczenie przy większej ilości opraw lub długim systemie, a użyte lampy mogą być też mocniejsze i pracują bardzo stabilnie. Z powyższego wynika, że nawet jeśli nasz system szynowy, będzie prosty, krótki, kabel jest tylko 3 żyłowy, a wszystkie lampy będą świecić razem to i tak warto stosować oświetlenie szynowe 3-fazowe! Pamiętać należy, by dobierać oświetlenie z tego samego systemu, czyli szyny 3 fazowe i lampy 3 fazowe, szyny 1 fazowe i lampy 1 fazowe! W innych przypadkach montaż takiego oświetlenia nie będzie możliwy!

Systemy szynowe - kolorystyka szyn i opraw

Szyny do systemu 3 fazowego dostępne są zawsze w 3 kolorach do wyboru: czarne, białe lub aluminium, w takich samych kolorach występują też wszystkie akcesoria, łączniki i końcówki zasilające. Oprawy do systemu szynowego występują w znacznie bogatszej kolorystyce, nie zmienia to jednak faktu, że najpopularniejsze kolory opraw to czarny i biały, przy okazji najmodniejsze i najczęściej wybierane kolory w przypadku oświetlenia sufitowego.

Kompletny system szynowy obejmuje wszelkie akcesoria niezbędne do prawidłowego świecenia całego zestawu i wyceniany jest na podstawie przesłanych zapytań z wyszczególnieniem długości, koloru i rodzaju opraw na nasz adres email.

Oświetlenie szynowe to nie tylko oryginalne elementy dekoracyjne, lecz przede wszystkim źródło światła, które cechuje wyjątkowa funkcjonalność i łatwość montażu. System szynowy to rozwiązanie ponadczasowe, które pozwala rozplanować szyny tak, by oświetlić wnętrze w najistotniejszych punktach, przez co sprawdzi się idealnie w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia. Dodatkowym atutem są niewidoczne przewody elektryczne i mocowania oraz możliwość przesuwania reflektorów w dowolne miejsce wzdłuż szyny. Dzięki temu szynowe systemy świetlne montowane na suficie znajdują szerokie zastosowanie i są coraz częściej wybierane przez naszych klientów.

Sprawdź pełną ofertę naszego oświetlenia szynowego i wybierz nowoczesne i ponadczasowe rozwiązanie dla Twojego domu!