Blog

Lampy ogrodowe LED

Lampy zewnętrzne do oświetlenia ogrodu i terenu wokół posesji, budynku, firmy, a także parków, patio czy ogrodów zimowych. Posiadamy w ofercie lampy ogrodowe LED wykonane w stylu retro, jak i te wykonane w nowoczesnym stylu. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo modele, które bez problemu dopasują się do każdej aranżacji.

Wśród naszych produktów znajdą Państwo lampy ogrodowe stojące, kinkiety zewnętrzne, czy reflektory i oprawy do podświetlania od dołu drzew i roślin, zarówno w technologii LED jak i na klasyczne żarówki. Wśród naszych produktów znajdują się stylowe latarnie ogrodowe, kule ogrodowe czy wszelkiego rodzaju oświetlenie z czujnikiem zmierzchu. Wszystkie produkty znajdujące się w naszej ofercie pochodzą od znanych i renomowanych firm oferujących najwyższej klasy oświetlenie zewnętrzne LED do ogrodu. Wykonane z wysokiej jakości komponentów lampy ogrodowe LED, to doskonały sposób na oświetlenie ogrodu i stworzenia wyjątkowo przytulnej atmosfery po zmroku. Lampy LED ogrodowe to doskonały wybór dla osób troszczących się o środowisko naturalne. Sprawdź, jakie oświetlenie ogrodowe znajdziesz w Salon LED!

Jest 457 produktów.

Pokazano 1-12 z 457 pozycji

Aktywne filtry

Uniwersalne i nowoczesne lampy ogrodowe LED do każdej posesji

Lampa ogrodowa LED może posiadać ciekawy i przede wszystkim bardzo oryginalny kształt i wykończenie wszystkich elementów, co nadaje jej niesamowitego wyglądu. Lampy ogrodowe często poza funkcjonalnością wykorzystywane są również jako ozdoba ogrodu. Wyszukane i ponadczasowo zaprezentowane rozwiązania oświetleniowe, jakie posiadają nasze ogrodowe lampy, stanowią doskonały pomysł na oświetlenie ogrodu, domku, altany czy też oczka wodnego. Prawidłowe oświetlenie ogrodu korzystnie wpływa nie tylko na wygląd ogrodu, ale również całej posesji podnosząc jej wartość. Nowoczesne lampy ogrodowe powinny tworzyć spójnią całość. Niezależnie czy wybierasz kinkiet zewnętrzny, reflektor ogrodowy czy potrzebna Ci lampa ogrodowa stojąca to powinny one tworzyć przemyślany system z pozostałymi źródłami światła. Należy wybrać nie tylko typ czy wzór lampy, ale również barwę światła, oraz zwrócić uwagę na dodatkowe elementy jak no. czujnik ruchu. Każdy ogród to indywidualny projekt, który wymaga zaprojektowania oświetlenia, by łączyć się i podkreślać inne elementy architektonicznymi znajdujące się w ogrodzie takie jak oczka wodne, fontanny,  schody, murki, altany czy drzewa i rośliny.

Lampy ogrodowe stojące, słupki, reflektory, lampy montowane w gruncie i inne - jaki rodzaj źródła światła wybrać?

Wśród popularnych rozwiązań do iluminacji ogrodu są lampy stojące oraz reflektory. Słupki ogrodowe i stojące LED lampy wymagają postawienia na stabilnym podłożu i najczęściej wykorzystywane są do oświetlenia ścieżek lub też oświetlenia wjazdu. Mogą być również wykorzystane do oświetlenia parku czy terenu wokół firmy. Lampy ogrodowe stojące rozmieszcza się głównie punktowo, co kilka lub kilkanaście metrów. W Polsce nie mamy odpowiedniego klimatu na ich całoroczne użytkowanie, ale są też dostępne ogrodowe lampy wiszące. Coraz częściej organizowane są firmowe eventy czy prywatne przyjęcia pod gołym niebem, gdzie taka lampa wisząca będzie doskonałą dekoracją, zapewniającą dyskretne lub mocne oświetlenie (w zależności od zastosowanego źródła światła) oraz bezpieczeństwo uczestników spotkania. Inny ciekawym pomysłem są kostki lub kule ogrodowe, które mogą być zasilane bateryjnie lub 230V. Wykonana z polietylenu (tworzywo sztuczne) lampa do ogrodu w zależności od modelu zapewnia światło białe ciepłe, zimne lub kolorowe RGB, które może zmieniać się na dowolny kolor, dzięki czemu nie tylko zapewnia odpowiednie źródło światła, ale w pełni również funkcję dekoracyjną.

Solarne lampy ogrodowe

W najbliższej przyszłości bardzo mocno rozwijać będą się lampy ogrodowe solarne. Technologia ta ma wielu fanów, wymaga poprawienia pewnych mankamentów zwłaszcza na poziomie mocy i baterii, ale taka lampa stojąca świetnie sprawdzi się np. jako podświetlenia parkingu i nie będzie generować kosztów w przeciwieństwie do lamp ogrodowych zasilanych prądem 230V. Lampa solarna ze względu na niską moc i strumień świetlny jeszcze przez długi czas nie zastąpi tradycyjnego oświetlenia, Zewnętrzne lampy zasilane prądem jeszcze przez wiele lat będą dominować na naszych ulicach, mogą być wspomagane przez odnawialne źródła energii, mogą być zamienione na stojące lampy LED, a nie sodowe, ale póki co ich całkowita eliminacja nie jest opłacalna przy obecnych możliwościach.

Reflektory ogrodowe


Innym często wykorzystywanym produktem są wszelkiego rodzaju reflektory ogrodowe dostępne w różnych wersjach i kolorach, zasilane zarówno w wersji 12V, 24V, 230V jak i solarne, wykorzystujące energię słońca. Mogą być mocowane do twardego podłoża, częściej jednak z wykorzystaniem grota, montowane są bezpośrednio w gruncie, trawie, rabacie itp. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu podkreślisz najpiękniejsze nasadzenia czy zapewnisz bezpieczeństwo na ścieżkach komunikacyjnych. W zależności od zastosowanego wariantu będą służyć do dekoracyjnego lub mocnego oświetlenia drzew, roślin i innych elementów ogrodu. W zależności od rodzaju podświetlanego elementu wybierz światło barwy białej lub żółtej. W przeciwieństwie do lamp solarnych wszystkie pozostałe lampy zewnętrzne wymagają zasilania i rozprowadzenia przewodów elektrycznych, dlatego oświetlenie ogrodu należy przemyśleć już na poziomie projektowania.

Lampy dogruntowe wpuszczane w kostkę, podjazdy, trawniki

Tego typu rozwiązania jak oprawy gruntowe wykorzystujemy najczęściej do oświetlenia podjazdu, placu czy ścieżki. Dzięki wysokiej klasie szczelności IP65, IP67 czy nawet IP68 mogą być wykorzystane także do oświetlenia od spodu wszystkich roślin znajdujących się w naszym ogrodzie, czy też zastosowane do oświetlenia oczek wodnych i basenu. Dostępne w wielu rozmiarach i kształtach, z wbudowanymi diodami LED w tym z barwą RGB lub na żarówki, są wykorzystywane także do profesjonalnego podświetlania budynków, deptaków, ulic itp. Niektóre z tych opraw wytrzymują nacisk do 2000kg co pozwala je wykorzystywać jako lampy najazdowe, które wytrzymają duży nacisk kół i innego sprzętu.

Naświetlacze LED zewnętrzne do wszechstronnego stosowania

Naświetlacze ledowe to zamienniki tradycyjnych naświetlaczy halogenowych i wykorzystywane są do oświetlenia ogrodów, terenów zielonych, parkingów itp, mogą też występować jako lampy solarne. Charakteryzują się szerokim kątem świecenia, wysoką klasą szczelności IP65 i potrafią osiągnąć moc 100W oraz strumień światła odpowiadający 500-600W halogenowi. Do oświetlenia roślin i drzew w ogrodzie stosowane są naświetlacze LED o mniejszej mocy 10-50W. Oddzielną kategorią są naświetlacze elewacyjne wykorzystywane do oświetlenia detali architektonicznych ścian i budynków. Do takiego oświetlenia ścian nadaje się także kinkiet zewnętrzny (kinkiet ogrodowy), znacznie mniejszy niż naświetlacze i zapewniający innych efekt.

Lampa ogrodowa - wybierz odpowiedni rodzaj lampy ogrodowej od Salon LED

Oświetlenie LED ogrodowe to niezbędny element każdej posesji, jeśli zależy nam na zachowaniu bezpieczeństwa podczas poruszania się po zmroku. To także doskonały sposób na podkreślenie wybranych elementów ogrodu, takich jak kwiaty, krzewy czy alejka prowadząca do drzwi wejściowych lub altany. Za pomocą lamp ogrodowych w prosty sposób możesz także ciekawie i klimatycznie zaaranżować taras czy część Twojego ogrodu, dzięki czemu przyjemnie będzie w nim spędzać czas wieczorem. Pamiętaj, że wybór lamp, które wykorzystują żarówki LED, to większa energooszczędność oraz przedłużona żywotność, bez konieczności częstej ich wymiany.

Wybierz oświetlenie zewnętrzne LED i zamów lampę ogrodową od Salon LED już teraz! Zobacz także pozostałe produkty dostępne w naszym sklepie.