Lampy ogrodowe LED

Promocje

Oświetlenie ogrodowe i lampy ogrodowe LED na zewnątrz

Lampy zewnętrzne do oświetlenia ogrodu i terenu wokół posesji, budynku, firmy, a także parków, patio czy ogrodów zimowych.
W naszej ofercie znajdą Państwo lampy ogrodowe stojące, kinkiety zewnętrzne czy reflektory i oprawy do podświetlania od dołu drzew i roślin, zarówno w technologii LED jak i na żarówki. Wszystkie produkty znajdujące się w naszej ofercie pochodzą od znanych i renomowanych firm oferujących najwyższej klasy oświetlenie zewnętrzne LED

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 498 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 498 elementów

Uniwersalne oświetlenie LED do każdego ogrodu

Lampa ogrodowa LED może posiadać ciekawe i przede wszystkim bardzo oryginalny kształt i wykończenie wszystkich elementów, co nadaje im niesamowitego wyglądu. Wyszukane i ponadczasowo zaprezentowane rozwiązania oświetleniowe, jakie posiadają nasze ogrodowe lampy stanowią doskonały pomysł na oświetlenie ogrodu, domku, altany czy też oczka wodnego. Prawidłowe oświetlenie ogrodu korzystnie wpływa nie tylko na wygląd ogrodu, ale również całej posesji podnosząc jej wartość. Każdy ogród to indywidualny projekt, który wymaga zaprojektowania oświetlenia, by łączyć się i podkreślać inne elementy architektonicznymi znajdujące się w ogrodzie takie jak oczka wodne, schody, murki, altany czy drzewa i rośliny. Wśród popularnych rozwiązań oświetlenia ogrodowego są lampy stojące oraz reflektory. Słupki ogrodowe i stojące LED lampy wymagają postawienia na stabilnym podłożu i najczęściej wykorzystywane są do oświetlenia ścieżek ogrodowych lub też oświetlenia wjazdu. Mogą być również wykorzystane do oświetlenia parku czy terenu wokół firmy. Lampy stojące rozmieszcza się głównie punktowo, co kilka lub kilkanaście metrów. W Polsce nie mamy odpowiedniego klimatu na całoroczne użytkowanie, ale są też dostępne ogrodowe lampy wiszące. Coraz częściej organizowane są firmowe eventy czy prywatne przyjęcia pod gołym niebem, gdzie taka lampa wisząca będzie doskonałą dekoracją, zapewniającą dyskretne lub mocne oświetlenie (w zależności od zastosowanego źródła światła) oraz bezpieczeństwo uczestników spotkania. Inny ciekawym pomysłem jest kula lub kostka ogrodowa, która może być zasilana bateryjnie lub 230V. Wykonana z polietylenu (tworzywo sztuczne) w zależności od modelu zapewnia światło białe ciepłe, zimne lub kolorowe RGB, które może zmieniać się na dowolny kolor.

W najbliższej przyszłości bardzo mocno rozwijać będą się lampy ogrodowe solarne. Technologia ta ma wielu fanów, wymaga poprawienia pewnych mankamentów zwłaszcza na poziomie mocy i baterii, ale taka lampa stojąca świetnie sprawdzi się np. jako oświetlenie parkingu i nie będzie generować kosztów w przeciwieństwie do lamp ogrodowych zasilanych prądem 230V. Lampa solarna ze względu na niską moc i strumień świetlny jeszcze przez długi czas nie zastąpi tradycyjnego oświetlenia, Zewnętrzne lampy zasilane prądem jeszcze przez wiele lat będą dominować na naszych ulicach, mogą być wspomagane przez odnawialne źródła energii, mogą być zamienione na stojące lampy LED, a nie sodowe, ale póki co ich całkowita eliminacja nie jest opłacalna przy obecnych możliwościach.

Innym często wykorzystywanym produktem są wszelkiego rodzaju reflektory ogrodowe dostępne w różnych wersjach i kolorach, zasilane zarówno w wersji 12V, 230V jak i solarne, wykorzystujące słońce. Mogą być mocowane zarówno do twardego podłoża, częściej jednak z wykorzystaniem grota montowane są bezpośrednio w gruncie, trawie, rabacie itp. W zależności od zastosowanego wariantu będą służyć do dekoracyjnego lub mocnego oświetlenia drzew, roślin i innych elementów w ogrodzie. W przeciwieństwie do lamp solarnych wszystkie pozostałe lampy zewnętrzne wymagają zasilania i rozprowadzenia przewodów elektrycznych, dlatego oświetlenie ogrodu należy przemyśleć już na poziomie projektowania.

Lampy dogruntowe wpuszczane w kostkę, podjazdy, trawniki

Tego typu rozwiązania jak oprawy gruntowe wykorzystujemy najczęściej do oświetlenia podjazdu, placu czy ścieżki. Dzięki wysokiej klasie szczelności IP65, IP67 czy nawet IP68 mogą być wykorzystane także do oświetlenia od spodu wszystkich roślin znajdujących się w naszym ogrodzie czy też zastosowane do oświetlenia oczek wodnych i basenu. Dostępne w wielu rozmiarach i kształtach, z wbudowanymi diodami LED w tym z barwą RGB lub na żarówki, są wykorzystywane także do profesjonalnego oświetlenia budynków, deptaków, ulic itp. Niektóre z tych opraw wytrzymują nacisk do 2000kg co pozwala je wykorzystywać jako lampy najazdowe, które wytrzymają duży nacisk kół i innego sprzętu.

Naświetlacze LED zewnętrzne do wszechstronnego stosowania

Naświetlacze ledowe to zamienniki tradycyjnych naświetlaczy halogenowych i wykorzystywane są do oświetlenia ogrodów, terenów zielonych, parkingów itp, mogą też występować jako lampy solarne. Charakteryzują się szerokim kątem świecenia, wysoką klasą szczelności IP65 i potrafią osiągnąć moc 100W oraz strumień światła odpowiadający 500-600W halogenowi. Do oświetlenia roślin i drzew w ogrodzie stosowane są naświetlacze LED o mniejszej mocy 10-50W. Oddzielną kategorią są naświetlacze elewacyjne wykorzystywane do oświetlenia detali architektonicznych ścian i budynków. Do takiego oświetlenia ścian nadaje się także kinkiet zewnętrzny (kinkiet ogrodowy), znacznie mniejszy niż naświetlacze i zapewniający innych efekt.