Blog

Oświetlenie łazienkowe LED

Oświetlenie do łazienki z wysoką klasą ochrony przed działaniem wody IP44-IP65 takie jak: oprawy wpuszczane i natynkowe, kinkiety nad lustra i lampy ścienne, plafony i lampy sufitowe, w tym wiszące oraz oczka sufitowe LED, paski i profile wodoodporne. Starannie wykończone, sprawdzą się w łazienkach prywatnych, jak w hotelach, biurach i restauracjach.

Jest 338 produktów.

Pokazano 1-12 z 338 pozycji

Aktywne filtry

Oświetlenie łazienkowe - które lampy do łazienki są najlepszym rozwiązaniem?

Sukces w zakresie aranżacji pomieszczeń łazienkowych w znaczącej mierze zależny jest od zastosowanego oświetlenia. Dyskretne i eleganckie lampy łazienkowe LED, połączone z intensywnym, a jednocześnie mało inwazyjnym światłem, to ideał w kategorii lamp do oświetlenia łazienki. Obecność w aranżacji dodatkowych kinkietów łazienkowych nad lustro jak i na ściany podkreśla obszary pomieszczenia wymagające szczególnej staranności w zakresie natężenia światła. Połączenie wymienionych czynników, z zachowaniem charakteru wnętrza i dopasowaniem do pozostałych elementów aranżacji, jest trudnym zadaniem, którego realizację zapewnia wybór najlepszej jakości lamp łazienkowych renomowanych producentów przeznaczonych wyłącznie do miejsc o podwyższonej wilgotności. Szczególną uwagę polecamy zwrócić na lampy firmy Astro Lighting, która specjalizuje się głównie w oświetleniu łazienkowym. W ofercie tej firmy można znaleźć oprawy wpuszczane, lampy nad lustro, kinkiety ścienne do montażu na lustrze i lampy sufitowe IP44. Uznanym producentem lamp hermetycznych jest również polska firma AQForm, specjalizujące się w lampach ledowych, która do łazienek oferuje kinkiety nad lustro, wodoodporne oprawy natynkowe i wpuszczane oraz lampy sufitowe i wiszące z wysokim IP54. Wysoka jakość, szeroki asortyment zarówno w zakresie stylu, barwy, jak i materiałów, daje możliwość tworzenia wielu ciekawych połączeń. Wszystkie lampy łazienkowe charakteryzują się podwyższoną klasą ochrony w zakresie IP44-IP65, zapewniając tym samym bezpieczeństwo użytkowania i wysoką jakość. Oświetlenie łazienkowe LED to doskonały wybór dla nowocześnie urządzonych łazienek.

Oświetlenie LED

Technologia LED aktualnie jest standardem przy wyborze oświetlenia do łazienki i jest stosowana zarówno w domowych łazienkach jak i publicznych szatniach czy toaletach. Sama technologia LED ma zastosowanie w każdym rodzaju lamp czy to w lampach wiszących, kinkietach czy taśmach LED.

W swojej łazience zadbaj o to, by odpowiednie oświetlenie zapewniło Ci dostateczną ilość światła w strefach łazienki dla Ciebie szczególnie ważnych. Za pomocą źródła światła możemy stworzyć niepowtarzalny efekt. Zastosowanie np. taśm LED w specjalnych profilach rozjaśni i podkreśli miejsca takie jak np. lustro czy półki. Dodatkowo oświetlenie LED jest energooszczędnym sposobem na doświetlenie łazienki i nadanie jej niebanalnego wyglądu.

Lampy pod prysznic - wyłącznie oświetlenie wodoszczelne IP65!

Prysznic uznawany jest za strefę nr 1 czyli miejsce w łazienkach uznane za najbardziej mokre. Taka strefa wymaga oświetlenia o wysokim poziomie ochrony IP. Zalecane stosowanie min opraw z IP55, najlepiej IP65 (wskazuje na pełną ochronę pyłoszczelną (pierwsza cyfra), a także na ochronę przed strugą wody o intensywności 12,5 l/min laną z każdej strony (druga cyfra). Podobne wymagania stawiane są strefie bezpośrednio przy wannie. Oprawa łazienkowa IP65 może być zarówno wpuszczana jak i natynkowa, w obu wersjach źródło światła chronione jest szkłem oraz uszczelkami przed dostaniem się wody i pary wodnej. Nieco mniejsze wymagania stawiane są nad umywalkami oraz w pobliżu strefy 1 i jej bezpośredniej bliskości, gdzie wystarczy oświetlenie z poziomem ochrony IP44 (ochrona przed bryzgami wody z dowolnego kierunku). Pozostałe strefy nie wymagają lamp z wysokim IP, jest to jednak rozwiązanie bezpieczne, więc warto z takich lamp w łazienkach korzystać, zwłaszcza w łazienkach i innych wilgotnych pomieszczeniach ze słabą wentylacją.

Oświetlenie i lampy do łazienki

Oświetlenie łazienkowe sufitowe

Oświetlenie łazienkowe sufitowe to nie tylko lampy wiszące, ale też taśmy LED w profilach czy plafony. Wszystkie powinny do siebie pasować i w zależności od tego, w jakim stylu urządzone jest nasze wnętrze, powinniśmy tak dobierać lampy, by tworzyły z nimi spójną całość. Jak wiadomo inaczej będą wyglądały lampy w stylu glamour, nowoczesnym czy retro. Każda z nich może być z żarówkami LED lub tradycyjnymi. Świetna alternatywa w niskich pomieszczeniach są plafony zamontowane na suficie. Zajmują mało miejsca, a dają wystarczającą ilość światła. Dobrze umiejscowiony plafon będzie zachwycał długie lata.

Warto także wspomnieć, że łazienki to często salony kąpielowe. Łazienka z przestronnym wnętrzem daje możliwość aranżacji sufitu podwieszanego, a w nim oświetlenia za pomocą listw z taśmami LED. Pięknie wyznacza strefy w pomieszczeniu, a taśmy LED podkreśla jego urok, tworząc niebanalną formę oświetlenia.

Barwę światła możemy dobrać zależnie od potrzeby. Do wyboru są taśmy:

  • z barwą białą ciepłą- najbardziej przypomina tradycyjną żarówkę, często stosowana są w klasycznych wnętrzach. Światło o ciepłej barwie ma żółty odcień, przez co jest najprzyjemniejsze dla oka i sprzyja wypoczynkowi.
  • z barwą białą neutralną- spotykane są obiektach handlowych, urzędach, ale coraz częściej możemy spotkać je w mieszkaniach. Światło w tej barwie ma najbardziej biały odcień przypominający światło dzienne. Taka barwa sprzyja efektywności w pracy i wzmacnia koncentrację.
  • z barwą białą zimną- kolor światła barwy zimnej wpada w odcienie niebieskiego. Światło zimne jest najmniej przyjemne dla oka, przez co nie jest zalecane do stosowania jako główne źródło światła, ale raczej jako światło dekoracyjne w nowoczesnych wnętrzach.
  • taśmy LED zmienno kolorowe- pozwalają na emitowanie światła o zmiennej barwie. Regulacja zmiany kolorów odbywa się za pomocą specjalnego sterownika LED. W bardzo łatwy i płynny sposób można zmieniać barwę światła.

Lampa łazienkowa nad lustro

Oświetlenie główne nie zawsze jest wystarczające we wnętrzu i zdarza się, że nie zapewnia nam odpowiedniej ilości światła. Pomocne przyjdzie nam wtedy oświetlenie pomocnicze, jakim jest np. lampa nad lustro. Może ona występować w formie kinkietu lub taśm LED umieszczonych w profilach.

Oświetlenie lustra w łazience ma istotne znaczenie. Większą ilość zabiegów pielęgnacyjnych wykonujemy przed nim. Dobrze oświetlone lustro ułatwi nam te czynności, a przy okazji, może tworzyć piękną oprawę dekoracyjną, podkreślając wnętrze. Warto zainwestować w dodatkowe oświetlenie wokół lustra i zamontować kinkiety czy taśmy LED.

Oświetlenie wanny oraz kabiny prysznicowej

W przypadku oświetlenia wanny możesz postawić na lampy dekoracyjne, które wprowadzą relaksacyjny i romantyczny nastrój podczas kąpieli. Można użyć do tego taśmę LED czy też lampy wiszące mocowane nieopodal wanny albo kinkiety.

Jeśli jednak chodzi o oświetlenie kabiny prysznicowej- nie zapomnij o wspomnianym już stopniu szczelności IP. Super sprawdzą się oczka LED montowane w suficie. Ważne, by nie montować w łazience lamp, kinkietów bezpośrednio podłączanych do gniazdka. Przy oświetleniu łazienki dość istotną kwestią jest odpowiednia instalacja elektryczna. Bez niej nie możemy mówić o bezpiecznym montażu.