Oświetlenie łazienkowe LED

Lampy do łazienki ścienne i sufitowe, oświetlenie łazienkowe LED

Oświetlenie do łazienki z wysoką klasą ochrony przed działaniem wody IP44-IP65 takie jak: oprawy wpuszczane i natynkowe, kinkiety nad lustra i lampy ścienne, plafony i lampy sufitowe, w tym wiszące oraz oczka LED, paski i profile wodoodporne. Starannie wykończone, sprawdzą się w łazienkach prywatnych, jak w hotelach, biurach i restauracjach.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 437 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 437 elementów

Oświetlenie łazienkowe - które lampy do łazienki są najlepszym rozwiązaniem?

Sukces w zakresie aranżacji pomieszczeń łazienkowych w znaczącej mierze zależny jest od zastosowanego oświetlenia. Dyskretne i eleganckie lampy łazienkowe LED, połączone z intensywnym, a jednocześnie mało inwazyjnym światłem, to ideał w kategorii lamp do oświetlenia łazienki. Obecność w aranżacji dodatkowych kinkietów łazienkowych nad lustro jak i na ściany podkreśla obszary pomieszczenia wymagające szczególnej staranności w zakresie natężenia światła. Połączenie wymienionych czynników, z zachowaniem charakteru wnętrza i dopasowaniem do pozostałych elementów aranżacji, jest trudnym zadaniem, którego realizację zapewnia wybór najlepszej jakości lamp łazienkowych renomowanych producentów przeznaczonych wyłącznie do miejsc o podwyższonej wilgotności. Szczególną uwagę polecamy zwrócić na lampy firmy Astro Lighting, która specjalizuje się głównie w oświetleniu łazienkowym. W ofercie tej firmy można znaleźć oprawy wpuszczane, lampy nad lustro, kinkiety ścienne do montażu na lustrze i lampy sufitowe IP44. Uznanym producentem lamp hermetycznych jest również polska firma AQForm, specjalizujące się w lampach ledowych, która do łazienek oferuje kinkiety nad lustro, wodoodporne oprawy natynkowe i wpuszczane oraz lampy sufitowe i wiszące z wysokim IP54. Wysoka jakość, szeroki asortyment zarówno w zakresie stylu, barwy, jak i materiałów, daje możliwość tworzenia wielu ciekawych połączeń. Wszystkie lampy łazienkowe charakteryzują się podwyższoną klasą ochrony w zakresie IP44-IP65, zapewniając tym samym bezpieczeństwo użytkowania i wysoką jakość. Oświetlenie łazienkowe LED to doskonały wybór dla nowocześnie urządzonych łazienek.

Lampy pod prysznic - wyłącznie oświetlenie wodoszczelne IP65!

Prysznic uznawany jest za strefę nr 1 czyli miejsce w łazienkach uznane za najbardziej mokre. Taka strefa wymaga oświetlenia o wysokim poziomie ochrony IP. Zalecane stosowanie min opraw z IP55, najlepiej IP65 (wskazuje na pełną ochronę pyłoszczelną (pierwsza cyfra), a także na ochronę przed strugą wody o intensywności 12,5 l/min laną z każdej strony (druga cyfra). Podobne wymagania stawiane są strefie bezpośrednio przy wannie. Oprawa łazienkowa IP65 może być zarówno wpuszczana jak i natynkowa, w obu wersjach źródło światła chronione jest szkłem oraz uszczelkami przed dostaniem się wody i pary wodnej. Nieco mniejsze wymagania stawiane są nad umywalkami oraz w pobliżu strefy 1 i jej bezpośredniej bliskości, gdzie wystarczy oświetlenie z poziomem ochrony IP44 (ochrona przed bryzgami wody z dowolnego kierunku). Pozostałe strefy nie wymagają lamp z wysokim IP, jest to jednak rozwiązanie bezpieczne, więc warto z takich lamp w łazienkach korzystać, zwłaszcza w łazienkach i innych wilgotnych pomieszczeniach ze słabą wentylacją.

Oświetlenie i lampy do łazienki