Oświetlenie schodowe LED

Promocje

Oprawy, lampki i oświetlenie schodowe LED 12V i 230V

Szeroka oferta lampek schodowych LED to najważniejszy atut oferowanego przez nas oświetlenia schodowego i korytarzowego. W naszym sklepie mogą zakupić Państwo nowoczesne i energooszczędne oprawy schodowe LED 12V i 230V przeznaczone do podświetlenia schodów oraz korytarzy, klatek schodowych i ciągów komunikacyjnych nie tylko w domach, ale także w hotelach, biurach, firmach czy na zewnątrz. Oferujemy oświetlenie schodowe LED takich firm jak: Skoff, Ledix, Demidio, BPM, Astro Lighting czy Spotline, zarówno natynkowe jak i wpuszczane w puszki lub otwory. 

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 243 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 243 elementów

Lampki schodowe LED - popularne rozwiązanie

Od wielu lat stanowią wystrój niemal każdego nowego wnętrza: schodów, korytarzy czy klatek schodowych. Montowane kilka centymetrów nad schodami lub podłogą zapewniają dodatkowe i dyskretne oświetlenie. Dzięki rozwojowi technologii LED występują w wielu wersjach zasilania: 10V, 12V, 14V czy 230V i sposobach montażu: natynkowe (klejone), wpuszczane i dopuszkowe, zarówno jako standardowe jak i schodowe z czujnikami ruchu. Bogata kolorystyka: białe, czarne, aluminiowe, szczotkowane, złote czy grafitowe i duży wybór barw światła: ciepłe, neutralne, zimne, niebieskie czy RGB pozwalają dopasować je właściwie do każdego wnętrza. Posiadamy także lampy schodowe LED przeznaczone do montażu na zewnątrz, w tym oprawy wpuszczane w podłogę. Oprawa schodowa poprawia poziom bezpieczeństwa i jest designerskim dodatkiem do wnętrz – potrafi dobrze wykonanym schodom dodać efektu nowoczesności bądź elegancji. Oprócz klasycznych, aluminiowych opraw oddzielną kategorię stanowią lampki schodowe gipsowe czy z wykorzystaniem szkła akrylowego.

Oprawy schodowe LED z czujnikiem ruchu

Takie rozwiązanie zyskuje coraz więcej użytkowników, dlatego też firma Zamel, producent lampek schodowych Ledix wprowadził kilka modeli lampek schodowych LED z czujnikiem ruchu do swojej oferty. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko do domów, ale także budynków komercyjnych czy hoteli itp. kiedy nie ma potrzeby zapalać całego oświetlenia jednocześnie. Pierwsza lampka z czujnikiem po wykryciu ruchu zapala kolejne lampki bez czujnika, aż do następnej lampki z czujnikiem, która zapali się dopiero w momencie wykrycia ruchu, dzięki czemu zapalą się np. tylko lampki na parterze albo w części korytarza zamiast od razu w całości. Pozwala to na duże oszczędności zużywanej energii, a co za tym idzie pieniędzy na rachunki za prąd. Pozwala to też zapobiegać świeceniu opraw przez cały czas, wyłączą się one automatycznie po kilkudziesięciu sekundach, co będzie miało także wpływ na ich dłuższą żywotność. Lampki schodowe z czujnikiem ruchu dostępne są obu wersjach zasilania 230V lub 14V w modelach proponowanych przez Ledix

Oświetlenie zewnętrzne schodów i wejść

Do montażu na zewnątrz, by oświetlać schody, wejścia, tarasy, balkony i teren wokół budynku wymagane jest oświetlenie z podwyższoną klasą szczelności. Takie rozwiązania mają zazwyczaj stopień ochrony min IP54 i wyższe i mogą być montowane zarówno jako lampki wpuszczane, jak i natynkowe. Każda z tych form ma swoje wady i zalety, wybór konkretnych rozwiązań pozostawiamy jednak klientom lub projektantom. Lampki schodowe na zewnątrz dostępne są w różnych rozmiarach, kolorach obudowy i barwach światła, wszystko po to, by każdy dopasował do własnych potrzeb, koloru schodów, elewacji itp.