Blog

Oświetlenie kuchenne LED

Efektowne i praktyczne oświetlenie kuchni jest możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnych opraw LED. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroki wybór opraw meblowych, które doskonale nadają się do wykończenia kuchni oraz najlepsze lampy wiszące do oświetlenia stołu, blatu czy wyspy w kuchni.

Jest 139 produktów.

Pokazano 1-24 z 139 pozycji

Aktywne filtry

Jakie lampy do kuchni wybrać?

Oświetlenie kuchenne odgrywa olbrzymią rolę, by przygotowywanie posiłków stało się jeszcze wygodniejsze i bezpieczniejsze. Lampy kuchenne to bardzo szerokie pojęcie i dla każdego może oznaczać coś innego. Przyjmijmy, że jest to wszystko, co nadaje się do zamontowania w kuchni, począwszy od podłogi do sufitu. Dziś trudno sobie nawet wyobrazić, by w nowoczesnej kuchni, nie było oświetlenia LED w żadnej postaci.

Oferujemy nie tylko oprawy LED w różnych kształtach przeznaczone do montażu podszafkowego – takie jak oprawy trójkątne, kwadratowe, prostokątne czy okrągłe w pełnej palecie kolorów, w tym w aluminium, mosiądzu, wykończone powierzchnią lustrzaną i szlifowaną. W naszym sklepie dostępne są również profile LED, półki meblowe do oświetlania zarówno blatów, jak i wnętrza szafek. Dla jeszcze wygodniejszej obsługi kuchennego oświetlenia LED polecamy włączniki bezdotykowe z czujnikami ruchu. Nasza oferta to także, a może przede wszystkim oświetlenie sufitowe do kuchni, gdzie znajdą Państwo każdy rodzaj lamp, by kuchnia była dobrze oświetlona i przyjemnie było spędzać w niej czas, w kuchni lampy nie mogą być za słabe!

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych lamp i opraw meblowych LED w kuchni, uzyskują Państwo jeszcze bardziej efektowną przestrzeń i komfort. W przypadku otwartych lub wspólnych przestrzeni typu kuchnia-jadalnia czy kuchnia-salon dobrze będzie zachować pewną konsekwencję w doborze oświetlenia. Różne modele, kolory czy nawet barwy światła zastosowane w takiej wspólnej strefie będą mocno rzucały się w oczy, mogąc wprowadzać elementy chaosu zamiast spójnego, przemyślanego projektu.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu!

Lampy wiszące do kuchni

W wielu kuchniach nowoczesne lampy zwieszane są podstawowym oświetleniem nad stołem, wyspą, blatem roboczym. Ogromny wybór lamp, które mogą być stosowane w kuchni pozwala wybrać właściwie dowolny produkt, ponieważ nie musi on spełniać żadnych norm, a jedynie dostarczać światło w odpowiedniej ilości. Nowoczesna lampa wisząca do kuchni może przybrać różne kształty. Sprawdzą się zarówno lampy podłużne, których długość można dowolnie dopasować w zależności od wielkości kuchni, ponieważ dużo takich lamp jest robionych na wymiar, jak i wisząca lampa punktowa np. w postaci tub. Najlepsze będą wiszące lampy z możliwością regulacji zawiesia, tak, by każdy mógł dopasować ją do swojej kuchni czy jadalni. Dominującym trendem jest biała lampa, ale w tym zakresie jest pełna dowolność, bo równie efektownie może wyglądać czarna lampa wisząca.

Plafony sufitowe w oświetleniu kuchni

Plafony, a zwłaszcza plafony LED od wielu lat są podstawowym źródłem światła wykorzystywanym w kuchni. Dotyczy to przede wszystkim małych i średnich kuchni, gdzie trudno zmieścić długą lampę wiszącą, łatwo jednak zamocować lampę sufitową, która oświetli całe pomieszczenie, a jednocześnie nie ograniczy powierzchni. Nowoczesne lampy sufitowe dostępne są w wielu postaciach, zarówno jako plafony okrągłe czy kwadratowe, jak i nowe bryły w postaci ramek, ringów czy innych designerskich propozycji kuchennych.

Nowoczesne lampy sufitowe

Oprawy sufitowe to nadal najpopularniejsze rozwiązanie w wielu domach i mieszkaniach. Wykorzystywane są obie formy, zarówno oprawy wpuszczane wymagające podwieszanego sufitu, jak i oprawy natynkowe, które mogą być mocowane do każdego rodzaju stropu. Dużą zaletą, jakie dają takie sufitowe lampy, są ich niewielkie wymiary, które pasują do każdej wielkości pomieszczenia kuchennego, a przede wszystkim konieczność rozmieszczenia kilku lamp, które dobrze i równomiernie oświetlą większą powierzchnię lub jej fragment. Kolejnym argumentem za stosowaniem opraw jest możliwość łączenia ich w kuchni z innym oświetleniem, przy czym każde może spełniać inną rolę. Często wykorzystuje się oprawy wpuszczane do oświetlenia ogólnego, a lampa wisząca jest dodatkowym oświetleniem stołu czy wyspy. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie opraw np. przy ścianie z meblami, oświetleniem głównym umieszczonym centralnie lub w innej części jest wtedy lampa sufitowa. Zachęcamy do zapoznania się z szerokim wyborem halogenów i oczek sufitowych LED.

Oświetlenie podszafkowe ledowe

Ponadczasowe oprawy podszafkowe są doskonałym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz dodatkowego podświetlenia twojej kuchni. Zamontowane pod szafkami tego typu oprawy to idealne oświetlenie blatu, które z pewnością będzie odpowiednim źródłem światła do wykonywania kuchennych czynności. Chętnie wybieranym oświetleniem, które montuje się pod szafkami, są również taśmy LED. Jest to nie tylko bardzo praktyczne i funkcjonalne oświetlenie, ale też nie wymaga ingerencji mechanicznej w szafki kuchenne i nadaje się do samodzielnego montażu nawet przez osobę początkującą.

Nowoczesne oświetlenie LED i lampy kuchenne - alternatywa w kuchni i jadalni

Najnowsze trendy  do zastosowania w kuchni obejmują lampy na szynach oraz wpuszczane w sufity podwieszane oświetlenie liniowe. Szynowe oświetlenie dzięki swoim zaletom takim jak: dowolna ilość lamp na szynie, możliwość wykonania wzoru o każdym kształcie i długości, od prostych form w postaci linii prostej czy w kształcie litery L, po bardziej skomplikowane kwadraty, prostokąty oraz swobodne przesuwanie lamp na szynoprzewodzie pozwala na takie rozmieszczenie reflektorów, by światło dotarło tam, gdzie jest najbardziej potrzebne i dobrze oświetlało całe wnętrze. Najnowszym rozwiązaniem są lampy liniowe LED czyli linie światła wpuszczane w sufity, które dobrze sprawdzą się zwłaszcza w nowocześnie wykończonych kuchniach.

Kuchenne oświetlenie LED

Poszukujesz oświetlenia LED do kuchni? Doskonale trafiłeś. Oferujemy szeroki wybór lamp kuchennych, które doskonale sprawdzą się jako oświetlenie podszafkowe, oświetlenie szafek, oświetlenie blatu czy wyspy. Nasze lampy ledowe zapewnią odpowiednie warunki, aby wykonywać prace kuchenne, ale także mogą funkcjonować jako oświetlenie dekoracyjne, stwarzając przyjemną atmosferę w pomieszczeniu. W zależności od funkcjonalności możesz wybrać lampę wzbogaconą o funkcję ściemniania czy też zamontować czujnik ruchu. Samodzielnie możesz zdecydować, jaka barwa światła będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. W zależności od rodzaju żarówki LED możesz wybrać światło w barwie białej ciepłej, zimnej lub neutralnej.

Zachęcamy do zapoznania się z szerokim asortymentem oświetlenia kuchennego LED oraz pozostałymi produktami dostępnymi w Salon LED!