Blog

Lampy stołowe i biurkowe LED

W naszej ofercie znajdują się lampki biurkowe i lampy stołowe zarówno  w stylistyce nowoczesnej jak i klasycznej. Wykonane z różnego rodzaju materiałów takich jak: metal, aluminium, szkło, drewno czy tworzywo sztuczne pozwalają wybrać oświetlenie najlepiej wpasowują się do każdego wnętrza. Należy pamiętać, że inne rozwiązania wybierzemy dla dziecka jako lampka na biurko do nauki i czytania, a inne do eleganckiego salonu, sypialni czy gabinetu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oświetlenia biurkowego i stołowego!

Jest 117 produktów.

Pokazano 1-12 z 117 pozycji

Aktywne filtry

Nowoczesne lampki biurkowe LED i eleganckie lampy stołowe

          Każda przestrzeń, która wykorzystywana jest do pracy, czytania bądź nauki powinna mieć różne źródła światła, aby można było korzystać z nich o każdej porze dnia i nocy. Jak wiadomo czynności te nie mogą być wykonywane bez odpowiedniego oświetlenia. Złe lub nieodpowiednie światło może negatywnie wpłynąć na nasz wzrok, samopoczucie oraz zmniejszyć efektywność wykonywanej pracy. Oczywistym jest, że najlepszym źródłem światła jest słońce. Nie zawsze jednak mamy do niego dostęp z powodu ustawienia pomieszczenia, w którym się znajdujemy lub niesprzyjających godzin pracy. Jednak jak odpowiednio dobrać oświetlenie do pomieszczenia?

Tradycyjna żarówka czy LED - co lepiej sprawdzi się w lampce biurkowej

Jak wiadomo tradycyjna żarówka towarzyszy nam od dawna, czy oznacza to jednak, że należy pozostać jej wiernym czy podążać z duchem czasu i stosować nowe rozwiązania oświetleniowe typu LED

  • Tradycyjne żarówki oraz fakt, że najczęściej światło LED ma barwę zimną. Przez to lampka biurkowa LED może sprawiać wrażenie mało przyjemnej do pracy. Zaletą ledowego źródła światła jest to, że rozwiązania, które znalazły zastosowanie w lampach LED zapewniają również nieporównywalnie wyższą wydajność w porównaniu do standardowych rozwiązań wykorzystywanych do tej pory pozwala na nawet 6 lat świecenia bez przerwy! Dodatkowo są wytrzymałe, dużo szybciej w pełni się zapalają i nie zawierają w sobie szkodliwych dla środowiska substancji jak w żarówkach tradycyjnych

  •  Oświetlenie LED: Wady tego rozwiązania są dużo wyższa cena niż cena tradycyjnej żarówki oraz fakt, że najczęściej światło LED ma barwę zimną. Przez to lampka biurkowa LED może sprawiać wrażenie mało przyjemnej do pracy. Zaletą ledowego źródła światła jest to, że rozwiązania, które znalazły zastosowanie w lampach LED zapewniają również nieporównywalnie wyższą wydajność w porównaniu do standardowych rozwiązań wykorzystywanych do tej pory pozwala na nawet 6 lat świecenia bez przerwy! Dodatkowo są wytrzymałe, dużo szybciej w pełni się zapalają i nie zawierają w sobie szkodliwych dla środowiska substancji jak w żarówkach tradycyjnych

Jaka barwa światła jest odpowiednia do lampy na biurko

          W wyborze odpowiedniej lampki powinniśmy kierować się także wyborem odpowiedniej barwy światła. Kolor światła i odpowiednie doświetlenie wpływają na nasze samopoczucie, efektywność oraz zdrowie oczu. Wyróżniamy 3 główne barwy światła: zimną, neutralną i ciepłą. Najlepsze do biura będzie barwa zimna, ponieważ zwiększa ona naszą motywację do pracy, jej zakres jest powyżej 5300K. W pracy i do nauki w domu najlepsze są lampy z temp. barwy światła 3300K-5300K, czyli w barwie naturalnej. Taka barwa światła umożliwia koncentrację na wykonaniu zadania, nie jest usypiająca i dobrze wpływa na samopoczucie. Jeśli jednak szukamy idealnej barwy do czytanie i relaksu to najlepiej sprawdzi się ciepłe światło w zakresie poniżej 3300K sprawi to, że światło emitowane będzie najbardziej zbliżone do światła słonecznego.

Lampka biurkowa jakie wybrać?

           Biurkowe lampy powinny być w każdym pokoju ucznia, są dużą pomocą podczas nauki i czytania, ważne jest, aby oprócz głównego światła było też obecne światło punktowe w postaci lampki co pozwala zadbać o wzrok dziecka. Podobną rolę będą odgrywać w domowym gabinecie, gdzie doświetlać będą miejsce pracy.

             Zależnie od potrzeb nasze produkty mogą być wykorzystane jako główne lub dodatkowe źródło oświetlenia. Szczególną uwagę zwracamy na wyjątkowo eleganckie lampy stołowe do salonu, gabinetu czy jako lampki nocne do sypialni. Wersje lamp z abażurem dobrze będą wyglądać w tradycyjnie wykończonych, stylowych klasycznych wnętrzach, gdzie będą pełnić także funkcję dekoracyjną, a w sypialni jako lampki nocne także funkcję praktyczną. Ich użycie pozwala na swobodne czytanie w łóżku lub stworzenie przyjemnej atmosfery przed snem, kiedy myślimy o chwili relaksu. W takich sytuacjach zalecana jest barwa ciepła, która sprzyja odprężeniu i nie jest pobudzająca.

                Perfekcyjne rozwiązania zapewniające pełne zadowolenie użytkownika korzystającego z oferowanych przez nas lamp stołowych i na biurko stawia nas w gronie atrakcyjnego dostawcy oświetlenia LED. Wszystkie proponowane przez nas rozwiązania to doskonała perspektywa na przyszłość. Oferowane przez nas sklep lampy stołowe i biurkowe LED stanowi, bowiem doskonały wzorzec dla całej dzisiejszej branży oświetleniowej. Nowoczesna technologia i ogromna troska o szczegóły wykończenia oferowanych przez nas produktów gwarantuje olbrzymią energooszczędność i oryginalny wizerunek pomieszczenia. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą na kinkiety do sypialni i wiele innych produktów, dokładamy wszelkich starań, by spełniała oczekiwania, była aktualna i przystępna cenowo.