Kategorie

Promocje

Oświetlenie LED w pokoju hotelowym – co warto zastosować

Oświetlenie LED w pokoju hotelowym – co warto zastosować

Odpowiednie dopasowanie artykułów oświetleniowych w pokoju hotelowym nie tylko zapewnienie gościom dostępu do światła po zmroku, ale również możliwość stworzenia unikatowego klimatu, poczucia komfortu i bezpieczeństwa.

Coraz większym powodzeniem w oświetleniu wnętrz cieszą się lampy LED – żarówki, listwy, taśmy, panele, profile, a także gotowe lampy ledowe. Dzięki nim można stworzyć efektowne oświetlenie każdej przestrzeni niezależnie od jej powierzchni, a przy tym wyróżniają się energooszczędnością i doskonale nadają się do użycia w obiektach, w których zużycie energii na oświetlenie jest wysokie jak na przykład w hotelach.

Pokój hotelowy – wszystko w jednym

Pokoje hotelowe nie służą tylko i wyłącznie do spania, ale również pełnią wiele innych funkcji, między innymi przeznaczone są do pracy, odpoczynku, czytania czy też spotkań. Właśnie dlatego także i oświetlenie musi być odpowiednio dobrane, by można było korzystać z niego zgodnie ze swoimi potrzebami.

Doskonale nadają się w tym przypadku artykuły LED – profile, taśmy, panele czy żarówki LED, które można dowolnie komponować, malując wnętrze światłem.

Jaki rodzaj oświetlenia wybrać do pokoju hotelowego?

Specjaliści wskazują, że w pokojach hotelowych najlepiej sprawdzają się ciepłe kolory światła, ponieważ to one odpowiadają za domową atmosferę. Należy przy tym unikać zbyt głębokich cieni, by zrównoważyć kontrasty jasności.

Do dyspozycji gości powinno być oświetlenie zarówno sufitowe, czyli dające globalny efekt, jak i oświetlenie punktowe w postaci oczek ledowych lub opraw sufitowych, które będzie podświetlało poszczególne elementy aranżacyjne. Oświetlenie to może służyć też do czytania, choć niewątpliwie lepszym rozwiązaniem są tutaj kinkiety nad łóżko. warto także zadbać, by na biurku stała lampka biurkowa LED, która jest przydatna podczas pracy w pokoju hotelowym. Wspólnie z wieloma typami oświetlenia powinno się także zastosować w pokoju hotelowym dobrze oznaczone wyłączniki, aby goście mogli samodzielnie stworzyć dopasowaną do swoich wymagań kombinację.

Oświetlenie jako element aranżacji wnętrza pokoju hotelowego

Nie można zapominać o dopasowaniu wyglądu oświetlenia do aranżacji pomieszczenia. Kolorystyka, użyte materiały i ich faktura muszą być wzięte pod uwagę. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku materiałów lakierowanych, tworzących odblaski. Najlepiej, aby światło było skierowane na ściany oraz na sufity, co powoduje, że pokoje dodatkowo są optycznie powiększone.

Przy projektowaniu wnętrza hotelu, w tym pokojów hotelowych, powinno się brać pod uwagę oświetlenie – odpowiednie dobranie artykułów oświetleniowych, natężenia, barwy światła oraz rozmieszczenia go w przestrzeni pozwalają na stworzenie wrażenia przytulności oraz bezpieczeństwa we wnętrzach, by pobyt w hotelu był jeszcze przyjemniejszy. Warto zwrócić również uwagę na podświetlane drążki ubraniowe, które są nie tylko dekoracją, ale również bardzo praktycznym rozwiązaniem w szafach. Osobną kategorię stanowią łazienki, które powinny być doskonale oświetlone. W użyciu są wodoodporne oczka sufitowe, plafony oraz podświetlane lustra i lusterka LED.

Bogatą ofertą eleganckich lamp i oświetlenia do zastosowania w pokojach hotelowych i łazienkach dysponuje brytyjska marka oświetleniowa Astro Lighting

Lampka biurkowa LED

Oświetlenie łazienki w hotelu

Oświetlenie łóżka w hotelu

Oświetlenie pokoju hotelowego

oświetlenie przy łóżku w hotelu

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (ukryty)
   WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz: