Kategorie

Czy warto wybrać lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu?

Czy warto wybrać lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu?

Lampa z czujnikiem ruchu

Lampy ogrodowe od kilku lat zdobywają coraz większą popularność. Wybierają je już nie tylko hotele czy firmy, ale coraz większe grono klientów indywidualnych. Sprawę odpowiedniego oświetlenia ścieżek, roślin, altanek czy podjazdu powinniśmy przemyśleć już na etapie projektowania ogrodu. Jednak jeśli posiadasz już ogród i marzysz o podkreśleniu jego najważniejszych elementów, to warto pomyśleć nad wyborem lamp z czujnikami ruchu. Rosnąca świadomość ekologiczna klientów, jak również troska o ich finanse sprawiły, że to właśnie ten typ oświetlenia dominuje w nowoczesnych ogrodach. W dzisiejszym artykule przekonamy się, w jaki sposób działają takie lampy oraz jakie ich typy możemy znaleźć w sklepach internetowych czy stacjonarnych.

Jak działa lampa z czujnikiem ruchu?

Na początku warto zaznaczyć, że wyróżniamy kilka typów lamp z czujnikami. W każdej z nich detekcja ruchu będzie odbywała się w inny sposób. Jednak który z nich będzie na tyle precyzyjny, by aktywować się tylko wtedy kiedy tego oczekujemy? W ofercie najczęściej spotykamy modele z czujnikiem na podczerwień. Jest to zdecydowanie jedno z najtańszych i dość precyzyjnych rozwiązań wykorzystywanych przez producentów. Fotokomórka dopiero przy detekcji zmiany promieniowania podczerwonego włączają światło. Znajdziemy również modele z fotokomórkami opartymi na wykorzystaniu fal elektromagnetycznymi. Takie modele gwarantują doskonałą precyzję swojego działania. Trzeci typ czujnika wykorzystuje działanie ultradźwięków.

Poza samym czujnikiem ruchu lampy wykorzystują również czujniki zmierzchu. Dzięki nim nasze lampy nie świecą w ciągu dnia, kiedy jest to zbędne. Lampy z czujnikami posiadają również kilka możliwości regulacji, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby właścicieli ogrodów. Czas oświetlenia, jego moc czy czułość fotokomórki to zdecydowanie najpopularniejsze z nich. Szczególnie kwestia czułości jest tutaj istotna, nie chcemy, aby urządzenia uruchamiały się, kiedy nie jest to konieczne.

Kinkiet zewnętrzny LED z czujnikiem ruchu

Ile kosztuje oświetlenie ogrodu?

Wiele osób zastanawia się, czy dodatkowe lampy zamontowane w ogrodzie nie wpłyną na wzrost kosztów energii elektrycznej. W przypadku kiedy oświetlenie działa jedynie w momencie detekcji ruchu, a nie cały czas to możemy mówić o niewielkich kosztach. Producenci coraz częściej decydują się również na to, aby lampy ogrodowe wykorzystywały technologię LED, charakteryzującą się niewielkim zużyciem energii elektrycznej. Nowoczesne LED-y poza niskim poborem mocy charakteryzują się długim czasem pracy bez konieczności ich wymiany.

Ogrodowe lampy solarne

W ofercie sklepów internetowych znajdziemy również szeroką gamę lamp solarnych. Dzięki zastosowaniu paneli słonecznych, pochłaniają światło słoneczne zamieniając je na energie elektryczną przechowywaną w akumulatorkach. Tego typu oświetlenie poza kosztami urządzenia nie generuje dodatkowych kosztów, dlatego stało się tak popularne. Jednak jego największą wadę jest konieczność dostępu do promieni słonecznych. W pochmurne i deszczowe dni nie mają możliwości naładowania swoich akumulatorów. Lampy solarne z detekcją ruchu, które nie świecą całą noc, wydają się doskonałym wyborem.

Słupek ogrodowy solarny LEDNowoczesny kinkiet LED solarny

Naświetlacze LED z czujnikiem ruchu

Jeśli szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci na oświetlenie dużej części ogrodu lub podjazdu, to doskonale sprawdzą się do tego naświetlacze LED. Ten typ oświetlenia montowany na zewnętrznych częściach domu charakteryzuje duży kąt padania strumienia światła. Pozwala to na równomierne podświetlenie np. podjazdu garażowego czy wybranego fragmentu ogrodu. Jest to estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie wykorzystywane w ogrodach prywatnych, parkach, skwerkach czy przy budynkach firmowych.

naświetlacz led zewnętrzny z czujnikiem

naświetlacz LED z czujnikiem ruchu

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy z czujnikiem?

Dopasowane do twoich potrzeb lampy ogrodowe powinny być funkcjonalne, ale również posiadać odpowiedni wygląd. Design lamp ogrodowych sprawia, że często są one dodatkową ozdobą ogrodu lub mogą być niemal niezauważalnym dodatkiem. Ciekawe produkty posiadają zwłaszcza firmy LUTEC i STEINEL. Podczas wyboru rodzaju oświetlenia, należy zaplanować jego ilość i rozmieszczenie. Pozwoli to na stworzenie spójnej całości, która sprawi, że podkreślimy największe atuty przydomowego ogrodu, ale również zwiększymy bezpieczeństwo korzystania z niego po zmroku.

Lampy zewnętrzne narażone są na działania czynników zewnętrznych takich jak deszcz czy woda. Powinny zatem posiadać odpowiednią klasę szczelności IP. Najczęściej spotkamy się z ogrodowym oświetleniem IP54 oraz IP65.

Czy mamy możliwość podłączenia się do instalacji elektrycznej? Jeśli jeszcze na etapie projektowania nie przemyśleliśmy wypuszczenia przewodów z zasilaniem do grodu, to może lepiej zdecydować się na lampy solarne.

Podsumowanie

Lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu to oszczędne i wygodne rozwiązanie pozwalające na oświetlenie ogrodu, podjazdu czy ścieżek komunikacyjnych. Dzięki zastosowaniu technologii LED są one energooszczędne, a ich design sprawia że mogą zostać dodatkową ozdobą Państwa ogrodu. Odpowiednio dobrane oświetlenie pozwoli cieszyć się ogrodem nawet po zmroku, szczególnie w okresie wiosenno-letnim.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu! Nasi pracownicy pomogą w wyborze odpowiednich modeli.

lampa LED nr domu

Kiniet ledowy zewnętrzny z czujnikiem ruchu

Lampa ścienna zewnętrzna LED z numerem domu

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (ukryty)
   WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz: