Kategorie

Kinkiety Zewnętrzne. Co wybrać ? Zobacz ofertę firmy LUTEC

Kinkiety Zewnętrzne. Co wybrać ? Zobacz ofertę firmy LUTEC

Nowoczesne kinkiety zewnętrzne

Zewnętrzne kinkiety w ciągu ostatnich lat mocno zyskały na popularności. Są dodatkowym źródłem światła wokół domu, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Mogą one stanowić również dopełnienie nowoczesnej architektury, podkreślając jej wzornictwo i jednocześnie zapewnić dostęp do niezbędnego oświetlenia. Jak wybrać kinkiety zewnętrzne? Na co zwrócić uwagę? Z czujnikiem ruchu czy bez? Znajdziesz tutaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań. 

Zewnętrzne lampy ścienne

Oświetlenie zewnętrzne nowoczesnego budynku może bazować na wykorzystaniu różnych typów lampy. Gdy mają być one zamontowane na ścianach, na przykład przy drzwiach, na tarasie, wzdłuż budynku, wówczas najlepszym wyborem są kinkiety, czyli lampy ścienne. Dodatkowo, jeżeli wybierzemy lampy z czujnikiem ruchu, spowoduje to uruchomienie światła tylko w momencie gdy ktoś się będzie poruszał w jego obrębie. Takie rozwiązanie z pewnością podwyższa poziom bezpieczeństwa, jak również pomaga zaoszczędzić sporą część energii.

Nowoczesny kinkiet zewnętrzny LED z czujnikiem

Kinkiety przeznaczone do montażu zewnętrznego wyróżniają się specjalną konstrukcją, która powoduje, że są one wysoce odporne na czynniki zewnętrzne, w tym między innymi na kurz oraz na wilgoć, czego potwierdzeniem jest ich wysoki stopień ochrony IP. Lampy ścienne tego rodzaju mogą stanowić ciekawe uzupełnienie architektury nowoczesnych budynków – domów, bloków mieszkalnych, biur, siedzib firm, hoteli i innych obiektów noclegowych, restauracji, sklepów czy punktów usługowych.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z wszystkim wariantami kinkietów zewnętrznych w naszym sklepie internetowym!

Kinkiety w nowoczesnym stylu

Dzięki kinkietom w nowoczesnym stylu każdy budynek może wyglądać jeszcze bardziej efektownie po zmroku. Te praktyczne lampy ścienne mogą być atrakcyjnym uzupełnieniem prostej, minimalistycznej elewacji. Ponadto odpowiadają za kompleksowe oświetlenie zewnętrzne domu.

Aby wpisać się we współczesne aranżacje, oferujemy kinkiety w zróżnicowanych wzorach. Najczęściej bazują one na geometrycznych kształtach i nie posiadają zbędnych ozdobników. Mogą tworzyć snop światła skierowanego w górę, w dół, oświetlenie jednocześnie górne i dolne, a także mogą dawać światło rozproszone o dekoracyjnych właściwościach. Zapewniają skuteczne oświetlenie zewnętrzne, bazując na zasilaniu 230V oraz na rozwiązaniach solarnych.

Kinkiet zewnętrzny LED Focus góra-dółNowoczesny kinkiet zewnętrzny LED

Rodzaje nowoczesnych kinkietów zewnętrznych

Zewnętrzne kinkiety posiadają różne formy oraz mogą bazować na odmiennych technologiach pracy.

Kinkiety zewnętrzne można podzielić na trzy kategorie:

  • żarówki 230V
  • zintegrowany LED
  • kinkiety solarne

Kinkiety wyposażone w żarówki 230V to standardowe modele, które wymagają podłączenia do instalacji elektrycznej. O wyborze miejsc ich montażu należy pomyśleć już na etapie budowy budynku, aby doprowadzić do nich instalację elektryczną. Do tego rodzaju lampy można montować zwykłe żarówki lub energooszczędne żarówki LED.

Elegancki, tradycyjny kinkiet zewnętrzny na żarówkęKiniet zewnętrzny na 2 żarówki GU10

Kinkiety mogą być także wyposażone w zintegrowane diody LED. W tym przypadku można uzyskać efektowne oświetlenie przestrzeni, a dzięki wieloletniej żywotności diod ledowych nie trzeba martwić się o systematyczną wymianę żarówek na nowe. Lampa LED również wymaga  podłączenia do instalacji elektrycznej, jednak dzięki niewielkim rozmiarom diody wybrać można wyjątkowo atrakcyjne wizualnie oświetlenie, niedostępne dla standardowych źródeł światła. Takie futurystyczne propozycje lamp świetnie sprawdzą się na nowoczesnych budynkach

Nowoczesny, podwójny kinkiet zewnętrzny LED antracytbiały kinkiet zewnętrzny led z czujnikiem ruchu

Trzecia opcja to lampa solarna, czyli zasilana światłem promieniowania słonecznego. Tego typu kinkiet zewnętrzny nie musi być podłączany do prądu, dlatego też daje większą swobodę pod względem wyboru miejsca montażu, czy umożliwia montaż nawet po zakończeniu inwestycji, kiedy "zapomnieliśmy" przygotować odpowiednią instalację. Kinkiety solarne w ciągu dnia gromadzą energię słoneczną, by wieczorem oddać ją w postaci dodatkowego źródła światła. Wybrane modele wyposażone są także w czujniki zmierzchu, które automatycznie włączają i wyłączają kinkiet. Kinkiety solarne posiadają wbudowane źródła ledowe, najczęściej o małej mocy dzięki czemu świecą dłużej w nocy ze względu na niskie zużycie zgromadzonej energii.

Lampa ścienna solarna LEDNowoczesny kinkiet solarny LED

 Kinkiety zewnętrzne – najpopularniejsze modele

Wśród najczęściej wybieranych producentów kinkietów zewnętrznych znajdują się marki Lutec, Spotline, Astro. O ile firmy Spotline i Astro są już uznanymi markami na rynku oświetleniowym to najdynamiczniej rozwija się firma Lutec należąca do grupy Ningbo, co zawdzięcza doskonałemu stosunkowi ceny do jakości. Wszystkie prezentowane modele lamp są produktami Lutec-a i przeznaczone na rynki całej Europy.

Dobór kinkietów nowoczesnych na zewnątrz powinien bazować przede wszystkim na estetyce budynku, na którym mają być one zamontowane. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie jednolitego, harmonijnego efektu oraz kompleksowego oświetlenia domu. Najczęściej wybierane nowoczesne kinkiety zewnętrzne to modele o geometrycznym, minimalistycznym kształcie sześcianów, prostopadłościanów czy cylindrów. Na uwagę zasługują między innymi modele Gemini, Urban czy Zoe od firmy Lutec; Quad, Cube czy Theo od Spotline, a także Chios lub Dartmouth od Astro. Każda firma oferuje też tradycyjnie wyglądające lampy zewnętrzne nawiązujące stylistyką do lamp z ubiegłego wieku, które dobrze będą wyglądać na klasycznych budynkach.

Najczęściej wybierana kolorystyka to czerń, antracyty oraz szarości, które bardzo dobrze komponują się z nowoczesnymi budynkami o stonowanych kolorach. Producenci oferują również kinkiety zewnętrzne w innych barwach, w tym między innymi w stalowym kolorze inox, polerowanym chromie czy też w czystej bieli, które także warto wybrać, jeśli pasują do kolorystyki budynku.

Gdzie zamontować nowoczesne kinkiety zewnętrzne?

Kinkiet jako lampa ścienna montowany jest na elewacjach budynków mieszkalnych, komercyjnych, użyteczności publicznej. Tylko odpowiednie dobranie miejsca oraz wysokości, na której zostanie powieszony pozwala na uzyskanie pożądanego oświetlenia, dlatego warto przemyśleć ich rozmieszczenie. Wybierane są między innymi jako lampy oświetlające wejście – mogą być umieszczone po bokach lub nad nim. Bardzo dobrze sprawdzają się na tarasach oraz na balkonach, aby zapewnić przyjemne oświetlenie podczas pobytu na zewnątrz. Umieszczane są przy garażach. Także często stosowane jako dekoracyjne wykończenie elewacji, tworząc estetyczną linię lub wzór wzdłuż budynków.

Szerokie możliwości montażowe powodują, że nowoczesne kinkiety mogą być wmontowane w wielu miejscach – nie tylko w punktach posiadających doprowadzoną instalację elektryczną. Alternatywnym rozwiązaniem są wtedy kinkiety solarne, które do działania wymagają promieniowania słonecznego. Największą popularnością natomiast cieszą się wszelkie kinkiety LED. Ich światło jest jasne, co daje odpowiednie oświetlenie domu, czy innego budynku komercyjnego.

Zewnętrzne oświetlenie domu po zmroku jest bardzo istotne. Warto zadbać, aby światło dochodziło nawet do najmniejszych zakamarków. Takie zabiegi z pewnością zwiększą bezpieczeństwo oraz ułatwią poruszanie się wokół budynku. Ponadto taki rodzaj oświetlenia jest estetyczny, powinien mieć odpowiedni kształt oraz rozpiętość światła. Ponadto trzeba je dobrze rozmieścić na domu czy innym budynku. Tylko wtedy będzie perfekcyjnie spełniał swoją funkcję. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkim modelami nowoczesnych kinkietów zewnętrznych w naszym asortymencie i życzymy udanych zakupów!

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (ukryty)
   WWW: (Site url withhttp://)
* Komentarz: