Duże, okrągłe plafony LED – przegląd modeli
   06/05/2021 07:30:36
Duże, okrągłe plafony LED – przegląd modeli

Plafony sufitowe LED to lampy o uniwersalnym zastosowaniu. Doskonale sprawdzą się w przedpokoju, na korytarzu, w łazience, kuchni, a nawet w salonie. Chętnie wybierane są też do biur, restauracji, kawiarni, sklepów, hoteli i innych przestrzeni publicznych. Jeśli szukasz modelu o kształcie pasującym do każdego wnętrza, postaw na plafony okrągłe. Te o dużych rozmiarach doskonale wyglądają w większych pomieszczeniach typu salon, restauracja, biura czy powierzchnie komercyjne. Ze względu na swoje gabaryty i moc zastosowanych źródeł LED najczęściej są też dostępne w różnych wersjach ściemniania, co może mieć duże znaczenie zwłaszcza w domach czy mieszkaniach. Za duże uznajemy modele o min. średnicy 60cm, zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas propozycjami dużych lamp sufitowych!

Plafon natynkowy AQFORM BIG SIZE Next Round 40238

To minimalistyczna propozycja w dużym formacie – plafon AQFORM BIG SIZE dostępny jest w trzech wariantach średnicy, a dokładnie 66cm, 96cm oraz 122cm, wykonany jest z aluminium i tworzywa. Rodzina plafonów BIG SIZE obejmuje również modele wiszące i wpuszczane, także od dużych średnicach. Lampa BIG SIZE Next Round od AQFORM jest wyposażona w nowoczesne diody LED, które zapewniają niezawodne działanie na lata, diody dostępne są w kilku wariantach barw światła jako biała ciepła 3000K, biała naturalna 4000K oraz mieszana, która pozwala na wybór temperatury w zakresie 2700K-6500K, co pozwala ustawić barwę światła w zależności od pory dnia, wykonywanych czynności czy wystroju wnętrza. Do dyspozycji jest pięć różnych kolorów obudowy – szary, biały, czarny, złoty lub miedziany, dlatego łatwo dopasować ją do wielu wnętrz. Lampa dostępna zarówno w wersji ON/OFF jak i w różnych systemach ściemniania, w tym także za pomocą aplikacji w telefonie (AQsmart).

 Duży, okrągły plafon LED 90cm

Plafon LED OXYLED SORIA – biały, czarny

Kolejną lampą na naszej liście dużych plafonów LED jest OXYLED SORIA. To minimalistyczna lampa okrągła, która także dostępna jest w kilku wariantach rozmiarowych, z czego największe to L o średnicy 87,5cm oraz XL ze średnicą 115cm. Plafon Soria charakteryzuje się świeceniem w górę światłem pośrednim oraz w dół światłem bezpośrednim, a pryzmatyczna przesłona minimalizuje efekt przykrego olśnienia. SORIA wyróżnia się nowoczesnym wyglądem i wykorzystuje wbudowane diody LED, plafon jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i białym oraz w dwóch barwach światła – barwie ciepłej 3000K oraz barwie naturalnej 4000K. Należy zwrócić uwagę na fakt, że lampa nie posiada możliwości ściemniania.

Okrągły plafon led biały lun czarnyrozmiary plafonów okrągłych LED

Plafon LED OXYLED VIANA – biały, czarny 3000K

W ofercie marki OXYLED znajduje się również okrągła plafoniera LED VIANA, która charakteryzuje się prostym wyglądem z lekko cofniętą w głąb lampy przesłoną. Podobnie jak SORIA wykorzystuje efekt świecenia góra-dół i ma obniżony współczynnik olśnienia dzięki zastosowaniu pryzmatycznej przesłony. Największe modele to również L o średnicy 87,5cm oraz XL o średnicy 115cm. Dostępne są w kolorach białym i czarnym oraz w barwie 3000K dającej przyjemne, ciepłe światło. Podobnie jak model Soria nie posiada możliwości ściemniania.

Duży plafon ledowy do wnętrz 

Okrągły plafon LED BPM ALABAMA S-light 10192

Naprzeciw poszukiwaczom lamp we wszystkich kolorach tęczy wychodzi hiszpańska firma BPM Lighting oferująca okrągły plafon LED ALABAMA S-light 10192. Sprawdzi się w wielu wnętrzach, zarówno mieszkalnych czy biurowych, jak i komercyjnych i hotelowych. Do wyboru jest szeroka gama aż 12 kolorów obudowy, w tym biały, czarny, złoty, niebieski, zielony, morski, czerwony, róż flamingo, różowy, pomarańczowy oraz aluminium anodowane. Wśród tak wielu propozycji bez trudu można wybrać tę dopasowaną do aranżacji. Największe plafony LED ALABAMA S-light mają średnicę 95cm i 125cm (moc ponad 300W!). Wyróżniają się niskim korpusem wynoszącym 9cm, dlatego nadają się również do wnętrz o niskich sufitach. Do wyboru są 3 barwy światła – biała ciepła 2700K lub 3000K i biała naturalna 4000K. Maksymalną trwałość i efektywność oświetlenia zapewniają diody OSRAM, lampa może być wykonana w każdym popularnym systemie ściemniania: swichdimm, 1-10V czy Dali.

Duża, okrągła lampa sufitowa LED Okrągła lampa LED do biura

Plafon LED w kształcie koła BPM ALBERTA S-light 10193 65 cm-125 cm

Interesującą alternatywą dla standardowych lamp jest plafon LED w kształcie koła BPM ALBERTA S-light. To duża lampa natynkowa, która natychmiast przyciąga uwagę swoim niebanalnym wyglądem. Maksymalna średnica to aż 125 cm, dlatego bez problemu sprawdzi się nawet w największych pomieszczeniach. W lampie ALBERTA S-light wykorzystano nowoczesne moduły LED firmy OSRAM, które zapewniają energooszczędność oraz żywotność na długie lata, może zatem stanowić efektowne uzupełnienie aranżacji wnętrza w nowoczesnym stylu. Podobnie jak model ALABAMA S-light od BPM Lighting lampa ALBERTA S-light oferowana jest w szerokiej gamie 12 kolorów do wyboru. Do dyspozycji są 3 barwy światła – biała ciepła 2700K, 3000K i biała neutralna 4000K, dlatego można dopasować je do oczekiwanego efektu oświetleniowego. Podobnie jak inne lampy firmy BPM może być wykonana w każdym popularnym systemie ściemniania: swichdimm, 1-10V czy Dali.

 Lampa sufitowa LED w kształcie koła

Czarny, biały plafon BPM FLORIDA 10190 3000K, 4000K średnica 45-125 cm

Na naszej liście znalazły się również plafony BPM FLORIDA 10190 dostępne w 4 średnicach: 45cm, 65cm, 95cm oraz 125cm. To model przyciągający uwagę swoim dwu kolorowym wykończeniem: na zewnątrz w kolorze białym lub czarnym, wnętrze lampy tworzy kolorowy odbłyśnik – do wyboru jest aż 10 kolorów. Dzięki temu można łatwo stworzyć lampę dostosowaną do charakteru wnętrza. Lampa BPM FLORIDA 10190 doskonale nadaje się do pomieszczeń jak salony, sypialnie, kuchnie czy korytarze, a także polecana jest do montażu w pomieszczeniach biurowych, komercyjnych czy hotelowych. Wbudowane diody firmy OSRAM odpowiadają za niezawodne działanie lampy przez długie lata. Dostępne są w barwie białej ciepłej 2700K, 3000K oraz w barwie białej naturalnej 4000K i mogą być wykonane w wersji ściemnialnej.

Nowoczesny, okrągły plafon LED do salonuDuża okrągła lampa sufitowa LED do salonu

Nowoczesne plafony LED do pokoju

CLEONI ABA PLUS LED - plafon

Ostatnią propozycją i jednocześnie największą jest plafon CLEONI ABA PLUS LED. Jako jedyny w standardzie osiąga średnicę aż do 160cm, przy czym każdy inny rozmiar jest mniejszy tylko o 10cm, łatwo zatem zamówić lampy o średnicy 70cm, 80cm, 90cm, 100cm itd., aż do wspomnianych 160cm. Wszystko dopasowane do potrzeb konkretnego wnętrza, dostępne wersje matowe lub w połysku w kolorze białym, czarnym lub srebrnym. Istnieje również możliwość wykonania lampy w dowolnym kolorze z palety RAL. Lampa dostępna w 2 barwach światła: 3000K biała ciepła lub 4000K biała naturalna, na życzenie może być też wykonana wersja ściemniana.

okrągłe plafony ledDuże plafony LED 100cm

Prezentowane powyżej rozwiązania należą do największych lamp natynkowych LED dostępnych w standardowej ofercie producentów, istnieje jednak możliwość wykonania także większych rozmiarów do dużych inwestycji. Plafony były, są i zapewne będą jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w oświetleniu wnętrz, choć nie każdy projekt wymaga stosowania dużych gabarytów. Mniejsze lampy lub inne wzornictwo znajdują się w zakładce plafony sufitowe LED. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą lamp od polskiego producenta Cleoni.