Nowoczesne systemy oświetleniowe LED Modulight firmy BPM Lighting
   02/23/2019 11:10:43
Nowoczesne systemy oświetleniowe LED Modulight firmy BPM Lighting

Zmieniające się trendy i rozwój technologii LED wymusza również na producentach zmianę nastawienia do oświetlenia i oczekiwań klientów. Dziś lampy to coś więcej niż tylko aluminiowa oprawa sufitowa czy reflektor. Najnowsze rozwiązania europejskich liderów na rynku takich jak hiszpańska firma BPM Lighting oferują stworzenie lampy wg własnego pomysłu z wykorzystaniem wszystkiego co modne, funkcjonalne i praktyczne.

System BPM Modulight 10210 to aluminiowy profil o szerokości 34mm i wysokości 80mm, dostępny w 12 kolorach do wyboru oraz 4 wariantach mocowania, mamy więc: lampę wiszącą na linkach, lampę natynkową mocowaną bezpośrednio do sufitu oraz 2 warianty wpuszczane: z ramką i bez ramki (trimless). Proces tworzenia takiego oświetlenia zaczynamy zatem od wyboru formy jej zamontowania oraz koloru obudowy. Jeśli mamy już wybrany kolor i sposób montażu możemy przejść do wyboru poszczególnych elementów z jakich będzie składała się nasza lampa.

BPM Modulight 10210

BPM oferuje nam 3 niezależne, nowoczesne rozwiązania, które możemy dowolnie wybierać, umieszczać w naszym profilu i konfigurować wg własnego pomysłu. Pierwszym z nich jest linia światła LED, czyli moduły LED ukryte za mleczną lub pryzmatyczną przesłoną, które świecą jednolitym światłem na całej długości, bez efektu kropek. Taki gotowy moduł dostępny jest w 6 różnych długościach, od 28cm do 168,6cm i 3 barwach światła do wyboru: ciepła 2700K lub 3000K oraz naturalna 4000K. Następnym wariantem jaki możemy zastosować są soczewki LED Lens, występujące jako pojedyncze, a także w grupie 3, 5 lub 10, każda o mocy 2W i również 3 barwach światła do wyboru. Co ważne, ilość modułów i soczewek nie ma najmniejszego znaczenia, w różnych miejscach lampy możemy zastosować różne długości, mieszając je w zależności od naszej koncepcji.

BPM Modulight nowoczesna lampa LED

Jeśli zdecydowaliśmy, jak rozmieścić linie światła i soczewki lub tylko jedno z tych rozwiązań to do naszego systemu możemy w dowolnym miejscu dołożyć dodatkowe reflektorki ledowe o średnicy 4cm i mocy 8W każdy. Są obracane, wychylane, mogą być mocowane pojedynczo, ale także w grupie 2 lub 3 na 1 podstawie. Decydując się na taki reflektor wybieramy kolor podstawy (baza na której jest zamocowany), kolor reflektora na zewnątrz (biały lub czarny) oraz dodatkowo kolor wewnętrzny, kąt świecenia oraz barwę światła jak w poprzednich propozycjach. Wolną przestrzeń pomiędzy różnymi systemami uzupełnia się zaślepkami w kolorze białym lub czarnym, które są wykonywane na wymiar wynikający z potrzeb.

Reflektorki led do BPM modulight 10210

Długość oraz kształt naszego oświetlenia mogą być dowolne, w przypadku dłuższych odcinków czy kątów prostych otrzymujemy odpowiednie elementy w postaci narożników i metalowych łączników. Tak wygląda końcowy projekt po dokonaniu wszystkich obliczeń i wyliczeniu wymiarów przez projektantów z firmy BPM, dopiero po jego sprawdzeniu i akceptacji przez klienta jest on przekazywany na produkcję.

Projekt systemu BPM Modulight

Ponieważ system jaki otrzymamy jest zdemontowany należy go złożyć przed zamontowaniem, poszczególne elementy połączyć za pomocą łączników, połączyć przewody wewnątrz oprawy, zamontować wszystkie świecące elementy i sprawdzić przed finalnym montażem. Dopiero wtedy należy przystąpić do jego montażu. Przykładowy sposób zamontowania lampy w wersji wiszącej na linkach z 3 narożnikami. Pozostaje nam już tylko podłączyć zasilanie i skrócić linki.

montaż BPM Modulight

Nowoczesna lampa wisząca LED

Lampa BPM modulight 10210 wisząca

Ze względu na złożoność systemu nie ma możliwości podania jego ceny przed otrzymaniem wstępnego projektu. Taki projekt powinien zawierać następujące informacje: sposób montażu, kształt, długości poszczególnych odcinków oraz ilości i długości zastosowanego oświetlenia z podziałem na moduły, soczewki i reflektory. Cały system może być podzielony na kilka sekcji, oddzielnie mogą świecić np. reflektory, a oddzielnie linie światła i soczewki lub świecić może np. tylko połowa systemu, a druga część jest zapalana na oddzielnym włączniku. W tego typu rozwiązaniach istnieje naprawdę wiele możliwości. Kolejnym plusem takich indywidualnych projektów jest możliwość stworzenia wersji ściemnialnych lamp. Standardowy system nie uwzględnia takiej opcji, można jednak wykonać lampy w wersji ściemnianej w systemie DALI, należy zgłosić to na etapie projektowania. Zapytania o wycenę z uwzględnieniem wymienionych informacji prosimy przesyłać na nasz adres email: sklep@salonled.pl

Kilka pomysłów i aranżacji z wykorzystaniem systemu BPM Modulight w każdej wersji: natynkowej, wpuszczanej i wiszącej.

Lampa BPM Modulight 10210 natynkowa

Lampa BPM modulight 10210 wpuszczana

Lampa wisząca BPM Modulight 10210

Nowoczesne oświetlenie LED BPM Modulight