Oświetlenie w pokoju dziecka
   02/11/2019 12:57:50
Oświetlenie w pokoju dziecka

Urządzenie pokoju dziecka to duże wyzwanie dla rodziców. By spełnić dziecięce marzenia niezbędna jest wyobraźnia i kilka fajnych pomysłów. Jednym z nich jest wyjątkowe oświetlenie, pozwalające w jednej chwili całkowicie zmienić wnętrze na dowolny kolor.

Pokój dziecka powinien być pokojem niezwykłym. To miejsce, gdzie młody człowiek uczy się, bawi i odpoczywa. Podczas aranżacji pokoju dziecinnego możemy eksperymentować z kształtami, fakturami i kolorami. Należy jednak przemyśleć każdy szczegół, ponieważ może mieć on wpływ na samopoczucie dziecka, stymulując jego rozwój i wyobraźnię.

Listwy oświetleniowe ścienne lub sufitowe znajdą zastosowanie w pokoju dziecka w każdym przedziale wiekowym. Mogą pełnić funkcję typowo dekoracyjną, dzięki ozdobnym profilom, stanowić atrakcyjny element, skłaniający do zabawy kolorem, mogą w końcu znaleźć zastosowanie terapeutyczne w stanach lękowych, braku energii czy potrzeby wyciszenia. Odpowiednie kolory wpłyną nie tylko na rozwój fizyczny, intelektualny i emocjonalny dziecka. Dzięki listwom z oświetleniem LED, samo będzie mogło decydować, w towarzystwie jakiego koloru czuje się najlepiej.

Różowy pokój dziewczynki, a w pokoju chłopca błękit, sprawiają, że dzieci skazane są na jeden kolor, co nie zawsze współgra z ich osobowością. Kilkuletnie dzieci potrzebują różnorodnych bodźców kolorystycznych, a stosowanie w ich otoczeniu jednej barwy może sprawić, że słabiej będą rozwijać na przykład predyspozycje twórcze czy umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów.

Dziecięca przestrzeń, w której nasze pociechy spędzają najwięcej czasu, powinna być zatem przytulna i wesoła, jednak bez nadmiaru dekoracji i rozpraszających wzorów. Jedną z ważniejszych kwestii jest odpowiednio zaprojektowane oświetlenie. Listwy oświetleniowe z nowoczesną technologią LED będą komponować się w każdym rodzaju pomieszczeń. Stanowią oryginalną ozdobę wykańczającą wnętrze, są przy tym funkcjonalne i bezpieczne. Każde dziecko będzie zachwycone barwnymi iluminacjami, jakie daje oświetlenie LED dzięki taśmom LED RGB i pilotowi do zmiany efektów świetlnych…

Nieodzownym elementem wyposażenia pokoju dziecka mogą być także lampki z motywami dziecięcymi. Ulubiony bohater, motyw z bajki i w wielu przypadkach możliwość zmiany koloru z pewnością pomogą zasnąć naszym pociechom zapewniając im poczucie bezpieczeństwa.