Najmodniejsze lampy LED AQFORM MIXLINE, RAFTER i LENS LINE - którą wybrać?
   10/26/2021 08:59:30     Oświetlenie biurowe
Najmodniejsze lampy LED AQFORM MIXLINE, RAFTER i LENS LINE - którą wybrać?

Nowoczesne lampy ledowe we wnętrzach przybierają różnorodne formy, obecnie dominują jednak długie lampy, które świetnie sprawdzają się w nowoczesnycharanżacjach. Poznaj najmodniejsze modele w Polsce – lampy AQFORM MIXLINE, LENS LINE i RAFTER!

Kolekcje lamp AQFORM MIXLINE, LENS LINE i RAFTER

AQFORM to jeden z najpopularniejszych i najlepszych producentów lamp w nowoczesnym stylu na polskim rynku. W jego ofercie można znaleźć wiele efektownych artykułów oświetleniowych w różnorodnych wariantach, które wpisują się w praktycznie wszystkie wnętrza.

W kolekcji producenta dostępnych jest wiele niebanalnych lamp ledowych – wśród nich znajdują się lampy MIXLINE, LENS LINE i RAFTER, które pozwalają na stworzenie liniowego oświetlenia wnętrza. O funkcjonalności produktów AQForm świadczy fakt, że jedna oprawa może być połączeniem zarówno oświetlenia ogólnego jak i zadaniowego.

Bazą każdej lampy są wąskie i smukłe profile aluminiowe, które uzupełniane są o energooszczędne źródła światła LED – w przypadku każdego wariantu opraw mają one inną formę, mogą być jednak robione na zamówienie pod dłuższe niż standardowe długości i łączone ze sobą, aby uzyskać nieszablonowy efekt i dopasować je do kształtu i wielkości pomieszczenia.

Oprawy AQFORM MIXLINE, LENS LINE i RAFTER oferowane są w czterech wariantach pod kątem montażu:

 • lampy natynkowe
 • lampy wpuszczane
 • lampy wiszące
 • lampy szynowe (RAFTER)

Różnorodne możliwości montażu lamp AQFORM MIXLINE, LENS LINE i RAFTER w połączeniu z ich wieloma długościami i kolorami dają niemalże nieograniczone możliwości w tworzeniu oświetlenia w liniowym wymiarze.

 Długa lampa wisząca nad stół Aqform Lens LineNowoczesna lampa wiszaca led z soczewkami

podłużna lampa ledowa wpuszczana w sufitdługa lampa natynkowa led

Oprawy mogą być wykorzystane w wielu miejscach – domach, mieszkaniach, biurach, sklepach, punktach usługowych czy w lokalach gastronomicznych. Ich prosta forma doskonale komponuje się z różnymi przestrzeniami, dzięki czemu zapewniają one praktyczne oświetlenie, ale jednocześnie współgrają z innymi elementami wystroju wnętrza.

Nowoczesne lampy LED AQFORM MIXLINE z mlecznymi kloszami

AQFORM MIXLINE to najpopularniejsze lampy wyróżniające się swoim minimalistycznym wyglądem, to ponadczasowa klasyka w prostej formie. Ze względu na swoją budowę, oprawa ta idealnie oświetli większe płaszczyzny. Ma postać podłużnych, smukłych opraw liniowych, gdzie umieszczono 2 rodzaje oświetlenia. Punktowe za pomocą soczewek i ogólne w postaci linii światła z wykorzystaniem mlecznej przesłony. Zastosowane w nich wbudowane diody LED charakteryzują się bardzo długim czasem świecenia oraz wysokim odwzorowaniem barw CRI>90. Ich smukła konstrukcja pozbawiona jest śrubek, co powoduje, że cała oprawa jest lekka i efektowna.

lampy wpuszczane AQFORM Mixline LED

Lampy dostępne są w różnych kolorach: białym, czarnym, złotym, szarym, miedzianym oraz mieszanym. Wiele wariantów daje możliwość dopasowania lamp do kolorystyki sufitów, ścian lub też innych detali we wnętrzu. Seria AQFORM MIXLINE dostępna jest w trzech wersjach barwy światła: 2700K ciepła, 3000K biała ciepła oraz 4000K biała neutralna. Można zakupić je w wariantach bez możliwości ściemniania oraz ze ściemnieniem, co pozwala na swobodną zmianę natężenia światła. Dostępne są także w dwóch wariantach pod kątem padania światła – wąskim wynoszącym 26 stopni, który efektownie podświetleni wybrane miejsca oraz w wariancie szerokim, który ma 54 stopnie, co świetnie sprawdzi się jako oświetlenie ogólne.

lampa mixline wisząca

Cała seria Mixline dostępna jest w 2 rodzajach: Mixline LED oraz Mixline INV LED.

Oprócz długości lampy różnią się sposobem ułożenia soczewek i oświetlenia liniowego. W wersji standardowej Mixline LED soczewki są ułożone po bokach, a linia światła jest w środku. W wersji INV jest odwrotnie, po bokach mamy linie światła, a w środku soczewki. Przy porównywalnych długościach 160cm-167cm mocniej świeci lampa z serii INV, w długościach 188cm-192cm obie lampy generują taki sam strumień światła.

diody i soczewki lampa aqform mixlinelampa led z diodami i soczewkami mixline inv

Lampy AQFORM LENS LINE z punktowymi soczewkami

Kolekcja lamp AQFORM LENS LINE nawiązuje swoim minimalistycznym wyglądem do serii MIXLINE. Tym, co różni je między sobą, jest forma prezentacji źródeł światła. W oprawach MIXLINE diody umieszczane są razem z liniowymi, mlecznymi kloszami, oprawy LENS LINE stosują tylko pojedyncze punkty świetlne dające efekt osobnych soczewek ułożonych w grupach. W obu lampach użyto te same soczewki, brak linii światła powoduje inne rozmiary lamp z serii LENS oraz 2 moce świecenia do wyboru w każdej długości lampy.

Pojedyncze soczewki umieszczane są w sekcjach po 5 sztuk i efektownie prezentują się w każdej wersji: natynkowej, zwieszanej czy wpuszczanej.

 

Prostota lamp wchodzących w skład kolekcji LENS LINE nadaje im również nieograniczone możliwości komponowania w niebanalne zestawy. Lampy mogą być montowane równolegle albo prostopadle do siebie, aby tworzyć otwarte albo zamknięte kompozycje. To pozwala także na łatwe dopasowanie ich do kształtu wnętrza, by uzyskać efekt pełnego oświetlenia całego pomieszczenia lub jedynie jego części.

Lampy wyposażane są w najwyższej klasy diody LED, które charakteryzują się bardzo długim czasem świecenia aż do 50000 godzin oraz wysokim odwzorowaniem barw CRI>90. Oferowane są także w dwóch wariantach związanych z kątem świecenia lampy – wąskim 26 stopni oraz szerokim 54 stopnie, co pozwala na dopasowanie ich do konkretnego zastosowania. To wszystko uzupełnia 5-cio letnia gwarancja producenta. AQFORM LENS LINE to oprawy oferowane w szerokiej gamie kolorystyczne – jako białe, czarne, szare, złote, miedziane oraz mieszane. Tak wiele kolorów powoduje, że mogą być one dopasowane indywidualnie do konkretnego miejsca montażu oraz do zastosowanych w nim barw światła. Moc lampy i intensywność jej świecenia jest związana z jej długością. Lampy oferowane są w wariancie ze ściemnianiem oraz bez ściemniania.

 

Warto podkreślić, że seria lamp LENS LINE w wersji standardowej to także lampy o nietypowym wyglądzie i kształtach, dostępne są lampy w formie litery "L"  o wymiarach 180x89cm lub kwadraty o wymiarach 89cm x 89cm.

Lampy AQFORM RAFTER z odbłyśnikami i cofniętymi diodami.

Seria lamp AQFORM RAFTER to także oświetlenie wykonane w wariancie liniowym, różnią się od pozostałych lamp MIXLINE, LENS LINE użytymi odbłyśnikami i sposobem montażu punktów oświetleniowych. Tworzą one osobne, cofnięte punkty świetlne umieszczane w liczbie po 5 sztuk lub bezpośrednio obok siebie na całej długości.

Oprawy RAFTER bazują na układach optycznych do oświetlenia zadaniowego i ogólnego. Dzięki cofniętym źródłom światła i czarnym wykończeniom, RAFTER z zestawem reflektorów gwarantuje wysoki komfort wizualny, chroniąc wzrok użytkownika przed nieprzyjemnym olśnieniem (można osiągnąć nawet UGR<13). Jest to świetne rozwiązanie do zaakcentowania konkretnego przedmiotu lub powierzchni roboczej.

W porównaniu do wcześniejszych serii AQFORM-u oczka nie są oddzielone pomiędzy sobą przerwami, lecz tworzą zwartą grupę, co powoduje, że seria AQFORM RAFTER jest tak spektakularna i efektownie wyglądająca.

Podobnie jak pozostałe opisywane serie lampy AQFORM RAFTER można kupić w kilku wariantach kolorystycznych – są to biały, czarny, biały połysk i czarny połysk, szary, miedziany oraz złoty. Dodatkowe opcje z połyskiem pozwalają na dopasowanie ich do wnętrz, w których pojawiają się takie faktury. Lampy wyposażone są we wbudowane diody LED w trzech barwach światła, z opcją ściemniania na życzenie oraz w dwóch kątach padania światła, czyli wąskim wynoszącym 37 stopni oraz szerokim o wartości 50 stopni. Kolekcja lamp Rafter należy do największej, zawiera także lampy do szyn 3-fazowych, lampy szyn magnetycznych Multitrack oraz wersje mieszane RAFTER MIX.

lampa z diodami do szyn 3 fazowychAqform Rafter Mix LED natynkowy

Nowoczesna lampa wpuszczana led z diodami i reflektorami

Lampy z tych kolekcji osiągnęły status hitów sprzedażowych w 2021 roku i jeszcze przez kilka najbliższych lamp z pewnością będą w czołówce najchętniej wybieranych rozwiązań do oświetlenia wnętrz, łącząc w sobie efektowny wygląd i wysoką efektywność dzięki najwyższej jakości komponentom. Sprawdź wszystkie modele AQFORM MIXLINE, LENS LINE i RAFTER dostępne w naszym sklepie internetowym i wybierz najlepsze warianty odpowiadające Twojej koncepcji wykończenia wnętrza światłem!

1Komentarze

  • Avatar
   Sławek

   Jestem producentem oświetlenia. Inny design robimy ale te lampy naścienne to jest po prostu SZTOS !